Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2019.02.10 11:00

Eglė numanė, kad jos sūnus Karolis turi Aspergerio sindromą. Specialistai, iš pradžių abejoję, vėliau patvirtino mamos spėjimus. Eglė šiandien daro viską, kad sūnus gerai jaustųsi būdamas vienas, artimoje ir viešoje aplinkoje.

Eglė su savo vaikais. (nuotr. asm. archyvo)

Eglė su savo vaikais. (nuotr. asm. archyvo)

Ji sutiko pasidalyti savo patirtimi, tikėdama, kad padės tiems tėvams, kurie neigia savo vaiko kitoniškumą, žūtbūt siekia padaryti vaiką tokį, kaip dauguma jo bendraamžių.

Kitoks dar mamos įsčiose

„Karolis yra antras mano vaikas, – pasakoja Eglė. – Kai jo laukiausi, jaučiausi visiškai kitaip negu nešiodama dukrą. Žinojau, kad berniukas, tačiau atrodė, tarsi laukčiausi kokio galiūno.“ Vaikas, dar negimęs, savo mamą nešiote nešiojo.

Sūnaus kitoniškumą mama pastebėjo ir maitindama krūtimi. Kūdikis vengdavo mamos akių, o pajutęs, kad mama į jį žiūri, tuojau paleisdavo krūtį. Mamai buvo keistas toks sūnaus elgesys, tačiau tikino save, kad berniukas tiesiog elgiasi kitaip negu mergaitė. Pradėjęs ropoti, o vėliau vaikščioti sūnus klykte klykdavo, kol mama ar kiti namiškiai patenkindavo kokį nors jo norą.

REKLAMA

Karolis pradėjo anksti kalbėti ir stebino visus, puikiai tardamas garsus „r“ ir „š“. Eglė susirūpino, kai jam, šešerių metų berniukui, prasidėjo nevaldomi pykčio priepuoliai. Karolis, ko nors negavęs, nesustodamas rėkdavo, visas drebėdavo iš pykčio, mėtydavo daiktus, trankydavo durimis, o kartais ir paties galva kentėdavo (smūgiuodavo ją į sieną, duris ar stalą). Tai jau nebeatrodė normalu.

Mama, išgąsdinta sūnaus elgesio, guodėsi bendradarbėms, draugėms. Šios sakė, kad apie tokį vaiko elgesį yra girdėjusios ar net mačiusios savo aplinkoje, ir patarė pabendrauti su specialistais. Moterys prakalbo apie autizmą, tiksliau, apie vieną jo formų – Aspergerio sindromą. Eglė puolė naršyti internete, ieškojo knygų apie autizmą. „Kuo daugiau skaičiau apie Aspergerio sindromą turinčius vaikus, tuo daugiau radau jų elgesio bruožų, panašių į mano sūnaus.“

Eglė sako supratusi, kad turi stengtis kuo ramiau įveikti sūnaus sunkumus. (nuotr. asm. archyvo)

Eglė sako supratusi, kad turi stengtis kuo ramiau įveikti sūnaus sunkumus. (nuotr. asm. archyvo)

Mamos nuojauta pasitvirtino

Vis dėlto specialistai su mamos nujaučiama diagnoze sutiko ne iš karto. „Mūsų poliklinikoje dirbanti psichoterapeutė, pabendravusi su Karoliu, suabejojo mano pastebėjimais, jai atrodė, kad berniukas vystosi normaliai, o visus savo pykčius išaugs.“ Mama vis tiek nerimavo ir išsiprašė siuntimo į Vaiko raidos centrą Vilniuje. Ten dirbantys specialistai, atlikę tyrimus, pasakė, kad mama nesuklydo – Karolis tikrai turi Aspergerio sindromą. Žmonės, turintys šį sindromą, paprastai yra aukšto intelekto, tačiau jiems sunkiau praustis, apsirengti, bendrauti – tai, kas kitiems savaime suprantama, jiems kelia stresą.

REKLAMA

Specialistė pasakė, kad yra ir džiugių dalykų: akivaizdu, kad Karolis yra aukšto intelekto ir moka išlaikyti bei valdyti žvilgsnį. Tačiau ji matė, kad berniuką kamuoja nerviniai veido, rankų tikai, ir patarė, kaip jam padėti. Patarė jam lankytis pas psichologę, tačiau Karolis, kai tik jam nebepatiko kalbėtis su psichologe, griežtai atsisakė pas ją vykti.

„Supratau, kad turiu būti kuo artimesnė sūnui ir kartu su juo kuo ramiau stengtis įveikti jo sunkumus“, – sako Eglė. Tačiau lengva nebuvo. Karolio tėtis, išgirdęs diagnozę, iš pradžių į sūnų žiūrėjo kaip į ligonį, kurį reikia saugoti, tačiau vėliau nusprendė, kad sūnų galima išauklėti, ir bandė versti vaiką daryti tai, kam jis dar nebuvo pajėgus: savarankiškai rengtis, valgyti tą maistą, kurį valgo visi, ir kitus jam sunkius dalykus. „Tėtis ir sūnus tebėra atitolę vienas nuo kito, tačiau kartais atstumas sumažėja“, – sako Eglė. Ji tikisi, kad kada nors siena tarp jai brangių vyrų ištirps. O trejais metais vyresnė sesė puikiai supranta brolį, yra geriausia jo „advokatė“, nors mama nori, kad dukra pernelyg neužsikrautų brolio rūpesčiais, ir stengiasi viską daryti pati.

Mama baiminasi penktos klasės

Eglė pasakoja, kad pirmoje klasėje iš pradžių Karoliui sekėsi gerai, brolį globojo ketvirtokė sesė, bet prireikdavo ir mamos pagalbos. „Prieš kūno kultūros pamoką sūnus man skambindavo ir klausdavo, ką jam daryti su aprangos maišeliu. Atsakydavau, kad maišelyje yra sportiniai bateliai, šortukai, jis turi šiuos daiktelius išsiimti iš maišelio ir apsirengti. Pakartodavau kelis kartus, ir sūnus suprasdavo.“ Tokie skambučiai truko neilgai, sūnus perprato, ką turi daryti, ir persirengdavo jau savarankiškai.

REKLAMA

Kartą mama rado mokytojos pastabą, kad Karolis nerašė diktanto, o tik sėdėjo ir kažką piešė. „Paprašiau, kad mokytoja kitą kartą prieitų ir pasakytų jam: „Dabar rašom diktantą“, ir Karolis supras. Taip ir buvo.“ Dabar mokytoja stengiasi suprasti kitokį berniuką, nepyksta, jei Karolis neišmoksta eilėraščio būtent tai dienai, kuriai jį mokosi kiti vaikai. Mama baiminasi, kaip sūnui seksis penktoje klasėje, kai pamokos vyks kaskart su kitu mokytoju.

Karolis yra aukšto intelekto ir moka išlaikyti bei valdyti žvilgsnį. (nuotr. asm. archyvo)

Karolis yra aukšto intelekto ir moka išlaikyti bei valdyti žvilgsnį. (nuotr. asm. archyvo)

Sūnaus keistenybės ar elgesio sutrikimai?

Vis dėlto dabar Eglė pastebi, kad jai sunkiausia su sūnumi namuose. Berniukas nemėgsta praustis, valytis dantų, ir tai nėra šiaip tingėjimas. Maudytis vonioje ar praustis po dušu jam – sunkus darbas, dar sunkiau išsitrinkti plaukus. Šiai procedūrai reikia ruoštis iš anksto. Sūnus nenori keisti drabužių, net kai juos visiškai nudėvi. Jam reikia kelių dienų, kad priprastų prie naujo drabužio. Negali prisiglausti prie mamos, jeigu tik ji užsivelka šiurkštesnį drabužį, o vasarą per žolę senelių sode vaikšto su kojinėmis. Iki šiol prieš einant į mokyklą jam reikia padėti apsirengti, o jis jau ketvirtokas... „Turime bėdų, kai reikia užsimauti kepurę, užsirišti šaliką. Deriname po 20 kartų.“

Eglė prisipažįsta, kad jai prireikia geležinės kantrybės. Ji sako, kad kartais jaučiasi ne padedanti sūnui, o jo išnaudojama. Jis reikalauja paduoti stiklinę, kurią pats lengvai galėtų pasiimti nuo stalo, savarankiškai nepasiima maisto iš šaldytuvo. Tačiau kai mama būna išvykusi į komandiruotę, sūnus kažkaip sugeba susitvarkyti pats. „Gal aš jį per daug globoju?“ – svarsto Eglė ir priduria, kad išėjęs iš namų Karolis tarsi įspraudžia save į rėmus, o namuose vėl tampa laisvas.

REKLAMA

Tvarkydama jo kambarį mama negali nors kiek stumtelėti kompiuterio, jo į krūvelę sudėtų knygų – tuojau kyla isterija. Sūnus turi sėdėti tik tam tikroje vietoje, jo kėdė turi stovėti tik taip, o ne kitaip. Prie kompiuterio sūnus praleidžia ištisas valandas, turi daug virtualių draugų, su kuriais puikiai bendrauja angliškai, o mokykloje draugų neturi. Kai į namus ateina svečių, jau po pusvalandžio jis jaučiasi pavargęs ir nebenori bendrauti, prašo jų išeiti.

Eglė pasakoja, kaip praėjusiais metais nesėkmingai šventė sūnaus gimtadienį. „Tą dieną šiek tiek perstumdėme baldus, kad tilptų svečiai. Bet Karolis, atėjęs užpūsti žvakutės, įpyko, ėmė šaukti: „Kas perstumdė baldus!?“ Berniuką ištiko isterijos priepuolis, tėvai stalą turėjo perstumti į buvusią vietą, o Karolis pasakė daugiau nebenorįs švęsti savo gimtadienių.

Kalėdos šeimai jau kuris laikas yra išbandymas. „Vieni mūsų seneliai gyvena Kaune, kiti – Ukmergėje. Per šventes stengiamės juos aplankyti, tačiau viešnages dažnai lydi įtampa“, – pasakoja Eglė. Močiutės nori apsikabinti Karolį, nori, kad ir jis prisiglaustų, o berniukui tai nepatinka. Seneliams sunku suprasti, kodėl Karolis valgo tik tam tikrą maistą, o vos pamatęs fotoaparatą iškart slepiasi, bando išvengti objektyvo.

Seneliai priekaištauja Eglei, kad išlepino anūką, neišmokė gero elgesio. „Man skaudu, kad artimiausi žmonės nesupranta, jog mano sūnus juos liūdina ir erzina ne todėl, kad yra prieš juos nusiteikęs ar neišauklėtas, tiesiog jo elgesį lemia neurologinis jo smegenų sandaros savitumas. Deja, apie autizmą, kurio viena iš formų yra Aspergerio sindromas, mes vis dar turime per mažai žinių, juolab vyresnioji karta“, – apgailestauja Eglė.

REKLAMA

Žmonės, turintys Aspergerio sindromą, paprastai yra aukšto intelekto, tačiau jiems sunkiau bendrauti. (nuotr. asm. archyvo)

Žmonės, turintys Aspergerio sindromą, paprastai yra aukšto intelekto, tačiau jiems sunkiau bendrauti. (nuotr. asm. archyvo)

Neprašykite, kad pasikeisčiau

Eglė sūnui pasakė, kad jo elgesį lemia Aspergerio sindromo sukelti sutrikimai, bet dabar abejoja, ar gerai pasielgė. Berniukas pradėjo naudotis savo sutrikimu. Kai tik mama pradeda jam sakyti, kad jis turi sveikas rankas, kojas ir jau gali daugelį dalykų daryti pats, jis atšauna: „Aš Aspergeris ir toks būsiu!“

„Liepiu jam tuo nesinaudoti, stengtis įveikti savo sunkumus“, – sako Eglė. Ji dažnai pasijunta pavargusi ir išsekusi nuo sūnaus bėdų, tačiau nepasiduoda. Ji tikisi, kad augdamas sūnus išmoks dirbti su savimi, ir žino, kad kiek galėdama jam visada padės.

„Žinau, yra žmonių, kurie gyvena nežinodami, kad jie patys ar jų artimieji turi Aspergerio sindromą ar kai kurių šio sindromo požymių, ir kankinasi negalėdami suprasti, kodėl vienu ar kitu atveju pasielgia neadaptyviai, kodėl jiems sunku bendrauti. Tad manau, kad domėtis, suprasti ir priimti šiuos sutrikimus labai svarbu – tada nebekyla klausimas „Kodėl taip elgiesi?“ ir pradedame domėtis, kaip sau ar tau galiu padėti. Neneikite, neignoruokite, neatstumkite, nebandykite perauklėti“, – pataria kitokį vaiką auginanti mama.

Straipsnio autorė: Eglė Kulvietienė

Kas yra universalus dizainas?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Toks gaminių ir aplinkos kūrimas, kai jais be jokio specialaus pritaikymo gali naudotis visi;
Pastatų ir gaminių pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms;
Estetiškas dizainas.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kas yra universalus dizainas?
Toks gaminių ir aplinkos kūrimas, kai jais be jokio specialaus pritaikymo gali naudotis visi;
74,6%
Pastatų ir gaminių pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms;
13,6%
Estetiškas dizainas.
11,8%

Ji
2019-02-10 18:09:04
turi buti idiotu internatas. grizk i viduramzius, taves ten pasigedo :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
todel 2019-09-17 09:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaikas nera joks Aspergeris, jam yra reakcija i mamos nuolatini smurta pries ji. Iteigti vaikui ir elgtis su juo taip, lyg su juo paciu kazkas butu negerai, ir dar kad matytu tai visi aplinkiniai, yra tos mamos manipuliacija. Vaikui yra potrauminis streso sindromas, tai yra visiskai normali, sveika reakcija i psichologini smurta. Mama turi narcisistini asmenybes sutrikima, tevas yra enabler'is angliskai, kitaip tariant, iteisina mamos veiksmus, palaiko jos iliuzija, kad atseit ju sunus Aspergeris. Dukra yra auksinis vaikas - ji viska daro gerai. Sunus - nieko negali padaryti gerai (net jeigu daro). Tokia yra narcisitini asmenybes sutrikima turincio zmogaus iliuzija. Sia iliuzija palaiko flying monkeys "skraidancios bezdzioneles" - t.y. vaiku raidos centro psichologe/ai, kazkurie giminaiciai, draugai. Jie ta narcizo kliedesi palaiko. Yra vaiku turinciu si sindroma, bet cia ne tas atvejis. Pabandykit isivaizduot, jeigu jusu asmenines ribas nuolat perzenginetu ir dar taip, kad patys pradetumet savimi abejoti, gal jus isprotes..taip gyvatiskai, apsimeteliskai...Labai patiktu? Nereikia vaikais manipuliuoti ir jie bus sveiki, normalus vaikai. Nors dabar tas vaikas jau yra traumuotas ir jo reakcijos i stresa yra pastiprintos. Tai visiskai normalu, taip ir suaugusiam zmogui buna. Pvz., tiems, kurie augo tokiose seimose kaip si, karo dalyviams, zmonems, pergyvenusiems sudetingus laikus, kai buvo islikimo klausimas.   ATSAKYTI
kodel 2019-09-17 08:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man cia panasiau, kad mama, turinti asmenybes sutrikima, padare is sunaus ligoni... Kokiu tikslu reikia perzengineti vaiko ribas, perstumdant baldus, perdeliojant jo daiktus, jeigu jam tai nepatinka?? Gi zino, kad jam tai nepatinka, o vis tiek daro. Dar keista pasirode, kad sese yra vaiko advokate, panasu, kad vaikas yra skriaudziamas, atpirkimo ozys uz viska, kas vyksta seimoje. O jo mama turi narcisistini asmenybes sutrikima. Uz tai ir gydytojai nemate is pradziu, kad tas vaikas turetu aspergerio sindroma. Mama cia "pagamino"...Gydyt mama reik, o ne vaika. Jeigu vaikas prie kompo praleidzia istisas valandas, tai sorry, bet kuriam vaikui stogelis pavaziuotu ir nebenoretu bendrauti su kitais vaikais gyvai. O dar jeigu mama jam, gydytojam, visiems seimos nariam, giminaiciaims, mokytojams, isnekejus, kad sunus yra problematiskas, turi neva ta sindroma, neklauso, nemegsta bendrauti ir pan. Gydykit mama, nes traumuoja vaika, beprote.   ATSAKYTI
Sigita 2019-02-15 17:26:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū, Egle, kad pasidalinai savo patirtimi, tai padrąsins tėvelius labiau pažinti savo vaikus ir padės priimti juos tokius, kokie jie yra
- su savo vidiniais resursais ir stiprybėmis...
   ATSAKYTI
D 2019-02-13 10:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vakar perskaičiau knygą "Kaladėlių berniukas" K.Stuart knyga apie "kitokį"berniuką. Rekomenduoju!!! Tėveliams linkiu stiprybės, nepasiduokit, laikykitės vieni kitų, nes tik Jūs abu kuriat savo vaikui pasitikėjimą, gyvenimo prasmę ir kelią į ateitį.
   ATSAKYTI
Autistės tėtis 2019-02-13 09:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
34 metus gyvendamas nežinojau kas tai yra autizmas, kol mums negimė KITOKIA dukra. Supratome su žmona tai, kai jai suėjo metai, turėjome su kuo palyginti, nes jaunesnioji turi dvi vyresnes seses. Nuo to laiko įdėjome daug pastangų, ypač žmona. Darome viską, ką galime, kad jai būtų šviesi ateitis.   ATSAKYTI
Vilija 2019-02-12 16:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As Elges pussesere. Mano sunui nustatytas aspergio autizmo sindromas Kai jam buvo 25 metai. Daug bendru simptomu tiek pas Karoli tiek pas mano Justina. Mano sunus gyvena specialiame autistams skirtame bendrabutyje, kur 24 val. per para dirba socialiniai darbuotojai. Mes gyvename Olandijoje. Linkiu stiprybes ir begalines meiles Karolio tevams. Kai myli, nesunku suprasti, paremti ir per daug nereikalauti buti kaip visi.   ATSAKYTI
Miglė 2019-02-12 12:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puikiai suprantu mamą, nes pati auginu KITOKĮ vaiką. Ruošiamės kuo greičiau išvykti is (dovanokit) jobanos Lietuvos, nes KITOKIE vaikai čia tiesiog zlugdomi.Ka tik grįžome iš Vaiko raidos centro - garbė visiems ten dirbantiems gydytojams - ir man ligi šiol spaudžia ašarą prisiminus, kad dėl nustatytos diagnozės labiausiai išgyveno jie, gydytojai, puikiai suvokiantys, jog KITOKS vaikas čia bus tiesiog suvalgytas (uzmetytas akmenim???.... )Ne, KITOKIE vaikai yra NUOSTABŪS, linkiu mamai kuo didžiausios kantrybės galynejantis su absurdu ir nesibaigiančiu lietuvių pykčiu.... .    ATSAKYTI
P 2019-02-11 13:53:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Viena pagrindiniu straipsnio veikeju - mama, savo asmenineje paskyroje teigia jog sio straipsnio paskirtis yra svietejiskumas. Na jei taip tai as nelabai ka nusimamantis apie si sindroma zmogus vedamas smalsumo pakomentuoju straipsni ir uzduodu keleta klausimu(be izeidynejimu tik poziuris is kito kampo) na ir ka jus galvojate gaunu bloka. Gaila kad po straipsniu laukiama tik uzuojauta ir komplimentai, o klausimai ne. Idomus svietejiskumas....   ATSAKYTI
Poziuris is kito kampo 2019-02-11 14:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Akivaizdu, kad, kaip jus pats teigiate, esate nelabai nusimanantis apie tai asmuo, tad palietete, matyt, is savo neisprusimo ir neismaneliskumo sios labai asmenines ir jautrios erdves, t. y. seimos su kitokiu vaiku, nelieciama zona. Svietejiska misija toli grazu skiriasi nuo brovimosi i asmenine erdve. O kritika ir savo poziūrio issakymas yra reikalingas is tu zmoniu, kurie yra buve tokios seimos kurpaliuose, manau. Bukite dekingas, kad moteris nuosirdžiai ir atvirai papasakojo apie tai, ko ne kiekvienas isdristu pasakoti apie savo seima. Ir nekiskite nosies ten, kur jums nereikia.  
to p 2019-09-17 08:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tik dar labiau sustiprino mano itarimus, kad si mama turi narcisistini asmenybes sutrikima. Toks tevas viena seimos nari (dazniausiai viena is vaiku) paskiria buti atpirkimo oziu uz viska, kas vyksta su juo paciu jo viduje ar apskritai seimoje. Kaltas uz viska. Siuo aveju, kaltas, nes problematiskas. O kad ji jus uzblokavo, net jeigu paraset, uzdavet klausima be jokiu atviru ar uzsleptu izeidinejimu, visiskai suprantama. Si sutrikima turintys zmones negali pakesti, jeigu kazkas gali suabejoti ju ziniomis, teisingumu, asmenybe, seimos situacija. Jie yra kaip ponai neklystantys, viska darantys tik gerai. Trumpai pasakius, jie yra SUPER izeidus.  
Jolanta 2019-02-11 11:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Turiu sūnų su elgesio ir dėmesio sutrikimu.Irgi ne saldu.Socializuojas palygint neblogai,bet su mokslais nekas..Psichologė sakė barti tokius vaikus,tas pats kaip žmogui turinčiam trumpesnę koją,sakyt ko šlubuoji..Aplinkiniai tikrai nesupranta tokių sutrikimų   ATSAKYTI
Agne 2019-02-11 10:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Straipsnis geras ir pamokantis kaip myleti kitoki vaika, o tie kas nesamones komentuoja ir tokiu problemu neturi arba turi ir nesupranta, nuraso viska vaikiskom isterijom ar issiblaskymui, tai uzuojauta, nes uzauginsite monstrus, tokius uzgaulius kaip patys esate, nesugebancius ir nenorincius priimti kitokio visuomes nario.   ATSAKYTI
Lost 2019-02-11 14:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Man tik idomu pasidare, paparasti vaikai turi galimybe tapti islepinti del tevu kaltes, o sie su siuo sindromu neturi ?. tai kaip tvarkytis su sindromu bet kartu neperlekt lazdos ir jo neislepinti? Nes tada turbut bedos padvigubes :(  
Lost 2019-02-11 14:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man tik idomu pasidare, paparasti vaikai turi galimybe tapti islepinti del tevu kaltes, o sie su siuo sindromu neturi ?. tai kaip tvarkytis su sindromu bet kartu neperlekt lazdos ir jo neislepinti? Nes tada turbut bedos tik padvigubes   
Maikis 2019-02-11 06:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Motina autistė psichologai nustatys ka tik tu norėsi...    ATSAKYTI
viskas ne taip paprasta 2019-09-17 08:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai panasu, kad motina turi narcisistini asmenybes sutrikima. Permatau kiaurai tokius zmones. Sunus jos auka, joks jis aspergeris. Jeigu jusu ribas kas nors nuolat perzenginetu, kaip jaustumetes? Dukra jos auksinis vaikas, su ja ji elgiasi visai kitaip. Bet jai nepatinka, kad dukra uztaria savo broli, kai ji ji skriaudzia. Jeigu taip bus ir toliau, tai dukra veliau brolio jau nebeuztars, bet del tokio seimos auklejimo pati taps tokia kaip motina. Tada tas vaikas liks vienas karo lauke...jau dabar praktiskai yra vienas. O psichologai yra pakankamai glusi arba megstantys pinigus, kad skriaudziama vaika darytu ligoniu. Psichologai net nemoka atpazinti is tikruju psichikos nukrypimu turinciu zmoniu, tai ka kalbeti, kad ji dar gydyti sugebetu...Susiduriau su tuo asmeniskai. Psichologus, turintis rimtu psichikos sutrikimu zmogus, apvyniojo apie savo pirsta taip lengvai, kad stebetina...  
piktas 2019-02-10 12:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
turi būti autistų internatas   ATSAKYTI
Ji 2019-02-10 18:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
turi buti idiotu internatas. grizk i viduramzius, taves ten pasigedo :)  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Gydytojai (nuotr. 123rf.com)
Bendravimas, keitimasis informacija padeda suprasti vieniems kitus, sėkmingai išspręsti įvairias problemas. Kaip rodo praktika, informacijos ypač trūksta šeimoms, kuriose yra ...
Pulkininkas Besarionas Gudushauri Sakartvelo ambasadoje Lietuvoje dirba karinio atašė pavaduotoju Baltijos šalims. (nuotr. asm. archyvo)
Pulkininkas Besarionas Gudushauri nuo liepos dirba Sakartvelo ambasadoje Lietuvoje – jis yra karinio atašė pavaduotojas Baltijos šalims. Vyras labai didžiuojasi šiuo savo ...
Lukas turi mylinčią šeimą. (nuotr. asm. archyvo)
Giedrės Šopaitės-Šilinskienės jaunėlio sūnaus Luko kelionė prasidėjo lygiai prieš ketverius metus, Tarptautinės neišnešiotų naujagimių dienos išvakarėse. Giedrė sako, kad tuo ...
Reda Aurylaitė įsitikinusi, kad apie toleranciją labai svarbu kalbėti. Redos Aurylaitės asmeninio archyvo nuotr.
Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Jau beveik ketvirtį amžiaus (UNESCO sprendimu ji paskelbta 1995 m.) šią dieną pačiomis įvairiausiomis formomis kalbame, ...
Lietuvoje važinėjantys keleiviniai traukiniai – seni, žadama įsigyti naujų. Linos Jakubauskienės nuotr.
AB „Lietuvos geležinkeliai“ negalią turintiems žmonėms pristatė viziją ir planą, kaip riedmenys bei infrastruktūra iki 2024-ųjų pabaigos turėtų būti pritaikyti riboto judumo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų