REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po vos daugiau nei savaitės bus lygiai du mėnesiai, kai ieškoma nuo vasario 4 dienos mįslingomis aplinkybėmis dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio. Kol kas jokių papildomų faktų, kurie padėtų paieškoje, nėra, tačiau paieška tęsiama diena iš dienos.

Po vos daugiau nei savaitės bus lygiai du mėnesiai, kai ieškoma nuo vasario 4 dienos mįslingomis aplinkybėmis dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio. Kol kas jokių papildomų faktų, kurie padėtų paieškoje, nėra, tačiau paieška tęsiama diena iš dienos.

REKLAMA

Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad ir toliau tęsiamas žvalgymas vandenyje, dėliojami plaukimų maršrutai. Tačiau gamta rodo savo tikrąjį veidą – vanduo lygis upėje ir toliau kyla.

„Upės vanduo labai smarkiai pakilęs, upė keičiasi. Galvojome, kad jau pradės kristi vandens lygis, bet jis vis nedaug, po centimetrą, bet vis dar pakyla.

Bet mes dėliojamės plaukimus, ruošiamės plaukti, apžvalgyti. Toliau stebime orus ir žmones, kurie dalyvauja – kas su valtimis ar baidarėmis – juos ir siunčiame ruožais, susideriname prieš plaukimą, kad to pačio netikrintume.

REKLAMA
REKLAMA

Jau kelias savaites vyksta tokia pačia tvarka ir toliau kol kas vyks, nes kažko naujo nesugalvosi. Ir gaisrininkai sako tą patį, jie taip pat dar plauks“, – pasakojo M. Davidonis.

REKLAMA

Tęsiama paieška upėje

Visa Neris paieškų komandos praplaukta jau ne vieną kartą, ieškoma seniau apžiūrėtuose arba naujai pažymėtuose ruožuose.

„Vietų turime daug prisižymėję ir dar žymimės pagal tai, kur stringa plūdės. Plūdes leidžiame vis skirtingame vandens lygyje, žymimės vietas, kur plūdės stringa kelis kartus.

Iš pradžių praplaukiame, pasižymime, paskui tą vietą bandome nuo kranto apžiūrėti ir iš valties, bet viskas visada skirtingai, juolab, kad dabar vanduo pakilęs.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar maždaug 30 cm daugiau vandens, negu prieš pusantro mėnesio, ir vos ne 70 cm daugiau, negu prieš porą savaičių. Faktas, kad jis nukris ir nukris daugiau nei metrą, tada galėsime ieškoti naujų būdų tikrinti.“

M. Davidonis skaičiuoja, kad per dieną galima nuplaukti apie 30-40 km, tačiau paieškas koreguoja ne tik pakilęs vandens lygis upėje, bet ir permainingi orai – per lietų matomumas itin prastas, tad tenka dėliotis planus atsižvelgiant į sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palaiko ryšį su atsakingomis institucijomis

Anksčiau M. Davidonis buvo minėjęs, kad su komanda išsiuntė užklausas dėl užsienyje naudojamos technikos paieškose. Jis patikino, kad sulaukė kelių atsakymų, tačiau technika daugiausiai pritaikyta paieškai ramiuose vandenyse.

„Kuo labiau lendi į upę, nepastovias sąlygas, tuo jų tikslumas keičiasi. Garantijos niekas neduoda, kad jos padėtų, lyginant su tuo, kas naudojama dabar.

Ir su gaisrininkais konsultavomės, jie taip pat stebi technologines naujoves, kurios yra, bet sako, kad kol kas nėra kažko tokio sugalvota paieškai upėje“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

Paieškos vyksta bendradarbiaujant su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, šeima palaiko ryšį ir su kitų institucijų atstovais:

„Su policija įvyko susitikimas, matome, kad tikrai dar vykdo tyrimus. Buvo didelis komandinis susitikimas – dalyvavo ir prokuratūros, ir policijos atstovai.

Visi jie papasakojo, kaip viskas vyksta, kaip byla nagrinėjama, kokie galimi ateities planai. Vyksta bendravimas, tik kol kas nėra jokių papildomų žinių.“

Dingo vasario 4-ąją

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo vasario 4 dieną. Tądien, kiek po 16 val., jis išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje. Vėliau ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

REKLAMA

Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas. Tikėtina, kad išsikrovė telefono akumuliatorius.

Po kurio laiko prie Žirmūnų tilto buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Rasta jo striukė ir kuprinė, vėliau rastas ausinių dėklas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt jaunuolio mama Ieva Davidonienė yra sakiusi, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie keturias valandas – nuo 16 iki 20 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dingimo dieną vaikinas vilkėjo žalios ir juodos / tamsiai mėlynos spalvos dryžuotą megztinį, juodas kelnes, mėlynus batus. Visi, turintys naudingos informacijos, raginami skambinti numeriais +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

Prisidėti prie pagalbos ieškant dingusio 15-mečio galite „Facebook“ grupėje „Mykolo paieška“ paspaudę čia.​​

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų