Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos sostinės gyventojai neįsivaizduoja ryto be laikraščio ir dviračio .

Kavinės Berlyno sostinėje pradeda darbą nuo šešių ryto. Ten prekiaujama kava, bandelėmis, sumuštiniais ir laikraščiais. Kiekvienoje maitinimo įstaigoje pastatyti stelažai su laikraščiais ir žurnalais. Viename stelaže paskaičiavome iki keturiasdešimt įvairių žiniasklaidos produktų.

REKLAMA

Kavinės, esančios greta autobusų stoties, savininkė Anita tikino, jog vokiečiai prie popierinės spaudos sugrįžo prieš penkerius metus: „Anksčiau visi buvo susižavėję internetine žiniasklaida, tačiau dabar viskas grįžta į savo vėžes, kas džiugina žurnalistus ir leidėjus“.

Be vokiečių žiniasklaidos spaudinių galima rasti laikraščių ir žurnalų rusų kalba: Novosti Berlyna (Berlyno naujienos), Berlinskoje utro (Berlyno rytas).

REKLAMA
REKLAMA

Keliose kavinėse yra spaudos gaminių arabiškų kalba.

Mėgsta dviračius

Paprastai vokietis atvažiuoja į kavinę, esančią greta metro, dviračių. Ji palieka tiesiog gatvėje net nesurakintą, nusiperka kavos, bandelę, ir mažiausiai penkis spaudinius.

Viską perskaitęs ir peržiūrėjęs palieka laikraščius specialiame krepšyje. Jeigu kas nors patiko, pasiima su savimi.

Paskui palieka dviratį ir važiuoja į darbą ar kitą tašką metro.

Vokietis Holgeris sakė turįs tris dviračius. Vienu važiuoja iki metro stotelės ir palieka. Kitą dviratį palieka prie kito metro sustojimo, kur reikia persėsti. Trečiu važiuoja iki geležinkelio stoties, iš kurios važiuoja į darbą.

Pasak policijos, Berlyno gyventojai mielai naudojasi ir mopedais, kurie taip pat paliekami prie metro.

„Iš pradžių mopedus vogdavo italai ir rumunai. Dabar tai daro lietuviai, lenkai ar rusai. Kasdien pavagiama kelios dešimtys įvairių transporto priemonių, todėl raginame savininkus rakinti savo nuosavybę“, - portalui Balsas.lt sakė Berlyno trečiojo kriminalinio skyriaus komisaras Lutz Wurst.

Pasak jo, pastaraisiais metais padažnėjo mopedų ir dviračių vagystės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų