7-erių mergytės liga sukrėtė visą šeimą: gyventi gali būti likę vos kelios savaitės

Septynmetė mergaitė ėmė skųstis gerklės skausmu, o po dviejų dienų jai buvo diagnozuotas nepagydomas smegenų vėžys.

Mergaitei, kurios vardas – Claudia Carrick, gyventi gali būti likę vos kelios savaitės – jai neseniai patvirtinta liūdna diagnozė, o jos mama Alison pasiryžusi surinkti pakankamai pinigų, kad jai likusį laiką mergaitė praleistų smagiai.

Claudia gerklės skausmu ir sunkumu ryjant pradėjo skųstis vasario 11 dieną, todėl tos pačios dienos popietę Alison ją užrašė pas gydytoją. Mergaitė tą rytą buvo linksma kaip visada, bet tą pačią dieną mokykloje ji prarado pusiausvyrą ir buvo skubiai išvežta į ligoninę.

Ten medikai jos smegenyse aptiko skysčių, o kitą dieną atlikta operacija parodė, kad jai – smegenų auglys. Medikai mergaitės mamą informavo, kad dėl auglio padėties smegenyse jo operuoti neįmanoma, todėl lieka laukti biopsijos rezultatų. Tai buvo pirmas kartas, kai Claudia buvo atskirta nuo savo brolio dvynio Robino, kuris, jos šeimos teigimu, yra jos „sielos draugas“.

Vasario 16 dieną Alison su savo mama Olwyn sužinojo siaubingą žinią – paaiškėjo, kad difuzine vidine pontine glioma (DIPG) vadinamas auglys yra nepagydomas. Alison gydytojai paaiškino, kad be gydymo Claudia išgyventų maždaug mėnesį, o su rentgenoterapija – apie 9–12 mėnesių.

Claudijos pusseserė Natalie Banks „Echo“ sakė: „Tai buvo neįtikėtina. To niekas, ypač Alison, nebūtų galėjęs įsivaizduoti. Ji meldžia stebuklo, kaip ir mes visi. Tokiam dalykui nutikti niekada nebus tinkamas laikas, bet dabar dėl pandemijos dar blogiau.

Robinas net negali nueiti jos aplankyti, nes į ligoninę įleidžia tik po vieną žmogų, o jam tik septyneri, todėl vienas eiti jis negali. Manau, kad jų situacija kitokia, nes jie dvyniai. Jie niekada dar nebuvo išsiskyrę, todėl labai skaudu žiūrėti.“

DIPG yra agresyvus, greitai besiplečiantis smegenų vėžio tipas, dažniausiai pasitaikantis vaikams. Londono „Great Ormond Street“ ligoninėje atliekami klinikiniai DIPG tyrimai dėl koronaviruso pandemijos yra sustabdyti iki 2022 metų, bet gydytojų teigimu tada Claudijai jau bus per vėlu.

Šeima ieško pagalbos kitų klinikinių tyrimų paieškose, kad būtų galima bent kiek prailginti mergaitės gyvenimą. Tuo tarpu Claudijai Klaterbridžo ligoninėje Viralyje, Didžiojoje Britanijoje bus atliekama rentgenoterapija – medikai ruošia gydymo planą ir tikisi, kad jį pavyks pradėti po trijų savaičių.

REKLAMA

Natalie sako: „Radiacijos terapijos veiksmingumui garantijų nėra, viskas priklauso nuo to, ar jos būklė išliks stabili. Tai buvo sunkiausias sprendimas, kurį Alison reikėjo priimti, bet ji pasirinko gydymą, tikėdamasi, kad pavyks rasti klinikinį tyrimą arba įvyks stebuklas. Ji norėjo savo mažajai suteikti šansą gyventi.“

Nepaisant viso to, ką jai tenka išgyventi, Claudia nusiteikusi gerai ir nenustoja linksminti savo mamos. Auglys paveikė dešiniąją jos kūno pusę, todėl dabar jai tenka naudoti neįgaliojo vežimėliu. Natalie sukūrė „Go Fund Me“ puslapį, kuriame renka aukas šeimai, kad jie kartu galėtų kurti ypatingus prisiminimus, rašoma dailystar.co.uk.

Natalie sako: „Kai Alison sužinojo, iš pradžių ji išgyveno šoko būseną. Ji man sakė, kad nežino, ką daryti, kad nori dukrai padovanoti gražiausius gyvenimo metus ir pasistengti jai suteikti viską, ką gali, tam laikui, kuris jai lieka. Tada aš nusprendžiau sukurti „Go Fund Me“ puslapį.“

Claudijos svajonių sąraše – kelionė į zoologijos sodą ir pasivažinėjimas limuzinu su broliu Robinu. Šeima sako, kad negali atsidžiaugti palaikymu iš vietos bendruomenės Būtlio miestelyje ir visoje Mersisaido apylinkėje.

„Visi susitelkė jiems padėti, bendruomenė tikrai labai stengiasi“, – sako Natalie. – „Daugybė vietos verslininkų įsteigė daiktines loterijas, mums dedikuodami prizus. Mes sakome, kad tokioje sunkioje situacijoje labai gražu, kad šeima yra apsupta tokio stipraus palaikymo – tai šildo širdį.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų