REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pablogėjęs regėjimas senstant gali būti įspėjamasis insulto ar širdies smūgio ženklas, teigiama tyrime.

Pablogėjęs regėjimas senstant gali būti įspėjamasis insulto ar širdies smūgio ženklas, teigiama tyrime.

REKLAMA

Tam tikro tipo su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija (AMD) gali būti siejama su širdies ir kraujagyslių ligomis. Šis atradimas suteikia vilties, kad optikos specialistai galėtų atlikti patikras ir padėti užkirsti kelią širdies smūgiui, rašo express.co.uk.

Būsimo infarkto ženklus gali atskleisti akys

Profesorius Theodore Smith iš Mount Sinai medicinos mokyklos Niujorke sako: „Pirmą kartą mums pavyko susieti didelės rizikos širdies ir kraujagyslių ligas su specifine AMD forma, kuri turi subretinalinių druzenoidinių nuosėdų. Šios nuosėdos, žinomos kaip SDD, yra sudarytos iš riebalinių lipidų, kurie susidaro po šviesai jautriomis tinklainės ląstelėmis akies dugne ir yra susiję su regėjimo praradimu“.

Tai yra sudėtingas procesas ir tam yra būtini aukštųjų technologijų vaizdo skenografijos įrengimai. Profesorius Smith teigė, kad akies aprūpinimas krauju sumažėja dėl širdies pažeidimų arba dėl užsikimšusios kaklo arterijos, kurie tiesiogiai trukdo kraujo tekėjimui į akį.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė: „Prastas kraujo tiekimas gali pakenkti bet kuriai kūno daliai, o sergant šiomis specifinėmis ligomis, padaroma didžiulė žala ‒ pažeidžiama tinklainė ir atsiranda subretinalinių druzenoidinių nuosėdų arba SDD. Tinklainės pažeidimas reiškia blogėjantį regėjimą ir gali sukelti aklumą“.

REKLAMA

AMD yra pagrindinė vyresnių nei 65 metų amžiaus aklumo priežastis ‒ liga pažeidžia centrinę tinklainės sritį, vadinamą geltonąja dėme, kuri atsakinga už regėjimo kokybę.

Analizuojant 200 AMD sergančių pacientų, sergančių sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis bei insultu, nustatyta, kad jiems buvo devynis kartus didesnė tikimybė turėti šių nuosėdų.

Oftalmologai gali padėti aptikti ligą

Tyrimo bendraautorius Dr Richard Rosen sakė: „Šis darbas rodo, kad oftalmologai gali būti pirmieji gydytojai, aptinkantys sisteminę ligą, ypač pacientams, kuriems nėra akivaizdžių simptomų“.

REKLAMA
REKLAMA

Nustačius SDD tinklainėje, reikia kreiptis į pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, ypač jei anksčiau nesilankyta pas kardiologą. Tai gali užkirsti kelią gyvybei pavojingam širdies smūgiui.

Apskaičiuota, kad maždaug 40 000 britų kasmet diagnozuojama AMD, kuri turi įtakos kasdienei veiklai. Dr Jagat Narula iš Mount Sinai medicinos mokyklos paragino medikus bendradarbiauti ir atlikti tyrimus, siekiant nustatyti, kurie kraujagyslių ligomis sergantys pacientai turėtų būti nukreipiami tyrimams, kad būtų galima aptikti aklumą sukeliančias ligas ir joms užkirsti kelią.

Baikit erzinti sergančius žmones su savo straipsniais. Jūs geriau rašykite visa tiesa kas darosi priėmimuose ir kaip elgiamasi su žmonėmis. Kodėl priėmimo "gydytojai" išleidžia sergančius į namus. O tokias pasakas skaitykit patys prieš miegą.
Jo, patekti laiku neimanoma o paskui sako kur jus anksciau buvote
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų