Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Luku, o šis papasakojo, kad gavo šimtukus iš istorijos, biologijos ir chemijos mokslų.
Lukas neslėpė, kad dabar tiek jam, tiek šeimai, tiek jį mokiusiems pedagogams – džiaugsmingas laikas ir visi žavisi jo pasiekimais.
„Nuotaikos labai džiugios, nes tai yra įvertinimas sunkaus darbo, kurį įdėjau. Esu labai laimingas, kadangi mačiau, kad mano žinios ir darbas nenuėjo veltui ir turiu rezultatą, kuriuo galima džiaugtis“, – sakė Lukas.

Iš VBE – trys šimtukai
Pokalbio metu abiturientas neslėpė, kad trys mokomieji dalykai, iš kurių gavo šimtukus, visuomet mokykloje buvo jo mėgstamiausi.
Taip pat pašnekovas laikė dar du egzaminus – lietuvių kalbos ir matematikos, kurie yra privalomi stojant į universitetą.
„Šių egzaminų rezultatais esu patenkintas, nes iš matematikos – 97 balai, o iš lietuvių – 84 balai. Man šių įvertinimų pakanka stojant į norimą specialybę. Iš tikrųjų, netgi galėčiau pasakyti, kad pranokau savo lūkesčius“, – šyptelėjo jis.
Pasiteiravus Luko, ar iki sulaukiant rezultatų jis tikėjosi, kad pasieks tokios džiugios žinios apie tris šimtukus, jis prisipažino, kad giliai viduje manė, kad taip gali nutikti.
Vis tik garsiai ir drąsiai to pripažinti abiturientas nedrįso, nes, pasak jo, daug kas dar priklauso nuo vertinimo komisijos:
„Kalbant apie tai, ar pats tikėjausi šimtukų, tokia mintis viduje, kad jų gali būti, buvo. Visgi, nebuvo visiško užtikrintumo.
Tikrai buvo abejonių, juk atsakymų būna dviprasmiškų, jie gali būti išreikšti ne pagal vertinimo instrukcijas, tačiau dalykiškai teisingi, tad vėlgi viskas priklauso nuo to, kaip vertinimo komisija įvertins, ar užskaitys tokį atsakymą.“
Ne tik mokėsi, bet ir pramogavo
Lukas pokalbio metu pabrėžė ir tai, kad visi šie rezultatai nebuvo pasiekti dėl to, kad jam nusišypsojo sėkmė. Jis pasakojo, kad visą laiką sistemingai dirbo norėdamas gauti žinių ir pasiekti gerus įvertinimus.
Abiturientas tikino, kad sistemiškas mokymasis ir platesnis domėjimasis jį supančiu pasauliu galėjo padėti pasiekti aukštų rezultatų.
„Darbo buvo daug, kadangi nemažai mokiausi. Prisidėjo ir tai, kad nuolatos dalyvaudavau olimpiadose, konkursuose, tad gavau papildomų žinių, jos tikrai pravertė, suteikė platesnį suvokimą.
Olimpiadoms ruošiesi ne tik tai, kas programose, imi platesnį kontekstą, tad išeina taip, kad platesnis kontekstas tikrai praverčia laikant egzaminus“, – aiškino jis.
O pasiteiravus, ar spėdavo surasti laiko laisvalaikiui ir pramogoms, ambicingas mokinys tai užtikrintai patvirtino.
Pasak jo, ilgus metus jis ne tik skyrė laiką mokslams, tačiau taip pat negailėdavo jo popamokinėms veikloms bei draugams:
„Aš spėjau ne tik mokytis, bet taip pat ir skirti laiko laisvalaikiui. Esu su mokykla ne kartą visur važiavęs, dalyvavęs projektuose, kur savaitei ir dviems išvykdavau, o mokslai nenukentėjo. Tad galėjau dainuoti, pramogauti, keliauti susitikti su draugais.“
Pasidalijo auksiniais patarimais
Paprašius abituriento įvardinti pagrindines taisykles, kurių laikėsi mokydamasis, šis pasidalijo jomis su visais. Pasak Luko, jos gali padėti būsimiems dvyliktokams.
Kaip pasakojo pašnekovas, svarbiausia yra gebėti planuoti savo laiką, turėti pakankamai atsakomybės bei sistemingai ir nuosekliai mokytis. Tuomet prieš egzaminus pakaks tik pasikartoti tai, kas jau išmokta.
„Mokymasis buvo elementarus. Neėmiau jokių papildomų pamokų ar korepetitorių, mokiausi mokykloje. Žinoma, turėdavau konsultacines valandas, kurios priklauso pagal mokytojų darbo valandas, tad eidavau ten pasikonsultuoti, kaip čia geriau viena ar kita padaryti.
Svarbiausi dalykai turbūt laiko planavimas, nes turi taip susistyguoti laiką, kad viską suspėtum. Aš buvau aktyvus ir popamokinėje veikloje, buvau vokalinio ansamblio „BROS“ narys, tapau praeitų metų „Dainų dainelės“ laureatu, tad kai viską susiplanuoji, susistyguoji, tai viską spėji.
Dar galėtų būti atsakomybė. Kai kuriems žmonėms to šiais laikais pritrūksta, aš ir iš savo artimos aplinkos mokykloje tai matau. Jeigu to būtų, žmogus atliktų darbus taip, kad išspaustų maksimumą ir padarytų laiku, būtų rezultatas.
Trečias dalykas – nuoseklus ir sistemingas mokymasis. Svarbu ieškoti informacijos, domėtis plačiau, dalyvauti konkursuose, olimpiadose, to nebijoti. Jeigu dvylika metų mokaisi, prieš egzaminus nekyla didelių keblumų. Pakanka pasikartoti ir prisiminti, kas išmokta“, – tikino jis.
Planuoja mokytis medicinos mokslus
Galiausiai, pasiteiravus Luko, kokie jo dabartiniai planai ateičiai, pašnekovas pasidalijo, kad ketina stoti į universitetą. Jis pasakojo, kad labiausiai jį domina medicinos studijos.
Anot jo, šiuo metu prioritetų sąraše – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas Kaune.
„Kol kas tikslios atšakos nelabai turiu, nes pirmieji metai yra bendroji medicina, bet turiu nusistatęs dvi kryptis. Tai būtų šeimos medicina arba fizinė medicina ir reabilitacija“, – pasakojo jis.
Pasiteiravus pašnekovo, ar nėra baugu stoti į ilgalaikes studijas, kurios yra labai reikšmingos ir atsakingos, Lukas šyptelėjo.
Pasak jo, svarbiausia yra suteikti sau šansą ir gebėti save išmėginti. O visa kita – parodys laikas:
„Manęs medicina negąsdina. Daug valandų praleidau prie mokslų, patyriau tiek šilto, tiek šalto, o dar yra stimulas kažko nežinomo, neparagauto sužinoti.
Aplinkiniai kartais sako pastabas, kad gal studijose bus sunku, nespėsiu ar nepatiks, tačiau manęs jos neatbaido. Medicina – sunkus dalykas, bet gali išbandyti ir sužinoti, kaip yra iš tiesų.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Šaunuolis!!!