Drama Jurbarke: girto tėvo poelgis nustebino net pareigūnus

Skaityk lengvai

Buvusi probacijos pareigūnė Inga Molevaitė pasakoja apie tai, su kuo pareigūnai susiduria atvykę į iškvietimus. Jos teigimu, viskas yra gerokai baisiau negu gali atrodyti daugeliui. 

Vis dėlto ji ramina, tikrai ne kiekvienu atveju vaikai yra atimami iš tėvų ir nugabenami į svetimas ir nepažįstamas vietas. 

Nepaėmė vaiko iš girto tėvo

Molevaitė prisimena atvejį, kai vaiko iš girto tėvo nepaėmė, nes kartu su komanda suprato, jog negalės neįgaliai mergaitei pasiūlyti geresnės aplinkos ir saugumo.

„Tėvas augino vienas neįgalią dukrytę. Jos negalia – labai sunki, ūgtelėjusi mergytė buvo maitinama per zondą. Mes atvykome į jo namus, jis buvo girtas, šalia stovėjo alaus butelis, tačiau jis taip rūpestingai maitino mergaitę.

Galėjome atskirti ją nuo tėvo, tačiau supratome, kad niekas geriau už tėvą ja nepasirūpins. Vyras prisipažino alkoholį vartojantis iš sielvarto“, - prisimena I. Molevaitė.

Klaidingi iškvietimai

Pareigūnė atvira – pasitaiko atvejų, kai iškvietimai būna klaidingi. Vis dėlto daug geriau atvažiuoti ir patikrinti, negu ignoruoti kvietimus.

„Geriau patikrinti 10 kartų negu pavėluoti. Pasitaiko atvejų, kai neįgalūs vaikai įvairiais daiktais daužo į radiatorių, tačiau atvykę pareigūnai pamato, kad taip tikrai nėra“, - sako moteris.

Inicijuota reforma

Primename, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo vaiko teisių apsaugos sistemos reformą, kuria centralizuotas sistemos valdymas.

Vaiko teisių apsaugos sistemą tobulinantį įstatymą Seimas priėmė 2017 m. rugsėjo 28 d. Įstatyme įtvirtinta naujovė – vaiko tėvai ar globėjai privalo pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.

Taip pat įstatyme įtvirtinti du grėsmės vaikams lygiai, apibūdinantys šeimoje vaikui kylantį pavojų ir vaikų teisių apsaugos specialistų reakciją į juos.

Centralizuota vaiko teisių apsauga – įsigaliojo 2018 m. liepos 1 d. Įstatyme detaliai reglamentuojamas reagavimas į pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, sukurtos mobilios komandos, skubiai reaguojančios ir sprendžiančios problemas šeimose.

Įstatymu įtvirtinta, kad, nustačius vaiko buvimą jam nesaugioje aplinkoje, vaikas bus skubiai paimamas iš jam nesaugios aplinkos.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2019-01-01 20:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai is girtu neima vaiku o is negerianciu paima .Kada bus Lietuvoj tvarka niekam neidomu.
Atsakyti
-7

R
R
2019-01-01 21:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei vaikas būtu buvęs sveikas - tėvas dukros nebematytu viekuomet ?
Vaikgrobių nedomina vaikai su akivaizdžia negalia ar sulaužyta kaukuole.
Neparašyta kokia pagalba buvo suteikta tėvui.
Galima suprasti kad vienintelė galima pagalbos rūšis - vaiko paėmimas.
Atsakyti
-2

J
Jolanta
2019-01-02 07:44:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu vaikas būtų buvęs sveikas, jį garantuotai būtų paėmę nuo girto tėvo, kokią naudą gali gauti iš sergančio? Jiems reikalingi tik sveiki vaikai, nepriekaištinga "prekė" Netikėkit jais, tai smegenų pudravimas!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų