Permainingais orais džiuginančią lietuvišką vasarą susigundėme ne tik pasiplaukioti baidarėmis, nueiti į vieną kitą žygį pėsčiomis, bet ir pasukti dviračio pedalus. Žemiau kelios idėjos tiems, kas nori pasidžiaugti Lietuviška gamta Žemaitijos nacionaliniame parke, aktyviems keliautojams siūlo pramogą kelionių tinklalapis Makalius.lt.

Maršrutas dviračiais aplink Platelių ežerą

Keliaujant aplink Platelių ežerą, akį džiugina kalvotas kraštovaizdis, įdomūs turistiniai objektai, patogiai įrengtos stovyklavietės, švarus vanduo. Tai žiedinis maršrutas (ilgis – apie 24 km). Juo keliaujant, galima aplankyti Platelių miestelį, Beržoro kaimą, Šaltojo karo muziejų (buvusią požeminę raketų paleidimo aikštelę), privačią L. Černiausko meno galeriją-kūrybines dirbtuves, Užpelkių piliakalnį, pamatyti Pakastuvos telmologinį, Laumalenkų hidrografinį, Paplatelės botaninį-zoologinį, Juodupio botaninį draustinius, Plokštinės gamtos rezervatą (primename, kad pastarajame lankytis draudžiama be Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos leidimo). Šiuo maršrutu keliauti galima savarankiškai arba su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos gidu (teirautis Platelių lankytojų centre).

Šeirės gamtos takas (žemėlapis)

Šeirės gamtos takas yra šalia Platelių miestelio, Šeirės kraštovaizdžio draustinyje. Keliaudami pėsčiomis 4,1 km ilgio taku, pamatysite būdingą šiam kraštui reljefą, įvairiausias augalų, grybų bei gyvūnų rūšis. O miško takelis, vingiuodamas per ūksmingus eglynus ar šviesamėgius lapuočių sąžalynus, aplenkdamas paukščių lizdavietes, šikšnosparnių inkilus, skruzdėlynus, nuves į slėpiningą Gaudupio pelkę. Netoli ir Piktežeris, saugomas medinio kipšiuko. Grįžtama Platelių ežero pakrante. Šiuo maršrutu keliauti galima savarankiškai arba su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos gidu (teirautis Platelių lankytojų centre).

REKLAMA

Pažintinis takas “Giliuko ir Kaštoniuko kelionė Platelių dvaro parke" (žemėlapis)

Pažintinis takas “Giliuko ir Kaštoniuko kelionė Platelių dvaro parke" skirtas mažiesiems turistams. Kelionėje juos lydės išdykėlis Kaštoniukas, kuriam vis knieti nulaužti šakelę, nuskinti gėlę ar net spardyti skruzdėlyną! Tik gerasis Giliukas laiku sudrausmina savo draugą ir pamoko elgesio gamtoje. Šiuo maršrutu keliauti galima savarankiškai arba su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos gidu (teirautis Platelių lankytojų centre).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų