REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglui vyrui, kuris atvyko į ligoninės priimamąjį dėl nedidelės temperatūros, po kovos su sepsiu buvo amputuota koja ir ranka. 35 metų Junaidas Ahmedas iš pradžių nuvyko į priimamąjį dėl įtariamo gripo.

Anglui vyrui, kuris atvyko į ligoninės priimamąjį dėl nedidelės temperatūros, po kovos su sepsiu buvo amputuota koja ir ranka. 35 metų Junaidas Ahmedas iš pradžių nuvyko į priimamąjį dėl įtariamo gripo.

REKLAMA

Tačiau ligoninėje jis sukniubo ir pabudo po šešių savaičių intensyviosios terapijos skyriuje. Junaidas iš Ilfordo rytų Londone sakė:

„Keletą dienų laikėsi temperatūra ir ji nemažėjo, todėl nusprendžiau nuvykti į vietinės ligoninės priimamąjį ir išsitirti. Paskutinis dalykas, kurį prisimenu, yra tai, kad kol su žmona laukėme gydytojo apžiūros, aš, matyt, apalpau, o kitas, kurį prisimenu – pabudau ligoninėje po šešių savaičių“.

Diagnozuotas sepsis

Ligoninėje vyrui buvo diagnozuotas sepsis – ekstremalus atsakas į infekciją, galintis sukelti audinių pažeidimą, organų nepakankamumą ir mirtį. Gydytojai mano, kad jis užsikrėtė infekcija prieš mėnesį ligoninėje atliktos stuburo procedūros metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Pabudimas po šešių savaičių buvo didžiausias mano gyvenimo šokas, – sakė Junaidas. – Buvau išsigandęs ir toks sutrikęs.

Netrukus po to, medikai paskelbė žinią, kad jei noriu džiaugtis kokybišku gyvenimu, teks  amputuoti dešinę koją, kairę ranką ir kairės pėdos pirštus. Tą akimirką liepiau jiems daryti viską, ką gali. Tiesiog norėjau gyventi dėl šeimos, vaikų ir žmonos“.

REKLAMA

Dviejų vaikų tėčiui Junaidui buvo buvo nustatyta hemofagocitinė limfohistiocitozė (HLH), reta liga, kurią sukelia pernelyg aktyvus, nenormalus imuninės sistemos atsakas ir tai labai apsunkino jo sveikatos problemas, rašo express.co.uk.

Dėl HLH, žemo kraujospūdžio ir sepsio Junaidui komos metu buvo atlikta daug kraujo perpylimų. Medikai išgelbėjo vyro gyvybę, tačiau jo kojos, rankos ir kojų pirštų kraujotaka jau buvo taip sutrikusi, kad galūnės pradėjo mirti.

REKLAMA
REKLAMA

Junaidui buvo pasakyta, kad reikės amputuoti dešinę koją, kairę ranką ir kairės pėdos pirštus.

2022 m. rugsėjį jam buvo atliktos dvi keturių valandų trukmės amputacijos operacijos ir dar du mėnesius jis praleido ligoninėje, o 2022 m. lapkritį pradėjo kineziterapiją.

Junaidas sakė: „Atvykau į reabilitacijos centrą ant neštuvų, nes visiškai negalėjau pajudėti.

Po dviejų dienų jau sėdėjau neįgaliojo vežimėlyje – tai buvo neįtikėtina. Kiekvieną kartą, kai sakydavau slaugytojoms, kad negaliu to padaryti, jos man paaiškindavo, kad neturiu kitos išeities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man padėjo stipri meilė ir po dviejų savaičių pajutau didžiulį jėgų anplūdį. Aš nuolat galvojau apie savo žmoną ir vaikus, ir tai man padėjo judėti pirmyn“.

Šių metų sausį Junaidas gavo kojos protezą ir grįžo į namus Ilforde, kur jį pasitiko šeima.

Junaido šeima organizavo telktinio finansavimo kampaniją, siekdama surinkti 100 000 svarų sterlingų bioninei rankai.

Sepsio simptomai yra šie:

 • sąmonės netekimas,
 • stiprus dusulys,
 • aukšta temperatūra (karščiavimas) arba žema kūno temperatūra,
 • psichikos pokytis – pavyzdžiui, sumišimas ar dezorientacija,
 • neaiški kalba,
 • šalta, drėgna ir blyški arba marga oda,
 • greitas širdies plakimas,
 • greitas kvėpavimas,
 • šaltkrėtis ir drebulys,
 • stiprus raumenų skausmas,
 • galvos svaigimas arba alpimas,
 • pykinimas ir vėmimas,
 • viduriavimas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų