Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nerimas – tai ne visai baimė. Tai greičiau laukimas, kad nutiks kažkas negera ar baisaus. Šio jausmo priežastis paprastai būna neaiški, neadekvati ar nelogiška, bet kartais jis kyla tiesiog dėl to, kad klaidingai interpretuojame situaciją.

Nerimas – tai ne visai baimė. Tai greičiau laukimas, kad nutiks kažkas negera ar baisaus. Šio jausmo priežastis paprastai būna neaiški, neadekvati ar nelogiška, bet kartais jis kyla tiesiog dėl to, kad klaidingai interpretuojame situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto nutinka ir taip, kad kai kurie žmonės net neįsivaizduoja turintys tokią problemą, ir ji nepastebimai tampa lėtine, kirsdama per sveikatą, savivertę, naikindama mus iš vidaus. Ar ją turite ir jūs, galite sužinoti susipažinę su „užslėpto“ nerimo požymiais.

Esate visada pasirengę ir tikitės blogiausio

Bet kokioje situacijoje jūs esate pasirengę pačiam blogiausiam iš įmanomų scenarijų, dėl ko atliekate nereikalingus veiksmus ir tik veltui eikvojate laiką bei jėgas, pavyzdžiui: jums prireikė kažkur neilgam išvažiuoti ir jūs paprašėte draugės ar kaimynės pažiūrėti jūsų vaiką, ir nuolat skambinėjate pasiteirauti, ar viskas gerai, ar nieko nenutiko nieko baisaus. Nepainiokite to su atsakomybės jausmu – juk jūsų veiksmų pagrindas yra būtent padidėjęs nerimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jus vargina dažni neaiškios kilmės galvos skausmai

Atrodytų, ir „tos“ dienos praėjo, ir spaudimas normalus, o galvą vis tiek skauda, nors objektyvių priežasčių tam lyg ir nėra. Labai tikėtina, kad jums ramybės neduoda kokia nors problema ar įvykis, organizmas patiria stresą, ir jums dėl to dažnai skauda galvą.

Iškreipiate realybę

Nerimas neleidžia žmonėms objektyviai įvertinti aplinkybių. Veicmano instituto Izraelyje atliktas tyrimas parodė, kad į nerimą linkę žmonės blogiau atskiria saugius impulsus nuo keliančių realią grėsmę. Paprasčiau tariant, jie mato pavojų net ir ten, kur jo nėra.

Jaučiate nemalonius pojūčius skrandyje

Jeigu nesuvalgėte nieko netinkamo, o vis tiek jaučiate, kad sutriko virškinimas ar dingo apetitas – tai taip pat gali būti nerimo požymis. Išanalizuokite dienos įvykius, pagalvokite, kas tokio galėjo nutikti, kad taip jaučiatės. Išmėginkite meditaciją ar kokią nors kitą atsipalaiduoti padedančią praktiką. Nurims jūsų mintys – nurims ir skrandis.

REKLAMA
REKLAMA

Jums reikia būti nuolat kažkuo užsiėmusiems

Nuolatinis nerimas verčia žmogų visą laiką būti užsiėmusį, atlikti vienus ar kitus veiksmus. Tai gali būti tiek darbas, tiek bendravimas su žmonėmis. Nepertraukiama veikla atitraukia dėmesį nuo nerimo jausmo ir jums ima atrodyti, kad kontroliuojate savo mintis ir gyvenimą.

Bijote nuvilti aplinkinius

Jūs taip to bijote, kad esate pasirengę daryti daug daugiau, negu jums iš tikrųjų priklauso, net jeigu tai kertasi su jūsų pačių interesais – kad tik visi kiti būtų patenkinti. Tokio altruizmo priežastis – negatyvios aplinkinių reakcijos į jūsų veiksmus laukimas.

Tapote pasyvūs

Kad sumažintumėte nerimo jausmą ir užkirstumėte jam kelią, jūs vengiate naujų pojūčių. Jus vargina jau vien mintis apie keliones, naujas pažintis ar renginius – juk daug maloniau eiti pramintais savo patirčių keliais. Jums atrodo daug paprasčiau ir patogiau vengti intensyvių emocinių išgyvenimų ir konfliktų, kad tik tai nesudrumstų jūsų ramybės.

REKLAMA
REKLAMA

Esate linkę į apmąstymus

Jūs fiksuojate atmintyje praeities klaidas, itin ilgai analizuojate kiekvieną savo žingsnį ir poelgį, prognozuojate blogus įvykių eigos scenarijus, ir taip tik dar labiau pasiduodate abejonėms. Tai – kaip užburtas ratas, ir veda jis prie to, kad jūsų galvoje nuolat sukasi nereikalingos mintys.

Jūs perfekcionistai

Jūs nuolat siekiate tobulumo, esate įsitikinę, kad viską buvo galima padaryti dar greičiau ir dar geriau. Bet koks kitas variantas jums atrodo nepriimtinas, kaip nesėkmė. Perfekcionistas vadovaujasi principu „arba viskas, arba nieko“ (jam būti ne pačiu geriausiu darbuotoju reiškia tą patį, ką ir būti blogu darbuotoju. Ir vien tik darbu tai neapsiriboja – toks žmogus tobulumo sieks net tvarkydamasis namuose, kraudamas lagaminą ar plaudamas indus).

Lngvai išsigąstate

Dėl to, kad jūsų nervų sistema dirba visu pajėgumu ir visą laiką esate įsitempę, jūs itin jautriai reaguojate į viską, kas tik gali sudrumsti ramybę: garsiau uždarytas duris, greitosios pagalbos automobilio sireną, net į šalia nusičiaudėjusį bendradarbį. Bet koks netikėtas garsas verčia jus krūptelėti.

Esate nuolat pavargę

Nuolat analize užimtos smegenys neleidžia jums atsipalaiduoti ir pailsėti, tai gali privesti ir prie nemigos. Net jeigu miegate gerai, dieną jūs galite jaustis pavargę, nes kova su nerimu atima labai daug jėgų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų