Baimė sukaustė Visaginą: toliau plinta itin užkrečiama liga Papildyta 12.22

Vakar Visagino miestelio gyventojus ištiko šokas – čia buvo įtariami devyni tymų atvejai, iš kurių vienas buvo patvirtintas. Šiandien aiškėja daugiau detalių apie šį pavojingos infekcijos protrūkį.

21

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Giedrė Aleksienė tv3.lt portalui patvirtino, kad beveik visi įtarimai pasitvirtino.

„Iš septynių tymų įtariamų atvejų 5 patvirtino, 2 atmetė. Vienas patvirtintas buvo dar anksčiau, todėl iš viso patvirtinti šeši atvejai“, – sakė G. Aleksienė.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šie bėrimai gali būti mirtini: atpažinkite

Židinys vis dar nerastas

Tačiau ši situacija yra sudėtingesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes infekcijos židinys vis dar nerastas, o ir susirgę asmenys yra ne iš vienos darbovietės, kaip buvo manyta anksčiau. „Tiriame židinį, aiškinamės sąlytį turėjusius asmenis. Kol nėra nustatytas židinys, kitų priemonių nelabai ir galime imtis. Tie, kurie turi imunitetą – nesusirgs, o tie, kurie neturi – susirgs“, – patikino NVSC atstovė ir pridūrė:

„Židinys tiriamas Visagino miestelyje, nes susiję ne tik vienos įmonės darbuotojai, kaip buvo galvota anksčiau. Yra susirgusių žmonių, kurie nesusiję su ta įmone. Todėl tiriamas išplėstinis židinys, sudėtingesnis atvejis“.

Apie tymus

Tymai – oro lašeliniu būdu plintanti infekcija, kuri prasideda karščiavimu, viršutinių kvėpavimo takų, akių junginės uždegimu. Vėliau atsiranda bėrimas: išberia veidą, vėliau – visą kūną. Gali kilti plaučių, pūlingas ausies uždegimas, sinusitas, laringitas, smegenų uždegimas (encefalitas), žarnyno uždegimas (enterokolitas). Tymų komplikacijos – plaučių uždegimas, ausų skausmas, traukuliai ir kt.

Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus. Iš užsikrėtusio asmens tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus nuo pirmųjų ligos dienų (iš viso 4–7 dienas).

Geriausia apsaugos priemonė – vakcina

Tymai greitai ir lengvai plintanti liga, todėl reikia vengti kontakto su ligoniu, pastebėjus ligos simptomus, kuo greičiau kreiptis į medikus.

Efektyviausias būdas apsisaugoti nuo šios ligos – skiepai. Lietuvoje kombinuota tymų-epideminio parotito-raudonukės (MMR) vakcina yra skiepijama pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Valstybės lėšomis MMR vakcina vaikai skiepijami du kartus: 15– 16 mėn. ir 6–7 m. amžiaus. Taip susidaro ilgalaikis imunitetas.

REKLAMA

Asmenims, nežinantiems savo skiepijimo būklės arba skiepytiems tik viena MMR vakcinos doze, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją ir pasiskiepyti. Skiepai apsaugo ne tik patį asmenį nuo pavojingų infekcinių ligų, bet ir padeda sudaryti kolektyvinį imunitetą, kuris sukuriamas tada, kai paskiepijama pakankama dalis gyventojų ir taip visuomenė apsaugoma nuo infekcijos plitimo nuo žmogus žmogui.

Keliautojų dėmesiui

Europos ir pasaulio šalyse registruojami tymų protrūkiai, tad neskiepytiems keliautojams yra pavojus rizika užsikrėsti šia infekcine liga. Rizika kyla ir jų artimiesiems, kadangi grįžę keliautojai šią gali išplatinti infekciją.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, daugiausiai tymų atvejų nuo 2017 m. spalio 1 d. registruota Graikijoje (3 049), Prancūzijoje (2 771), Italijoje (2 599), Rumunijoje (1 821).

Papildyta 12.22

Visagine jau patvirtinti šeši tymų atvejai, du atmesti, penktadienį BNS informavo Nacionaliniame sveikatos centre.

Visagino merės Dalios Štraupaitės teigimu, ligos židinys buvo siuvimo įmonėje „Visatex“.

„Situacija prasidėjo gamykloje „Visatex“. Viena darbuotoja buvo išvykusi atostogų į Ukrainą. Kai ji grįžo į darbą, tada viskas ir prasidėjo. Iš pradžių tymai nebuvo diagnozuoti, ji gydyta nuo kitos ligos. Vėliau atlikus tyrimus, liga nustatyta. Bet susirgo šalia dirbusios šrilankietės“, – BNS sakė merė.

Jos teigimu, įtariama, kad Šri Lankos pilietės nebuvo skiepytos nuo tymų, dėl to ir užsikrėtė.


Rašyti komentarą...
R
Restart
2018-11-30 11:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Plauna jums smegenis, farmacija skleidzia baime, tikrinkit uzsienio spaudas , ir kas jas valdo
Atsakyti
0

p
paistalai
2018-11-30 11:44:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
"...Vakar Visagino miestelio gyventojus ištiko šokas..." koks dar šokas
Atsakyti
0

B
Bobute
2018-11-30 12:09:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visos ligos isgydomos,nera ko baimiasklaidai skleist.paistalus ir set panika.Sirgom mes visi vaikystej ir esam gyvi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų