naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siauri rausvi it surandėja odos ruoželiai tampa daugybės moterų nepasitikėjimo savimi priežastimi. Taip pat dažnai ieškoma ir greitų, paprastų būdų jų atsikratyti. Ar tai įmanoma, naujienų portalui tv3.lt pasakojo masažuotoja Karina.

Siauri rausvi it surandėja odos ruoželiai tampa daugybės moterų nepasitikėjimo savimi priežastimi. Taip pat dažnai ieškoma ir greitų, paprastų būdų jų atsikratyti. Ar tai įmanoma, naujienų portalui tv3.lt pasakojo masažuotoja Karina.

REKLAMA

Strijos – tai odos pažeidimas, kai ant jos atsiranda melsvos, rausvos ir balkšvos vagelės, kurios iš tikrųjų yra odos mikro įplyšimai. Nors dažniausiai manoma, kad strijos yra tik moterų problema, tačiau jas gali turėti ir vyrai. Taip pat nepriklausomai ir nuo amžiaus – su strijomis susiduria tiek paaugliai, tiek vyresnio amžiau žmonės.

Kodėl atsiranda strijos?

Odos įplyšimai dažniausiai atsiranda ant pilvo ir kojų, tačiau jų gali būti ir ant rankų ar nugaros. Pasak masažuotojos Karinos, strijos atsiranda dėl odos neelastingumo, sausumo ir dažniausiai dėl fizinių kūno pokyčių, kuomet priaugama arba numetama svorio. Oda nespėja prisitaikyti prie tokių pokyčių ir plyšta. Tačiau ji priduria, kad tai, ar turėsite strijų, ar ne, gali lemti ir genetika.

„Labai dažnai strijos atsiranda pas moteris nėštumo metu, ypatingai ant pilvo. Todėl tik pastojus reikia prisižiūrėti – daryti švelnius šveitimus ir dažnai bei gausiai teptis kremais arba aliejais. Taip pat svarbu išgerti nemažą kiekį vandens“, – sako masažuotoja.

REKLAMA

Dar viena ne ką mažesnė problema – paauglius kamuojančios strijos. Jos atsiranda dėl labai greito augimo, kai oda nespėja prisitaikyti prie staigių ūgio pokyčių: „Rekomenduoju taip pat bent kartą per savaitę atlikti lengvą odos šveitimą, o kasdien kūną teptis riebiais kremais. Didesnį dėmesį skiriant nugarai ir pilvui“, – pataria Karina.

REKLAMA

Kaip atsikratyti strijų?

Masažuotoja sako, kad iš pradžių strijos būna melsvos, vėliau rausvos, o galiausiai tampa balkšvos. Nors internete galima rasti įvairiausių patarimų, kaip atsikratyti šių įplyšimų, niekas nepadės atkurti tokios odos, kokia ji buvo prieš tai.

„Yra lazerinės procedūros, tačiau net ir jos neišnaikina strijų 100 procentų. Prieš odos plyšimus nepakovosi. Jeigu jau jos atsirado – geriausia ką galime padaryti, tai jas pašviesinti ir padaryti taip, kad jų nedaugėtų“, – sako Karina.

REKLAMA

Visgi, jeigu strijos jau atsirado, masažuotoja rekomenduoja tas vietas, kur yra įtrūkimai, intensyviau šveisti kūno šveitikliais, o po to gerai sudrėkinti kūno kremais arba aliejais.

Kaip išvengti strijų?

Jeigu strijų dar neturite ir norite išvengti tokių odos vingių, Karina jums turi keletą patarimų:

„Reguliariai darykite odos šveitimą – sausu šepečiu ar šveitikliais. Taip pat odą nuolat tepkite maitinančiais kremais, aliejais, neleiskite jai išsausėti. Kolageno ir elastino produktai taip pat prisideda prie odos elastingumo. Gerkite pakankamą kiekį vandens.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, stenkitės svorį priaugti ar numesti palaipsniui – staigus odos tempimas gali privesti prie odos plyšimų“.

Masažuotoja Karina priduria, kad jeigu visgi nepavyko išvengti strijų atsiradimo, neturėtumėte dėl to per daug sukti galvos:

„Kai kuriuose tyrimuose galime perskaityti, kad vyrai arba nepastebi jų arba jiems strijos kaip tik gražu. Todėl  nereikia pergyventi dėl to, ko pakeisti negalime. Tiesiog rūpinkimės savo odos elastingumu ir strijų atsirasti neturėtų.  O jeigu tik pamatėte, kad atsirado – nieko nelaukite, darykite šveitimus ir kasdien tepkite odą kremais. Tokiu būdu strijos greičiau išbals ir sumažės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų