Šiukštu nedėkite šių produktų į mikrobangų krosnelę: gresia ir apsinuodijimas

Mikrobangų krosnelė yra puikus prietaisas, taupantis mūsų neįkainojamą laiką. Maistas joje pašyla greičiau nei keptuvėje ar orkaitėje, mums nereikia žiūrėti ar maistas neprisvils. Tiesiog pasirinkite režimą, nustatykite laikmatį ir laukite savo maisto. Bet ne visi patiekalai yra tinkami šildyti mikrobangų krosnelėje.

Mikrobangų krosnelė (nuotr. Shutterstock.com)

 „Bright Side“ sukūrė produktų sąrašą, kurių geriau nedėti į mikrobangų krosnelę.

Raudona mėsa, žuvis ir paukštiena

Perdirbtoje mėsoje yra konservantų, o veikiami elektromagnetinės spinduliuotės, jie virsta pavojingais cheminiais junginiais, tokiais kaip oksiduotas cholesterolis.

Traški keptos vištienos pluta mikrobangų krosnelėje virsta drėgna, nemalonia danga, o pati mėsa pašyla nevienodai.

Kiekvienas, kuris kada nors bandė pašildyti žuvies patiekalą mikrobangų krosnelėje, žino, kad geriau to nedaryti. Pirma, visa erdvė prisipildo ne kokio kvapo. Antra, žuvis virsta nevalgoma. Pavyzdžiui, jei pašildysite lašišą mikrobangų krosnelėje, maistas neteks visos drėgmės, taps sausas ir praras savo trapumą.

Maisto gaminimo gudrybės: kaip sužinoti, ar mėsa iškepusi?

Kai kurios daržovės, vaisiai ir grybai

Mikrobangų krosnelėje brokoliai praranda daugumą naudingų savybių. Geriausia jį garinti. Tai išsaugos produkto skonį ir daugumą vitaminų bei mineralų.

Žalieji lapai (pavyzdžiui, burokėlių lapai) pasižymi tam tikromis savybėmis ir gali užsidegti apdorojami mikrobangų krosnelėje. Be to, galite ne tik sudeginti savo maistą, tačiau ir buitinė technika taip pat bus sugadinta.

Elektromagnetinė spinduliuotė sukelia kenksmingų nitrozaminų susidarymą špinatuose ir burokėliuose. Šios medžiagos gali būti kancerogeniškos.

 Kapsaicinas, esantis čili pipiruose ir suteikiantis jiems aštrų karštumą, pradeda garuoti, šildant mikrobangų krosnelėje. Kai tik atidarysite mikrobangų krosnelės duris, kambarys bus užpildytas aitriais dūmais.

Asociatyvi nuotrauka

Pica, kinų maistas ir ryžiai

Sunku įsivaizduoti patiekalą, kuris labiau netinka mikrobangų krosnelėje nei pica. Traškūs kraštai virsta drėgnais ir lipniais, o sūris įgauna betono kietumą ir gumos tekstūrą. Šiame maiste nėra nieko kenksmingo, tačiau valgydami nesulauksite jokio džiaugsmo. Geriau patiekalą pašildyti ant karštos keptuvės arba orkaitėje, esant aukštai temperatūrai.

REKLAMA

Nedėkite maisto į mikrobangų krosnelę tuose induose, kuriuose jie buvo pristatyti. Kartoninėse dėžėse dažnai yra pavojingų medžiagų, tokių kaip klijai, rašalas, vaškas, plastikas ar metalas, ir jos gali sukelti gaisrą jūsų namuose.

Kinų maistas išlaiko skonį, net kai jis yra šaltas. Tokius patiekalus galima pašildyti, jei norite, bet nedarykite to mikrobangų krosnelėje. Mikrobangų krosnelė paverčia šį skanų maistą kažkuo gleivėtu, šlapiu ir neskaniu,

Jei ryžiai ilgą laiką buvo laikomi kambario temperatūroje arba ilgiau nei dieną praleido šaltyje, geriau juos tiesiog išmesti. Ryžių grūduose yra bakterija Bacillus cereus, kuri gali išlikti maiste po pirminio paruošimo. Mikrobangų krosnelės temperatūra nepakankamai aukšta, kad užmuštų bakterijas, ir tai gali sukelti rimtą apsinuodijimą. Tas pats taikoma daugeliui maisto produktų, kuriuose yra krakmolo.

Pica

Skysčiai, aliejai ir tirštos sriubos

Vandeningą sriubą galima šildyti mikrobangų krosnelėje ir jokių problemų nekils. Tačiau su tiršta sriuba yra visai kita istorija. Po kurio laiko patiekalas pradės sproginėti sriubos lašų fejerverkais, kurie beviltiškai pasklis prietaiso viduje. Taip yra todėl, kad skystis nevienodai pašildomas. Norėdami to išvengti, sriubą maišykite kartą per minutę. Taip pat galite įdėti medinį šaukštą ar lazdelę į dubenį su sriuba.

Mikrobangų krosnelė visiškai sunaikina kavos skonį. Gėrime nesusidaro jokios kenksmingos medžiagos, tačiau juo mėgautis galės tik tie, kurie mėgsta rūgščius skonius.

Kūdikių mišiniai, kūdikių maistas ir motinos pienas mikrobangų krosnelėje nešyla tolygiai. Todėl skystyje gali atsirasti karštų taškų, kurie gali nudeginti kūdikio liežuvį, burną ar gerklę.

REKLAMA

Įvairūs aliejai, tokie kaip alyvuogių, vynuogių, rapsų ar sezamų, yra ne skysčiai, o riebalai. Taigi mikrobangų krosnelėje esantis aliejus tiesiog neįkais iki reikiamos temperatūros.

Asociatyvi nuotrauka

Patarimas

Ekspertai rekomenduoja bet kurį patiekalą pašildyti tik vieną kartą. Kuo ilgiau maistas laikomas, tuo didesnė rizika, kad jame išsivystys kenksmingi mikroorganizmai ir bakterijos.

Tinkamai paruoštas maistas nepakenks jūsų sveikatai. Bet jūs turėtumėte nusipirkti virtuvės termometrą, kad matuotumėte maisto temperatūrą po terminio apdorojimo.

Kuo dažniau pašildote maistą, tuo mažiau skanus jis tampa – daržovės virsta košėmis, o mėsa tampa guma.


Rašyti komentarą...
L
Linas
2020-12-24 10:11:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam ji išvis sukurta, jei nieko šildyti negalima
Atsakyti
0

Petras
2020-12-24 10:01:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas autorius? Kokiais tyrimais remiasi? Iš interneto bobučių pasakų prisirinko?
Atsakyti
0

,
,Spanguolė
2020-12-24 17:10:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš keletą metų, aiškino, kokia mikrobangė kenksminga,kad negalima nieko šildyti, nes sunaikina visas vertingas medžiagas,Dabar vėl reklamuoja, oi, kaip gerai. Gamintojų ir prekybininkų reklama. aš puode arba keptuvėje susišildau tik reikia turėti ką šildyti...Skanaus.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų