naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara – metas, kai daugelis patraukia prie jūros, traukos centru tampa ir Kuršių nerija. Tačiau tv3.lt naujienų portalo skaitytoja Laima įspėja atsargiai lipti naujaisiais Pervalkos pliažo laiptais, nuo kurių nukritusi susižalojo jos mama.

Vasara – metas, kai daugelis patraukia prie jūros, traukos centru tampa ir Kuršių nerija. Tačiau tv3.lt naujienų portalo skaitytoja Laima įspėja atsargiai lipti naujaisiais Pervalkos pliažo laiptais, nuo kurių nukritusi susižalojo jos mama.

REKLAMA

Laima (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakoja, kad Pervalka – tarsi antrieji jos šeimos namai, kur atvyksta atostogauti kasmet, tačiau šiemet smagias atostogas trumpam aptemdė nelaimingas atsitikimas.

Nukritusi susižeidė mama

Laiptais, kurie, kaip pastebi Laima, itin statūs, lipo garbaus amžiaus moters mama su anūke, kai 82-ejų jos mama netikėtai susvirduliavo ir nukrito.

Moteris taip pat pastebi, kad turėklas įrengtas tik vienoje laiptų pusėje, kitu atveju, nelaimės galbūt būtų pavykę išvengti.

REKLAMA

„Mano mama, 82 m. senjorė, krito nuo 32 laiptelio, jų išvis 43. Ėjo su anūke, jai užleidusi vietą šalia dešiniojo ranktūrio, susvyravo ir nukrito į tuos žabarus“, – įvykio aplinkybes pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

Moteris džiaugiasi, kad mama atsipirko tik sumušimu ir mėlyne ant nugaros, tačiau pastebi, kad kritimas galėjo baigtis tragiškai.

Nemaloniu įvykiu pasidalinusi moteris sako, kad nori įspėti kitus saugoti save ir savo artimuosius, nes nuo nelaimės neapsaugotas nei vienas:

„Prašau atostogaujančių, būkite budrūs ir atsargūs. Saugokit vaikus ir senolius, lipančius tokiais laiptais!“

Apgailestauja dėl nelaimingo atsitikimo

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė Aušra Feser apgailestauja dėl tokio nemalonaus nutikimo, bet pažymi, kad laiptai įrengti taip, kad atliktų savo funkciją ir nebūtų niokojama kopa.

REKLAMA

„Pirmiausia labai apgailestaujame, kad moteris lipdama laiptais prie jūros nukrito ir susižeidė. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos funkcija yra prižiūrėti ir saugoti apsauginį Kuršių nerijos kopagūbrį, per kurį visada reikia perlipti, norint patekti į paplūdimį.

Laiptai rekreacinėse zonose yra daromi tam, kad lankytojai neliptų per kopą, kur net nedideli pažeidimai greitai virsta išpustytais plotais. KNNP direkcija, įgyvendindama Pajūrio juostos tvarkymo programą, prižiūri 75 medinius perėjimus per apsauginį kopagūbrį.

REKLAMA
REKLAMA

Manau žinoma, kad net apie 10 laiptų kasmet per audras yra paplaunama arba visiškai sugriaunama. Todėl jie įrengiami taip, kad atliktų savo funkciją ir suteiktų galimybę  pasiekti paplūdimį“,  komentavo ji.

A. Feser taip pat pažymi, kad anksčiau laiptai būdavo įrengiami su dviem turėklais, tačiau atsižvelgiant į dviratininkų ir mamų su vežimėliais įžvalgas, šįkart įrengtas tik vienas turėklas:

„Anksčiau kai kurie laiptai buvo su dviem turėklais, tačiau gaudavome labai daug priekaištų iš dviratininkų ir mamų su vežimėliais. Tada architektai pasiūlė tokį variantą, su vienu turėklu. Kol kas jokių pastabų nesulaukėme.

REKLAMA

Kopagūbrio aukštis svyruoja nuo 7 iki 13 m aukščio, tačiau statumas yra panašus. Todėl lipimas visada nėra paprastas.“

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė primena, kad visose gyvenvietėse yra nuėjimai, pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia – Nidoje įrengti 2 tokio tipo nuėjimai, kitose gyvenvietėse – po vieną.

Lankytojai raginami įsivertinti galimybes ir, jei kilti laiptais pavojinga, verčiau rinktis nusileidimus, pritaikytus žmonėms su judėjimo negalia.

REKLAMA

 

Perėjimai įrengiami saugant kopas

Šią sritį kuruojanti direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė dalinasi išsamesne informacija apie naujai įrengtus nusileidimus:

„Nuo šiol Kuršių nerijos pliažų lankytojai galės dar patogiau pasiekti pajūrį – Nidos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės paplūdimiuose įrengti nauji perėjimai per apsauginį kopagūbrį.

Prie visų laiptų (perėjimų), kurių turime virš 70, įrengti dviračių stovai, leidžiantys saugiai palikti daugiau kaip 660 dviračių. Kiekvienoje gyvenvietėje pastatyti informaciniai stendai pasakojantys apsauginio paplūdimio kopagūbrio sukūrimo ir priežiūros istoriją, gamtines vertybes.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač dideli pokyčiai įvyko Pervalkos pliažuose, kur ilgą laiką buvo tik 3 laiptai per kopagūbrį ir neįgalieji negalėjo patekti prie jūros. Per metus įrengti du nauji perėjimai, o pagrindinis takas pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia jame įrengiant pandusus. Jais patogu naudotis ir dviratininkams, ir tėveliams su vaikų vežimėliais.

Ši infrastruktūra įrengta Jums, mieli mūsų lankytojai.  Kviečiame per kopagūbrį eiti tik įrengtais laiptais ir takais, taip prisidedant prie Baltijos jūros krantų apsaugos.

Tik nepažeistas ir rūpestingai prižiūrimas kopagūbris padeda atremti atšiaurias audras ir leidžia greičiau atsikurti paplūdimiams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų