• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia tema.

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia tema.

REKLAMA

Tema ir jautri, ir skaudi, sudėtinga, beje, pats Simonas sau kažkada pažadėjęs ja niekada nekalbėti. Visgi jūsų, mūsų ištikimiausių tinklalaidės žiūrovų, laiškai ir prašymai privertė pakeisti numatytas laidas ir reaguoti į pastarųjų mėnesių įvykius. Kalbamės apie seksualinę vaikų prievartą.

Sunku ir skaudu patikėti, bet ne visada apie tai sužino tėvai, dar skaudžiau – kad vaikus neretai tvirkina žmonės iš artimos aplinkos.

Į laidą pakvietėme kalbėti profesionalus – „SOS vaikų kaimų“ organizacijos Globos centro direktorių ir Nuolatinės globos vadovą Andrių Zinkų ir Kompetencijų centro vadovę Rūtą Kaminskaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Kokiu mastu Lietuvoje tvirkinami vaikai?

Kompetencijų centro vadovė Rūta Kaminskaitė akcentuoja suklusti verčiančius skaičius: net 30–40 proc. vaikų tvirkinimo atvejų susiję su žmonėmis iš šeimos rato, 50 proc. atvejų – kai žmogus yra pažįstamas šeimai.

REKLAMA

„Prie vaiko, – sako specialistė, – seksualiai gali priekabiauti bet kas: treneris, mokytojas, auklė, šeimos draugas.“ Ir tik 10 proc. atvejų, kai tai įvykdo vaikui nepažįstami žmonės, į šį skaičių įeina ir įvairūs užpuolimai.

Smurtautojai dažnai nesirenka pagal vaiko amžių

„SOS vaikų kaimų“ organizacijos Globos centro direktorius ir Nuolatinės globos vadovas Andrius Zinkus pastebi, kad smurtautojai dažniausiai vaiko nesirenka pagal amžių, vietą arba pagal vaiko lytį: „Jie tiesiog tai daro.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. Laidą antradieniais 19 val. rasite ir naujienų portale tv3.lt bei 10 val. šeštadieniais TV3 televizijos „YouTube“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinklalaidės ištrauką rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti Tėvų darželio YouTube kanale:

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovų ir temos pristatymas

01:29 – tvirkinimo sąvokos ir statistika

04:05 – kurie vaikai – potencialios aukos?

07:14 – kaip pastebėti ženklus?

13:02 – specialistai, kurie gali padėti

15:43 – ar vaikai iš vaikų globos buvo prievartaujami

18:39 – smurtavimas tarp vaikų

20:09 – kaip edukuoti vaikus apie galimą grėsmę

25:37 – trauma visam gyvenimui

27:32 – vaikai išsigalvoja?

32:24 – tendencijos: skaičiai auga?

33:30 – gijimo procesas

37:07 – kodėl vaikas gali traukti suaugusįjį

40:24 – kodėl bėga vaikai?

43:55 – žiniasklaidos dėmesys

46:06 – patarimai tėvams

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų