Atsikratykite samanų trinkelėse: tobulą priemonę turite namuose

Samanos miške – labai gražus dalykas, bet savo sode jų turėti nenori niekas. Joms pradėjus veistis įvairiose sodo vietose, jų atsikratyti gali būti nelengva. Laimei, yra keletas būdų tai padaryti.

Jei jūsų vejoje ėmė augti samanos, labai greitai tai pastebėsite. Jos neretai trukdo mėgstantiems dailią ir lygią pievelę kieme. Juk ten, kur auga samanos, žolė augti nebegali. Samanos gali išplisti labai greitai ir apimti storą dirvos sluoksnį. Kai taip nutinka, drėgmė nebepasiekia žolės šaknų – samanos sulaiko visą vandenį, kol žolė galiausiai nuvysta.

Samanos atsiranda tuomet, jei sode per daug pavėsio – samanos daug labiau mėgsta pavėsį, nei saulėkaitą. Samanos aktyviau veisiasi šaltuoju metų laiku, todėl žiemai žolę reikia nupjauti trumpiau. Samanos taip pat gali reikšti, kad dirva pernelyg rūgštinga.

Geriau prevencija nei šalinimas

Jei nenorite, kad į veją įsimestų samanos, geriausia metų pradžioje ją nubarstyti kreida (ar klintimis). Kreida iš dirvos pašalina rūgštingumą, todėl žolė daug geriau sugers maistines medžiagas iš dirvos. Be to, daugiau kreidos turinčioje dirvoje samanos auga sunkiau. Taip pat galima pavasarį veją patręšti, kad ji augtų geriau. Dar svarbu nepagailėti trąšų sausesniais laikotarpiais ir reguliariai pjauti žolę.

Samanų šalinimas iš tarpų tarp plytelių

Laimei, tarp plytelių augančias samanas pašalinti daug lengviau, nei samanas, augančias vejoje. Buteliuke su purkštuku vieną dalį acto sumaišykite su viena dalimi vandens. Tuomet šia priemone purkškite tas vietas, kurias matote samanas ar piktžoles. Pastaba: actas gali pakeisti jūsų plytelių spalvą, todėl pirma išbandykite nedideliame plote ir pasižiūrėkite, ar tai nepažeidžia jūsų plytelių. Norite iškart imtis sunkiosios artilerijos? Tuomet samanas galite šalinti aukšto slėgio purkštuvu. Atkreipkite dėmesį, kad tai netinka poringo akmens masės plytelėms.

Samanos ant sodo baldų

Deja, samanos gali augti net ir ant sodo baldų. Yra keletas būdų jas šalinti, priklausomai nuo baldų medžiagos:

REKLAMA

Plastikas, plienas ar aliuminis: į kibirą pripilkite karšto vandens ir truputį universalaus valiklio. Pasiimkite kempinę ar šluostę ir ją pamirkykite vandenyje. Nušveiskite baldus. Visuomet naudokite minkštą kempinę ar šluostę, kad nesubraižytumėte baldų.

Medis: Jei jūsų sodo baldai yra pagaminti iš kietosios medienos, juos galite valyti aukšto slėgio srove. Tačiau jei jie iš minkštosios medienos, to daryti negalima. Tokiu atveju muiluotą vandenį sumaišykite su indų plovikliu ir įberkite kelis šaukštus valgomosios sodos, tuomet minkštu šepečiu valykite baldus.

Bambukas ir rotangas: tokius baldus lengva plauti ir šaltu vandeniu su trupučiu druskos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų