Atsisakykite šio maisto pagardo – jis kenkia jūsų sveikatai

Per daug druskos kenkia sveikatai – ypač todėl, kad tai siejama su didesne širdies ligų rizika. Bet kiek yra per daug? Naujas tyrimas atskleidė, kokį druskos kiekį žmogus gali suvartoti per dieną, rašo medicalnewstoday.com.

55

Valgomojoje druskoje, kurią taip dažnai naudojame maisto skaninimui, yra natrio.

(55 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Serialo „Draugai“ žvaigždė – neatpažįstama: antsvoris ir pražilę plaukai

Dažnai ir dideliais kiekiais vartojamas natris gali sukelti daugelį širdies ir kraujagyslių sistemos problemų – pavyzdžiui, hipertenziją.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, per dieną žmogui nereikėtų suvartoti daugiau nei 2 gramų natrio – tai atitinka maždaug 5 gramus druskos.

Amerikos Širdies asociacija rekomenduoja vartoti ne daugiau nei 2,5 gramo natrio per dieną, tačiau pabrėžia, kad tinkamiausias dienos kiekis suaugusiam žmogui yra 1,5 gramo.

Širdies ligos

Vis dėlto, kelių skirtingų tarptautinių organizacijų – „McMaster“ universiteto ir Hamiltono Sveikatos mokslų centro Hamiltone, Kanadoje – tyrinėtojai ir 21 valstybės institucijų mokslininkai sutaria, kad šie limitai yra perdėtai žemi.

Mokslininkas Andrew Mente ir jo kolegos atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 94 000 35-70 metų amžiaus žmonių. Tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti, kiek natrio iš tiesų yra per daug sveikai širdžiai.

Komanda pastebi, kad dabartinės gairės nustato daugeliui žmonių nerealistiškus standartus, kadangi druska yra neišvengiamas ingredientas, kurio yra kone visame paruoštame maiste.

„Norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja suvartoti mažiau nei 2 gramus natrio per dieną – tai vienas arbatinis šaukštelis druskos.“ – sako A. Mente.

Šis naujas tyrimas, kurio rezultatai dabar skelbiami žurnale „The Lancet“, rodo, kad galime laisviau žiūrėti į savo suvartojamą druskos kiekį, nesijaudindami, kad tai pakenks mūsų širdžiai ir kraujagyslėms.

Todėl tinkamą kiekį druskos vertėtų aptarti su savo šeimos gydytoju. 


Rašyti komentarą...
G
Giedrius
2018-08-20 08:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka su gydytoju aptarsi, jei nieko nezino... Siaip, jei natris kraujyje normos ribose, druskos nemazinkite. Druska padeda virskinimui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų