2018-ųjų metų liepos mėnesį Audra Bastytė-Ignatavičė prisimena su skausmu. Tada, 21-ąją mėnesio dieną, užgeso jos vyro gyvybė. 

Mirusio šokėjo žmona ryžosi jaudinančiam poelgiui

Mirusio šokėjo žmona ryžosi jaudinančiam poelgiui

Netikėtai miręs Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos šokių ansamblio „Žuvėdra“ narys mirė sulaukęs vos 31-erių metų.

Buvusį ilgametį Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ šokėją, daugkartinį pasaulio ir Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempioną V.Ignatavičių nelaimė užklupo futbolo aikštėje.

2018-ųjų liepos pabaigoje rungtynės prasidėjo 21 valandą. Tą vakarą Vilius, stovintis aikštės krašte, staiga sukniubo.

Tai įvyko po aštuonių minučių, kai jis pasirodė ant vejos. Futbolo komandos draugai Vilių mėgino gaivinti, bet niekuo jam nesugebėjo padėti.

Šiandien moteriai iškilminguose TV3 televizijos apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ įteikiamas išskirtinis apdovanojimas: Metų auksinė širdis. Apdovanojimą A. Bastytei- Ignatavičei įteikė šokių klubo „Žuvėdra“ vadovė Skaistė Idzelevičienė.

Gydytojai ramino

Audronė su ašaromis akyse prisiminė tą dieną, kai futbolo aikštėje ištikusią vyro nelaimę: „Man paskambino ir aš iš karto vykau į ligoninę. Jo dar nebuvo. Mačiau, kaip atvyko greitosios pagalbos automobilis su Viliumi. Jam buvo atliekama kardiograma, vėliau jį perkėlė ant neštuvų ir nuvežė į reanimaciją.

REKLAMA

Gydytojai mane ramino, guodė. Atvyko ir mano pažįstamas medikas, kuris net tą dieną nedirbo. Jis buvo šalia, tačiau netrukus jis pats man pasakė, kad Viliui išsiliejo į smegenis kraujas.

Vis tiek tikėjau, kad viskas bus gerai. Klausiau, ką galime padaryti, tačiau man buvo pasakyta, kad Vilius paniro į trečio lygio komą. Paprašiau įleisti pas jį, tačiau visi žinojome, kad niekuo negaliu jam padėti“, - su ašaromis akyse pasakojo našle likusi jauna moteris.

Sulaukė lemtingo skambučio 

Šokių klubo „Žuvėdra“ vadovė Skaistė Isdelevčienė prisiminė, kad Vilius su Audrone susipažino šokių ansamblyje, draugavo aštuonerius metus, iš kurių ketverius praleido santuokoje.

„Greta šokių, Vilius mėgo ir futbolą. Tą nelemtą dieną jis ruošėsi varžyboms. Po 8 minučių, praleistų aikštėje, jis sukniubo. Atvyko greitoji“, - prisiminė S. Idzelevičienė.

Viliaus žmona prisimena, kad lemtingo skambučio iš ligoninės sulaukė ankstų rytą. „Po nakties sulaukiau skambučio. Tai buvo baisiausias skambutis, kai man buvo pasakyta, jog reikia kviesti kunigą.

Reanimacijoje yra lankymo valandos, aš per jas gulėjau apsikabinusi vyrą. Kai iki mirties liko kelios valandos, man gydytojai pasakė, kad nieko nebebus ir jis neišgyvens.“

Priėmė ypatingą sprendimą

Būtent tada Audronei reikėjo priimti ypatingą sprendimą. Jai buvo pasiūlyta paaukoti vyro organus vardan kitų žmonių gyvybės. „Manęs paklausė, ar sutinku, kad organai būtų padovanoti. Nebuvo prievartos, buvo paprastas klausimas.

Atsiklausiau Viliaus mamos, ji pasakė, kad manimi pasitiki ir palaiko mano sprendimą“, - kalbėjo klaipėdietė.

REKLAMA

Padovanoti Viliaus organai išgelbėjo 6 gyvybes. Iš jo kūno buvo paimta viskas, kas buvo įmanoma: 2 ragenos, 2 plaučiai, 2 inkstai, kepenys, širdis, kasa.

Audronė ir likusi Viliaus šeima niekada nesužinos, kam padovanoti organai, mat įstatymas griežtai draudžia susipažinti su recipientais.

Paskutinis Audronės atsisveikinimas su vyru Viliumi – jautri žinutė socialiniame tinkle ir nufilmuotas įrašas, kuriame matyti, kaip ant pievos nusileidžia lėktuvas, į jį, specialiame konteineryje, atnešami Viliaus organai ir lėktuvas pakyla į orą kartu su mirusio vyro širdimi bei kitais gyvybiškais svarbiais organais.

Laiškas suvirpino širdis

Po vyro mirties savo paskyroje socialiniame tinkle našle likusi Audronė Basytė - Ignatavičė pasidalijo graudžiu atsisveikinimo su sutuoktiniu laišku.

Tada ji rašė jautrų laišką, kuris suvirpino šimtus širdžių:

„Išskridai, širdele, visomis prasmėmis. Dabar suvokiau, kokia laimė ir garbė buvo būti tavo pasirinkimu ir dalimi.

Visada tave laikiau ir laikysiu nepaprastu žmogumi. Besąlygiškai mylintis sūnus, brolis, draugas, treneris ir mano vyras... buvai... Ir frazė „nepakeičiamų nėra“ šiuo atveju visai netinka. Tokių pavyzdžių ir gyvenimo mokytojų mažuma.

Savo gyvenimu ir meile išmokei suprasti, kokie nesavanaudiški galime būti, kokie atsidavę, kokie tikri ir mylintys viską aplinkui, mylintys gyvenimą.

Tavo stiprybė ir užsispyrimas iš vienos pusės ir nuolankumas iš kitos pusės lyg geriausi draugai mus lydėjo šiame gyvenimo etape. Jaučiau, jaučiu ir jausiu... mylėjau myliu ir mylėsiu. Tikėjau, tikiu ir tikėsiu tavimi amžinai.

REKLAMA

Taip, kaip prieš Dievą esu tau prisiekusi. Visada mokėjai dalintis ir mane to mokei. Tikriausiai todėl ir buvo priimti sprendimai tokie, kokie buvo...

Ir dabar tavo neišmatuojamo gerumo dėka per savo meile ir protu nesuvokiamą auką tu gyvas ir daliniesi savo gyvybe su kitais...

Nenustosiu tavęs aukštinusi, kaip ir tikriausiai kiekvienas tave mylėjęs ir pažinojęs žmogus, draugas... Ne veltui sakoma: nepaprastų žmonių – nepaprasti likimai. Tu buvai mano, mūsų čempionas šioje žemėje, o išėjęs tapai didvyriu.

Šiuo laišku savo ir savo vyro vardu noriu padėkoti visiems tikėjusiems ir tikintiems, visiems palaikiusiems ir vis dar palaikantiems, visiems mylėjusiems ir mylintiems draugams, pažįstamiems ir mokiniams – AČIŪ. Jūsų tiek daug ir jūs visi tokie nepaprasti.

Ir tikiuosi iš šios istorijos kiekvienas rasite ko išmokti nes tai nepaprasto žmogaus nepaprasta pamoka... Mylėkit ir būkit mylimi! Branginkit ir vertinkit kiekvieną gyvenimo minutę, įvykį, sutiktą nepažįstamąjį, draugą, išgyventą akimirką, patirtą jausmą. Laikykit vienas kitą už rankos ir niekada nepaleiskit ir neapleiskit...Mūsų meile, - amžinai tave mylėsiu.“

 

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kristina 2019-03-16 08:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš savo dukrelės organus taippat padovanojau kauno klinikoja ,eiveniu 2 jai plyšo aneurizma galvelėj 12 m gruodžio 30 ,bet čia buvo juos sprendimas ,38 m jai buvo ,negaliu net rašyt , sakydavo jai man kas nutiktų ,padovanokit mano organus ,kad kiti gyventu .Labai skaudu apsispręst dar motinai ,paskui isivaizduoji kaip viskas vyksta ,rodė ir lektuvą kuris išvežė dukrelės širdį į vilniu ,per deviniolika minučiu buvo nuskraidinta širdelė .Baisus skausmas pirmus mėnesius taip norėjos išgirst dukrelės širdelės plakimą ,bet nežinau kodėl taip yra šitokem skausme esi ir paguodos neturi. Jai dabar atsukus laiką atgal nebeatiduočiau pjaustyt savo vaiko ,yra kaip yra ,ka dievas sukūrė ta ir tegul pasiima kiek žmogui skirta tiek ir gyvenkim.   ATSAKYTI
Lina 2019-03-13 11:36:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Didelė laimė juodžiausioje nelaimėje... Galvoju apie skirtumą, kai miręs žmogus būna įprastai palaidojamas, ir kai jis iškeliauja į amžinybę, kaip donoras išgelbėjęs kito žmogaus gyvybę... arba net ne vieną... Kai artimieji žino, kad jiems brangaus žmogaus širdis lieka gyventi ir plaka toliau kitame žmoguje, kai mylimos akys ne užgęsta, o lieka šviesti toliau... Tai yra didžiulė, neišmatuojama paguoda skaudžiausią netektį patyrusiems mirusiojo artimiesiems... Jie gali didžiuotis ir juo, ir savimi. Gaila, kad įstatymai neleidžia pažinoti vieniems kitų- išgelbėtiesiems ir išgelbėjusiems. Kokia laiminga būtų mirusiojo mama, t.p. žmona (jeigu yra- tėtis ir broliai bei seserys), jei jos galėtų apkabinti, prisiglausti prie žmogaus ir girdėti, kaip jo krūtinėj plaka jų sūnaus ir vyro širdis...    ATSAKYTI
Loretai ir kitiems 2019-03-13 10:36:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Didžiausia pagarba yra MOTINAI. Ir vėl iš gyvenimo. Mano 22 metų sūnus pergyveno susipykęs su drauge. Atsitiko, taip, kaip atsitiko. Vieną naktį mirė ant mano rankų - širdies veiklos nepakankamumas. Buvusioji draugė, net nepasirodė laidotuvėse. Praėjo jau 15 metų, o motinai skausmas išliko. Todėl nesuprantu. Kodėl garbinama tik žmona... ir mažai kalbama apie motiną...   ATSAKYTI
Motina 2019-03-13 19:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai su jumis sutinku . Didziausia pagarba turetu tekti - Motinai , kuri pagimde , kuri isaugino , ispuoselejo , isleido i vyrus . Man nesuprantamas tos jaunos nasles garbinimas ! Kodel ja garbina , todel , kad sutiko paaukoti ne savo organus . As suprantu organu donoryste tai , kaip didziuli ir reiksminga , kilnu poelgi ! Bet garbe tikrai turi atitekti - Motinai !   
Lina 2019-03-15 09:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš pilnai sutinku su jumis, nesuprantama kodėl MAMA liko nuošalyje, suprantu, kad žmonai skauda dėl netekties, bet mamai 100 kartų skaudžiau, tai jos dalis, o buvo palikta visiškai nuošalyje, tas apdovanojimas turėjo būti skirtas tik jai. Žmona dar jauna, ji sukurs naują šeimą ir viskas liks užmarštyje, o MAMA su tuo skausmu ir tuštuma gyvens visą gyvenimą, nusivyliau TV3 komanda, kad taip neįvertino MAMOS, didžiausia užuojauta JAI  
Ausra 2019-03-12 20:25:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TAVO žmogus buvo išskirtinis, tegul jis ilsisi ramybėje. Tavo poelgis, taip pat, išskirtinis. Tikiu, kad yra pomirtinis gyvenimas ir kad Vilius, tavimi didžiuojasi. Audra, linkiu gyventi toliau, nors žinau, kad SAVO žmogaus nepamirši niekada, bet pasistenk, pasistenk dėl jo...Stiprybės    ATSAKYTI
Vaida 2019-03-12 17:56:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Skaičiau su tokiu susijaudinimu apie nepaprastus paprsto Žmogaus gyvenimą ir ir jo darbus...Ir patikėkit, kaip niekada, tarsi koks stebuklas, neužkliuvo nė viena klaida..Tai kame esmė?! DIDŽIUOJUOS šia Moterimi   ATSAKYTI
Komentatorei Loretai 2019-03-12 16:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia , Loreta , kas jus tokia esate , kokias pareigas uzimate sitame laikrastyje , kad nurodinejate kur , kam ir kaip komentuoti ?! Yra straipsnis , kas kaip nori , tas ir komentuoja . Neisijauskite perdaug i virsininke !   ATSAKYTI
V 2019-03-12 15:06:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dieve, kokia stipri Moteris. Aš visada galvoju, ką aš daryčiau tokioje situacijoje. Kai mano dviems artimiesiems reikėjo organų... Arba būtų reikėję, jei nebūtų pavykusi operacija mažajai... Ir tėtis mirė nesulaukęs širdies donaro... Visada iki žemės lenkiuosi tiems, kurie tokie blaivūs. Tik blaiviai matantis žmogus gali priimti tokį sprendimą. Matantis, kad kūnas yra kūnas. Ir viskas. O žmogus yra žmogus.
Pagarba. Ir linkiu ramybės.    ATSAKYTI
Pavyzdys 2019-03-12 12:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mano bendradarbė staiga susirgo ir gydytojai, taip pat patvirtino, kad greitai mirs. Liepė atsisveikinti, sukvietė artimus gimines. Organų dar niekas neprašė. Ji viską girdėjo ir atgavusi sąmonę pasakojo, kad klausau ir galvoju, negaliu gi aš mirti, kokia nesąmonė, aš privalau gyventi. Praėjo jau gal 15 metų, o ji sveika ir gyva.... Taip, kad turbūt negalėčiau taip pasielgti iki paskutinio atodūsio, kaip sakoma.    ATSAKYTI
Loreta 2019-03-12 13:06:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
jusu komentaras visai ne i tema,komentuokit kur norit,bet ne cia .Pagarba siai stipriai moteriai ir pagarba ju seimai.  
Sigita 2019-03-12 09:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Didziausia pagarba.   ATSAKYTI
Vaidas 2019-03-12 09:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mūsų moterys labai stiprios.Dažnai net stipresnės už vyrus.Pažiūrėkit,ar daug buvo"stipriosios lyties" komentarų...jie per daug "stiprūs"svetimom ašarom.
Išties kelintą kartą skaitau apie šią baisią nete
ktį,ir ašaros vis gniaužia gerklę...
Turbūt reikia patirti kažką baisaus savo gyvenime,kad pajustum ir kito skausmą.
Jei ir bus klaidų,snobai gal neteis už tai ir manęs.
Baisu,tačiau kas mūsų nenužudo,padaro dar stipresniais.   ATSAKYTI
Vidas 2019-03-12 07:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepaprasta moteris. Is ten tave saugos tavo Vilius!   ATSAKYTI
doktrina 2019-03-11 23:08:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dalinosi dalimi savęs . Stipri moteris . Žaviuosiu tokiais poelgiais .   ATSAKYTI
Ingrida 2019-03-11 23:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stiprybes...   ATSAKYTI
Danute 2019-03-11 22:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stiprybes is visos sirdies.   ATSAKYTI
Rasa 2019-03-11 22:42:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ziurejau per Tv3 ta laida ir nusizliumbiau belekaip.. Nesuprantu kur tas dievas.. Kodel taip nutinka jauniems zmonems... Stipri moteris ne tas zodis! Bet dar daugiau stiprybes reikia gyventi toliau.....   ATSAKYTI
Rita 2019-03-11 22:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Abi moterys šaunios. Kiek stiprybės reikėjo motinai ir žmonai, kad taip apsispręstų. Sveikatos Joms ir jėgų gyventi toliau   ATSAKYTI
Nadia 2019-03-11 22:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
   ATSAKYTI
xxx 2019-03-11 22:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Štai tokios Moterys turi tapti Metu Klaipėdietėmis!!! Pagarba iš visos širdies...   ATSAKYTI
Rimas 2019-03-11 22:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Uzuojauta...ir pagarba...   ATSAKYTI
Laima 2019-03-11 21:54:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sėkmės Tau, mieloji ♥️!
Dižiausia pagarba už tavo širdies gerumà.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų