Dvejinasi akyse? Nedelskite, nes gresia net aklumas

 Katarakta – viena iš dažniausių regos netekimo priežasčių. Šią akių ligą galima gydyti tik chirurgiškai – atliekant kataraktos operaciją. Kataraktos gydymas, iš pirmo žvilgsnio, atrodo labai paprastai – operacijos metu pašalinamas sudrumstėjęs lęšiukas ir į jo vietą įdedamas dirbtinis lęšiukas.

Tobulėjant intraokulinių lęšių ir akių chirurgijos technologijoms, kataraktos operacijos dažniausiai atliekamos be jokių komplikacijų ir geras paciento regėjimas atgaunamas iš karto po operacijos.

Tačiau tam, kad operacija būtų atlikta sėkmingai ir būtų išvengta kataraktos komplikacijų, pacientui būtina tinkamai pasiruošti kataraktos operacijai. Pateikiame Jums trumpą atmintinę, padėsiančia tinkamai pasiruošti kataraktos operacijai.

Kataraktos simptomai

Tam, kad būtų galima pradėti gydyti kataraktą, iš pradžių būtina ją diagnozuoti. Nors katarakta labiausiai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, ši akių liga gali būti įgimta arba išsivystyti jauniems žmonėms dėl kitų akies ligų, traumų, neigiamo aplinkos poveikio. Rekomenduojame kreiptis į gydytoja oftalmologą, jeigu pastebėjote šiuos kataraktos simptomus:

vaizdus matote neryškiai;

vis sudėtingiau atskiriate tamsą ir šviesą;

juntamas didelis akių nuovargis atliekant kasdienes užduotis (skaitant, vairuojant automobilį);

objektus matote gelsvame fone;

vaizdo dvejinimasis.

Jeigu pastebėjote bent keletą iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją oftalmologą ir diagnozavus kataraktą, užsirašykite kataraktos operacijai.

Su kataraktos gydymu delsti neverta, kadangi laiku negydoma katarakta gali tapti regos netekimo priežastimi.

Tyrimai prieš operaciją

Gydytojui oftalmologui diagnozavus kataraktą ir rekomendavus atlikti chirurginį gydymą, pacientui būtina atlikti šiuos tyrimus:

bendrą kraujo tyrimą;

gliukozės kiekio kraujyje tyrimą;

bendrą šlapimo tyrimą;

elektrokardiogramą;

kraujo krešumo rodiklių tyrimą.

Jeigu visi atliktų tyrimų parodymai gerai, bendra paciento organizmo būklė yra tinkama operacijai atlikti, nerandama kontraindikacijų, pacientui leidžiama atlikti kataraktos operaciją.

REKLAMA

Kataraktos operacija

Kataraktos operacijos dieną, būtina atvykti į akių chirurgijos klinika iš anksto nutartu laiku. Svarbu pastebėti, jog likus 4 val. iki operacijos pacientams draudžiama valgyti, o likus 3 val. iki operacijos – gerti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų