• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

39 metų britė Kirsty Connel kreipėsi į gydytoją, kai ją ėmė kankinti siaubingi galvos skausmai, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jos smegenyse – auglys.

39 metų britė Kirsty Connel kreipėsi į gydytoją, kai ją ėmė kankinti siaubingi galvos skausmai, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jos smegenyse – auglys.

REKLAMA

Ją kankino ne tik stiprūs galvos skausmai, bet ir lydėjo dažnas dežavu jausmas – jausmas, kai atrodo, kad jau esi išgyvenęs tam tikrą situaciją anksčiau.

Atlikus magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą dėl kankinančių galvos skausmų, trijų vaikų mamai buvo diagnozuota antro laipsnio oligodendroglioma – žemo laipsnio smegenų auglys, rašo mirror.co.uk.

Jai buvo atlikta kraniotomija – pašalintas kaulo fragmentas – ir dabar jui stebima kas tris mėnesius atliekant tyrimus pagal stebėjimo protokolą.

Vėžį išdavė vos vienas simptomas

Kirsty, mokytoja iš Old Stratfordo, Nortamptonšyro grafystėje, sakė: „Kreipiausi į gydytoją, nes man pradėjo skaudėti galvą ir dažnai apimdavo deja vu jausmas.

REKLAMA
REKLAMA

Ji nusiuntė mane pas neurologą, kuris manė, kad man migrena, susijusi su hormonais, bet atsargumo sumetimais nusiuntė atlikti magnetinio rezonanso tyrimą.

REKLAMA

Kai mane nuvedė į kabinetą, supratau, kad kažkas negerai, ir ten man pasakė, kad smegenyse rado darinį.“

Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, 2021 m. spalį jai buvo nustatyta diagnozė, o tų pačių metų lapkritį atlikta kraniotomija, kuri atlikta jos neužmigdžius.

Ji pasakojo: „Pirmoji mintis buvo, kad niekaip negalėsiu būti budri operacijos metu. Anksčiau man buvo pašalintas apgamas ir tai man įvarė baimių, bet mane puikiai prižiūrėjo specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Jaučiuosi labai laiminga, nes chirurgams pavyko pašalinti visus matomus auglio pėdsakus, ir žinau, kad viskas galėjo būti visai kitaip.“

„Brain Tumour Research“ bendruomenės plėtros vadovas Charlie Allsebrookas sakė: „Kirsty istorija, deja, nėra unikali. Nuo smegenų auglių miršta daugiau jaunesnių nei 35 metų moterų nei nuo krūties vėžio.

Vyrų iki 70 metų amžiaus miršta daugiau nei nuo prostatos vėžio, o vaikų – daugiau nei nuo leukemijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Smegenų auglių sukeliami simptomai

Smegenų vėžys gali būti pavojingas gyvybei dėl jo sukeliamų gyvybiškai svarbių smegenų struktūrų pokyčių. Skirtingos smegenų dalys valdo skirtingas funkcijas, todėl smegenų vėžio simptomai skiriasi priklausomai nuo naviko vietos.

Naviko dydis ir jo augimo greitis taip pat turi įtakos tam, kokie simptomai pasireiškia. Tačiau dažniausiai pasitaikantys smegenų vėžio simptomai yra:

  • Galvos skausmas;
  • Traukuliai arba konvulsijos;
  • Mąstymo, kalbėjimo ar suvokimo sunkumai;
  • Asmenybės ar elgesio pokyčiai;
  • Vienos kūno dalies arba vienos kūno pusės silpnumas, tirpimas arba paralyžius;
  • Pusiausvyros praradimas, galvos svaigimas ar nestabilumas;
  • Klausos praradimas;
  • Regėjimo pokyčiai;
  • Sumišimas ir dezorientacija;
  • Atminties praradimas.

Vis dėlto, navikai galvos smegenyse ne visada sukelia simptomus. Navikai gali nesukelti simptomų tol, kol netampa pakankamai dideli ir nepažeidžia sveikų smegenų audinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų