5 paslaptingiausios pasaulio vietos

Tikriausiai kelionės po Europą, Aziją ir kitus žemynus yra daugumos žmonių atostogų planuose, kuomet leis galimybės laisvai judėti po pasaulį. Vis dėlto kodėl dabar bent virtualiai nepakeliavus po paslaptingiausias pasaulio vietas, kurios iki šiol neduoda ramybės mokslininkams ir tyrėjams. 

1.Velykų sala (Easter Island)

Čilės pakrantėje įsikūrusi vulkaninės kilmės Velykų sala negali pasigirti juodąja magija, be žinios dingstančiais žmonėmis ar kitais stebuklingais reiškiniais. Bet didžiausia Velykų salos įdomybė yra moajai – milžiniškos monolitinės skulptūros, kurių dauguma iškalta iš ypatingo akmens – tufo. Kai kurios jų aukštesnės nei 15 metrų. Kyla vienintelis klausimas, kas jas iškalė? Žinoma, protingiausia būtų to paklausti vieno iš 200 vietinių salos gyventojų. Tačiau bandę tai padaryti tikina, kad pastangos bevaisės. Mat jie neturi jokių žinių nei apie savo protėvius, nei apie civilizaciją. Manoma, kad Moajų skulptūros galėjo simbolizuoti protėvius arba svarbius gyvus asmenis.

REKLAMA

2. „Paslaptingasis taškas“ (The Mystery Spot)

„Paslaptingasis taškas“ (The mystery spot) yra ne pačiame Santa Kruzo mieste, o jo apylinkėse. Vietovė yra gerai žinoma dėl daugelio „optinių apgaulių“, o ši trobelė yra dar keistesnis dalykas. Daugelis lankytojų bandė suvokti ir paaiškinti fizikos dėsniais, kodėl ant lygaus pagrindo stovinti trobelė yra pasvirusi, o užėjus į ją išstovėti tiesiai tiesiog neįmanoma. Trobelės viduje ir šalia jos lankytojai supranta, kad Žemės trauka su jais krečia piktus šposus.

3. Bermudų trikampis (The Bermuda Triangle)

„Pragaro ratas“ – taip jūreiviai yra praminę vietą Atlante, kuri vėliau pavadinta Bermudų trikampiu. Ji yra ties Bermudų salomis, Puerto Riku ir Majamiu. Bermudų trikampyje paslaptingas katastrofas patyrė ne vienas didelis laivas ir keliolika didelių lėktuvų. Keisčiausia, kad lėktuvai ir laivai dingdavo itin paslaptingomis aplinkybėmis, nei lėktuvų ekipažo, nei laivų komandos nariai nepranešdavo apie kokius nors gedimus ir nesiųsdavo pavojaus signalo.

4. Atlantida

Tai yra dar viena pasaulio paslaptis. Šiame senovės žemėlapyje vaizduojamas pasaulis, dar prieš pradedant formuotis žemynams, kur aiškiai matyti sausumos masyvas, įsikūręs tarp Afrikos ir Amerikos žemynų. Niekas iki šiol nežino, ar sala buvo panardinta po vandeniu, ar spontaniškai išnyko, o gal susijungė su kitu žemynu?

5. Rudojo kalno šviesos (The Brown Mountain Lights)

Šie šviesos blyksniai, kurie atsitiktinai pasirodo ir vėl pradingsta, jau ilgą laiką yra nepaaiškinamas dalykas JAV gyventojams. Kai kurie net juokauja, kad tai Harris Poteris žaidžia su savo stebuklinga lazdele, tačiau moksliškai tai sunku paaiškinti.


Rašyti komentarą...
Šlamštas
2021-05-05 13:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek mokėsit??? Parašyčiau išties įdomių straipsniukų, o nevšio internete prirankioto ir tiesos neatitinkančio šlamšto. Autoriui vertėtų bent vieną knygą perskaityti apie tas skulptūras ir vietinius. Jau prieš penkiasdešimt metų viskas išsiaiškinta.
Atsakyti
0

.
.
2021-05-10 10:08:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje viskas,ka kiti jau zinojo prieš n.metų,rašoma dėl honoraro.Todėl ir straipsniai banalūs arba ko nors pavadinimai bei išsireiškimai baisūs,lyg mano gyvenimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų