Suvalkiečius užpuolė žiemos miegu turintys miegoti žalčiai, žmonės pasimetę

Žiemai dar nė nepasitraukus iš kiemo, į jį jau šliaužia pirmieji žalčiai. Bent jau tokių svečių, ir ne tik kieme, o net ir miegamajame sulaukė marijampoliečių šeima. Apie pirmuosius žalčius jau prakalbo ir Vilkaviškio gyventojai. Gamtininkai nustebę, mat žalčiai dar turėtų miegoti žiemos miegu, ir žmonėms pasirodyti galėtų tik kovo pabaigoje – balandžio pirmosiomis dienomis. Tad net ir pavienius gamtininkai prašo išsaugoti, nepaleisti į gamtą, nes dabar jie gali tiesiog žūti.

Štai toks reiškinys, kai pašildžius saulei iš įvairių landų iššliaužia geltonausiai – ne naujiena.

Tačiau šias nuotraukas TV3 Žinioms atsiuntė marijampolietė Gintarė, žaltį radusį savo namų miegamajame. Moteris sako šaltakraujis gyvūnas pasitiko ją šnypštimu. Ir labiausiai nuostabą kelia tai, kad žaltys pasirodė namuose tuo metu, kai pagal visus gamtos dėsnius dar turėtų miegoti žiemos miegu. O ir gyvena šeima naujame name, iš kur jau ne pirmą kartą čia pasirodo žalčiai – neaišku. Dėl tokio reiškinio stebisi ir gamtininkai. Mat žaltys paprastai pasirodo kovo pabaigoje arba balandį. Pabudimas vasario pabaigoje - retas reiškinys. Mat jie dar miega žiemos miegu štai tokiose vietose - po nupjautais medžiais, akmenimis ar landose po lapais.

Tiesa, šiai šeimai ir kitiems žmonėms, dabar pastebėjusiems žalčius, gamtininkas dalija patarimus. Jų jokiu būdų negalima išleisti į mišką, nes gyvūnas tuoj pat žus. Mat yra silpni po žiemos, o ir apledėjusiame miške jiems per šalta.

O gamtininkai lyg užtvirtindami šiuos žodžius žmones drąsina – jeigu žaltys pasirodo namuose, reiškia aplinka, kurioje gyvename, yra labai švari. Šis miško gyventojas bet kur nešliaužia. Pasirodžiusius taip anksti reikia dar labiau pagloboti.

REKLAMA

Istorijos šaltiniuose minimas žaltys, kaip sako gamtininkai, ir šiandien daugeliui Europos šalių kelią pavydą. Mat jo norėtų ne viena šalis, o štai patikę žalčiui labiausiai Lietuvoje. Tad jo aplankyti žmonės turėtų didžiuotis, o ne bijoti geltonausio. Mat žmogui jis yra visiškai nepavojingas. Saugotis reikėtų po kelių savaičių pabundančios angies. Ją galima bus aptikti jau kovo pradžioje. Žinoma, jeigu gamta, kaip sako specialistai, nepašykštės saulės ir šilumos.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų