Adamkai pasiskiepijo trečiąja vakcinos doze: atskleidė, kaip jautėsi

Lietuvoje pradėjus skiepijimą trečiąja vakcinos doze, progos pasiskiepyti nepraleido ir kadenciją baigęs Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus (94) su žmona Alma (94).

Anksčiau V. Adamkus tv3.lt naujienų portalui džiaugėsi, jog gavo progą pasiskiepyti dar viena vakcinos doze, nes supranta, jog tai – efektyviausias būdas suvaldyti visą pasaulį sukausčiusią pandemiją.

Jo Ekselencija pasakojo, jog pasiskiepijo trečiąją vakcinos dozę gavo rugsėjo mėnesį, o po jos jokių šalutinių poveikių nejautė, viskas praėjo gerai ir sklandžiai.

„Gavom trečią skiepą, patenkinti sėdim, jokio šalutinio efekto, jokių sukrėtimų nėra, tai ko daugiau norėti? Nuvežė į Santariškes, suleido skiepus ir grąžino atgal iš Santariškių į namus.“

Nusiskundimų dėl sveikatos neturi

Pasiteiravus, kaip jaučiasi prezidentas, jis atsako tikrai negalintis skųstis, bendrai jaučiasi stipriai ir gerai, tačiau vis paskauda nugarą, dėl to laukia į šalį grįžtančio akupunktūros specialisto.

„Aš tikrai skųstis negaliu, man vienintelė problema – nugara. Negaliu pasakyti, kad skauda, bet yra savotiškas jausmas, kad kažkur netoli skausmo. Laukiu vieno gydytojo dabar sugrįžmo iš užsienio, kuris užsiima Lietuvoje akupunktūra. Laukiu, jeigu jis grįš, kad man pora sesijų su adatom pravestų“, – kalbėjo V. Adamkus.

Jo Ekselencija įsitikinęs, jog po akupunktūros sesijų pilnai atsistos ant kojų, nors ir dabar vaikšto – 2-3 kartus keliauja į Prezidentūrą ir atlieka ten savo pareigas, skaito laiškus, atsako į klausimus bei įvairius kvietimus.

V. Adamkus atskleidė, jog ir ponios Almos sveikata su kiekviena diena gerėja. Nors A. Adamkienė dar nėra pilnai sustiprėjusi, tačiau matomas teigiamas progresas džiugina.

„Ji jaučiasi labai gerai, išskyrus, kad jai kojos buvo sutrenktos, dabar dar po truputį gyja, gerėja. Man atrodo, kad pas ją buvo problema su kraujagyslėmis, bet dabar vaistus naudoja, jai lašina vaistus stiprėjimui. Diena po dienos atrodo, kad padangė šviesėja“, – kalbėjo Jo Ekselencija.

Prezidentas sako, kad ir pačiam nuotaika geresnė, kai mato vis tvirčiau ant kojų besistojančią žmoną: 

„Džiaugiuosi su kiekviena diena, kada matau, kad ji stiprėja. Žinoma, vaikščiodama dar turi prisilaikyti su vaikštyne, vaikščioja prisilaikant šiek tiek. Tai vienintelė didžiausia problema, bet aš matau, kad ji tvirtėja, gerėja, taip, kad ir man linksmiau darosi.“

Kreipėsi į nesiskiepijančius

V. Adamkus ir A. Adamkienė – vieni pirmųjų, pasiskiepiję nuo viruso, kai buvo suteikta galimybė ir pradėti skiepyti vyresnius nei 80 metų asmenis. Prezidentas pabrėžia, kad nė sekundės nedvejojo dėl vakcinacijos ir yra įsitikinęs, kad supantys kaimynai taip pat pasiskiepiję, todėl jaučiasi saugus.

REKLAMA

Kiek anksčiau V. Adamkus kreipėsi į vakcinos atsisakančius žmones, neslėpdamas, jog vis mažėjantys vakcinacijos mastai liūdina.

Prezidentas svarsto, kad žmonių nenoras skiepytis tik parodo, jog vis dar nesuprantame situacijos rimtumo. Jei žmogus nesirūpina savo sveikata, turėtų atsižvelgti į faktą, jog pavojuje ir kitų sveikata.

„Man liūdna, kad pas mus iš viso yra taip skeptiškai nusistačiusių žmonių, tai yra pirmas dalykas. Antra, tai parodo mūsų visuomenės nepriaugimą prie situacijos vertinimo, kadangi jeigu jiems patiems asmeniškai nerūpi jų pačių sveikata, tai bent turi atsižvelgti į aplinką, nes yra galimas pavojus visiems aplinkos žmonėms, kurie rūpinasi savo sveikata“, – kalbėjo V. Adamkus.

Prezidentui nesuprantama, kaip žmonės gali nepasitikėti mokslu, o visas sąmokslo teorijas sako atmetantis ir nepasitikintis jokia mokslu neparemta informacija. Jis įsitikinęs, kad mokslininkai stengiasi pasiekti geriausio ir veiksmingiausio rezultato, kad pavyktų sustabdyti pandemijos plitimą:

„Netikiu į jokias sąmokslo teorijas, visur yra stengiamasi padaryti geriausia, ką galima. Galbūt ir yra skirtumas tarp vakcinų kompanijų, bet esu tikras, kad nėra vakcinos, kuri neveiktų, kurios yra prieinamos pasauliui, tuo pačiu ir Lietuvai, jos yra veiksmingos. Tūkstančiai arba milijonai jau, turbūt, žmonių yra vakcinuotų, taip, kad nematau jokio pavojaus, atmetu bet kokias sąmokslo teorijas.“

Kviečia prisiimti atsakomybę už esančius šalia

V. Adamkus sako, kad žmonės, žinantys, jog vienintelis būdas apsisaugoti nuo viruso – skiepai ir pasirenkantys nesiskiepyti, kenkia pirmiausia sau, bet neretai pamiršta, kad kelia pavojų ir visiems aplinkiniams.

„Jeigu yra nustatyta, kad skiepai turi įtakos ir yra apsaugos priemonė, kaip galima, sveiku protu žiūrint, neapsisaugoti nuo to? O čia, dar pasikartosiu, jeigu yra tokie abejingi, galvoja, kad jie gudresni negu kiti, negu mokslininkai, skaitau, yra ne tik sau kenkėjai, bet ir aplinkai. Mes turim turėti atsakomybės jausmą prieš visą tautą, prie kitus ir daryti viską, kad išvengti šios ligos“, – dėstė prezidentas.

REKLAMA

„Mano noras ir tikrai prašymas, kad vis tiktai, jauskime savo atsakomybės jausmą ne tik prieš save, bet ir prieš visuomenę, kadangi mums užtenka visokių nelaimių, sergančiųjų atvejų, o galima nauja užsikrėtimų banga, kurios priežastimi būtume mes patys, yra jau nusikaltimas.

Mano kreipimasis į visus tuos abejingus – būkime sąmoningi ir atsakingi piliečiai prieš visą tautą, prieš savo aplinką ir skiepykimės.“


Rašyti komentarą...
J
JO
2021-10-06 19:49:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažkodėl tokio amžiaus sveiksta tik Adamkai,Landsbergis dar Nausėdos tevukas,pasveiksta po operacijų,nei ligoninėje jokiu kovidu neužsikrečia,jiems nereikia laukti priėmine po 10val.visi tyrimai padaryti,nuvežti,parvežti,kažkodėl tokio amžiaus senoliai kaip mano šitie pavardinti nesveiksta ligoninėse,kiti net miršta priėmimuose pagalbos nesulaukę
Atsakyti
0

!
!!!
2021-10-06 16:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaus po 100e......
Atsakyti
-1

T
Tai va
2021-10-06 18:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Adamkų žmonės vertina, vertintų dar daugiau, jeigu nuomonę apie skiepus, pasiliktų sau. Skiepytis ar ne Lietuvoje yra "" laisvo pasirinkimo "" klausymas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų