naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jauna mama, kurios 20 mėnesių amžiaus dukrelė mirė iš bado, kol mama buvo išėjusi į vakarėlį, vaiką prieš tai vieną namuose buvo palikusi 11 kartų.

Jauna mama, kurios 20 mėnesių amžiaus dukrelė mirė iš bado, kol mama buvo išėjusi į vakarėlį, vaiką prieš tai vieną namuose buvo palikusi 11 kartų.

REKLAMA

Verphy Kudi dukrelė Asiah mirė viena palikta socialiniame būste Braitone, kai 2019 metų gruodžio mėnesį mama ją paliko vieną be maisto ir vandens šešioms dienoms. Kudi, kuriai dabar 19, tuomet su draugais Londone, Koventryje ir Solihule, už 150 mylių, šventė savo 18 gimtadienį. Kovo mėnesį ji prisipažino kalta dėl žmogžudystės.

Dabar paaiškėjo, kad jauna mama dukrytę vieną paliko 11 kartų nuo 2019 metų spalio vidurio iki tragiškos vaiko mirties gruodžio mėnesį. Kai tai nutiko pirmą kartą, su ja kalbėjosi susirūpinę socialinio būsto darbuotojai.

„The Times“ praneša, kad ši informacija paaiškėjo teismo proceso metu praėjusiais metais.

Vaikas mirė iš bado

„Gocher Court“ socialinį būstą valdančios kompanijos „YMCA DownsLink Group“ atstovai sakė žinoję apie „vaiko nepriežiūros atvejį“ spalio viduryje ir apie tai informavę atsakingas institucijas.

REKLAMA

Bet Kudi šeimos nariai žiniasklaidai dabar sako, kad apie jos elgesį jų niekas neinformavo – apie tokius atvejus jie sužinojo tik tada, kai jau buvo per vėlu. „YMCA“ teigimu, apie kitus kartus, kai mergaitė buvo palikta viena, jiems nebuvo žinoma, bet kaltintojai mano, kad bent septyni iš vienuolikos atvejų buvo rimti, rašoma dailymail.co.uk.

REKLAMA

Paskutinį kartą išėjusi iš namų ir vaiką palikusi vieną gruodžio 5 dieną Kudi dukrą rado negyvą, kai grįžo gruodžio 11 dieną. Pomirtinės apžiūros metu paaiškėjo, kad Asiah badavo, buvo netekusi skysčių ir sirgo gripu. Kaip jos mirties priežastis buvo nurodyta nepriežiūra.

Kovo mėnesį vykusio teismo posėdžio metu buvo teigiama, kad po vakarėlių maratono namo grįžusi Kudi paskambino greitajai pagalbai ir sakė, kad jos vaikas nepabunda. Asiah buvo išvežta į vaikų ligoninę Braitone, bet ten medikai tik patvirtino, kad ji jau mirusi.

REKLAMA

Jos mamai Kudi nuosprendis bus paskelbtas kitą mėnesį. Ji iš namų pabėgo būdama 14 ir nuo tada ne kartą turėjo reikalų su policija. Jos tėtis Muba Kudi (59) kovo mėnesį teismo posėdžio metu sakė: „Man dėl to labai liūdna. Mano dukra buvo dingusi. Aš jos nemačiau nuo tada, kai jai buvo 14.“

„YMCA Downslink“ tuomet taip pat teigė: „Ši tragedija šokiravo mus visus. Mūsų darbuotojai, ypač tie, kurie dirbo šiame socialinio būsto komplekse, iki šiol yra labai sukrėsti. Verphy Kudi su dukrele Asiah viename iš atskirų butų gyveno 11 savaičių, kai nutiko ši tragedija. Su savo saugos departamentu aiškinsimės, kokias pamokas galime išmokti iš šios siaubingos tragedijos. Mintimis esame su šeima ir visais tais, kuriuos šis liūdnas įvykis palietė – reiškiame užuojautą.“

REKLAMA
REKLAMA

„YMCA DownsLink“ 2019 metų rugsėjo 1 dieną su Braitono savivaldybe pasirašė trejų metų trukmės sutartį dėl šio socialinio būsto valdymo. Kovo mėnesį savivaldybės atstovas sakė:

„Ši tragedija labai mus visus nuliūdino. Šis atvejis dabar tiriamas teisme, o miesto vaikų teisių tarnybos taip pat aiškinasi mažo vaiko mirtį sąlygojusios situacijos aplinkybes. Atliekame vidinį tyrimą, kuris leis peržiūrėti ir mūsų pasirašytas sutartis. Bendradarbiavome ir su policijos pareigūnais, toliau dirbame su vaiko teisių tarnybos jų atliekamame tyrime ir darysime viską, kad tokie įvykiai nepasikartotų.

Asiah nebuvo vaiko teisių tarnybų stebimų vaikų sąraše ir jos mirties metu socialinio darbuotojo priežiūra šeimai nebuvo paskirta. Iš mūsų pusės daugiau ko nors komentuoti, kol vis dar vyksta teisėsaugos tyrimas, būtų nekorektiška.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų