Filmai, kurie akimirksniu nukels į nepamirštamą Italiją

Svajojate apie Italiją? Filmai, sukurti šioje šalyje arba pasakojantys apie nuostabią Italiją neabejotinai įkvėps jus kaip tik įmanoma greičiau ten vykti. O jei mėgstate keliauti ir nuolatos galvojate apie kitą kelionės tikslą, net neabejojame, kad šie filmai padės lengviau apsispręsti dėl kelionės krypties.

Didis grožis (The Great Beauty)

Italų režisieriaus ir scenaristo Paolo Sorrenito filmas „Didis grožis“ kviečia atsidurti romantiškoje Romoje ir kartu su miesto aukštuomene atsidurti jų sudėtingo ir intriguojančio gyvenimo peripetijose.

Čia įvykių epicentre atsidūria Romos rašytojas Džepas Gambardela. Sulaukęs 65-ojo gimtadienio jis nusprendžia keisti gyvenimą ir užsiimti tik jam patinkančia veikla. Taip Džepas siekia išsilaisvinti iš aukštuomenės gyvenimo ir jį lydinčių dramų.

Roma – atviras miestas (Rome Open City)

Roberto Rossellini filme vaizduojama Roma 1944-siais, kuomet Italijos sostinė paskelbta „atviru miestu“, kas reiškė miestą be karinių objektų ir gynybinių įtvirtinimų.

Tai šokiruojanti istorija apie nacių okupaciją ir sudaužytus gyvenimus žmonių, bandančių jai pasipriešinti. Pasak režisieriaus, tai filmas apie visuotinę baimę. Įdomu ir tai, kad „Roma – atviras miestas“ sukurta naudojant primityvią filmavimo techniką, o filme vaidina neprofesionalūs aktoriai.

REKLAMA

Naujasis „Paradiso“ kino teatras (Cinema Paradiso)

Tai filmas, pasakojantis apie Sicilijos miestelyje esantį kino teatrą, kuris miesto gyventojams yra didžiausia laisvalaikio pramoga. Šiame kino teatre mezgasi naujos pažintys, vyksta pasimatymai, o žiūrovai tikisi nors akies krašteliu pamatyti aktorių bučinius. Vis dėlto, laikui bėgant viskas keičiasi ir kino teatre lankosi vis mažiau žmonių.

„Naujasis „Paradiso“ kino teatras“ buvo apdovanotas Kanų kino festivalyje, taip pat pelnė Oskarą už geriausią filmą užsienio kalba.

Atostogos Romoje (Roman Holiday)

Režisieriaus William Wyler filmas „Atostogos Romoje“ kviečia pasivaikščioti po amžinojo miesto gatves kartu su žavia princese Ana, kurią vaidina Audrey Hepburn. Pavargusi nuo karališkųjų pareigų princesė trokšta pailsėti, todėl nuklysta į Romos gatves, kur jos laukia paslaptingas nepažįstamasis, nusprendęs pasinaudoti princesės padėtimi.

Atsiminimai iš Italijos (Made in Italy)

Vieną dieną menininkas Robertas sulaukia žinios apie savo buvusios žmonos mirtį ir jos palikimą – vilą Toskanoje. Tačiau palikimas skirtas ne jam vienam. Antrasis vilos paveldėtojas – Roberto sūnus Džekas, su kuriuo tėvas matosi itin retai. Kelionės į Italiją metu, pagrindinis filmo herojus Robertas labai suartėja su sūnumi.

Atvykus prie namo, kuriame prabėgo didelė Džeko vaikystės dalis, juos ištinka šokas dėl vilos būklės: apgriuvęs, apdulkėjęs ir varganas namas nė iš tolo neprimena kažkada buvusios didybės. Trumpai pasitarę, vyrai nusprendžia vilą šiek tiek paremontuoti ir parduoti. Leisdami laiką kartu, Robertas ir Džekas norom nenorom ima daugiau bendrauti tarpusavyje. Taip pamažu į paviršių iškyla senos istorijos, prisiminimai, nuoskaudos ir priekaištai.

Taigi, ilgainiui, nuostabios Italijos gamtos fone tėvas ir sūnus permąstys savo gyvenimus, atras atsakymus į seniai kamavusius klausimus, prisimins tikrąsias vertybes ir iš naujo atras meilę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų