Virusologė: prie kaukių dėvėjimo teks priprasti bent dvejiems metams

Virusologė iš Ispanijos dr. Margarita del Val mano, kad didžioji pasaulio dalis turės priprasti prie kaukių dėvėjimo ir socialinio atstumo palaikymo – net ir tada, kai bus sukurta vakcina.

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Aukščiausio lygio ekspertė įspėja, kad visam pasauliui dvejiems metams teks susitaikyti su kaukių dėvėjimu. Virusologė iš Ispanijos dr. Margarita del Val mano, kad kova su koronavirusu „bus maratonas“, o socialinis atstumas ir kaukės kuriam laikui taps norma. Dr. M. del Val, Ispanijos Nacionalinės mokslo tarybos vadovė, sako: „Mes jį įveiksime per keletą metų, bet nereikėtų tikėtis, kad tai bus šimto metrų sprintas. Tai bus maratonas.“

Ispanija šiuo metu yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis Europoje – čia įvesti nauji karantino apribojimai, siekiant suvaldyti COVID–19 infekcijos plitimą. Kaukės dabar privalomos visose viešose vietose, o susibūrimai ribojami iki šešių žmonių, įskaitant ir prie to paties staliuko sėdinčias grupes baruose ir restoranuose, kur vietų skaičius yra ribojamas,  rašoma dailystar.co.uk.

Ispanijoje karantinas pirmą kartą įvestas kovo 14 dieną, bet dr. M. del Val baiminasi, kad žmones yra apėmęs pandemijos nuovargis ir jie per greit atsipalaidavo, todėl infekcijos ir mirčių skaičius išaugo. Ji sako: „Man atrodo, kad kai žmonės ėjo valgyti ir gerti į lauką, jie ėmėsi vienos atsargumo priemonės, buvimo atvirame ore, tai labai gerai, bet jie pamiršo kitą priemonę – arba atstumas, arba kaukės.“

Virusologė pastebi, kad kai reikalavimas būti namuose buvo atšauktas, gatvėse, restoranuose, baruose ir viešajame transporte buvo tiek pat daug žmonių, kaip ir iki pandemijos. Tačiau buvimas arti kitų žmonių ir toliau išliks problematiškas, kol virusas cirkuliuos pasaulyje, kol vakcina taps prieinama ir netgi po to.


Rašyti komentarą...
J
Jaučiuosiblogai
2020-10-19 21:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas, mano veidą beria nuo tos kaukės..
Atsakyti
-3

.
...
2020-10-20 12:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip nenesiojau tos kaukes taip ir nenesiosiu, klaunu paradas tesiog..
Atsakyti
-7

M
MES
2020-10-20 10:02:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
kol nesucipuos visus,tol kaukes bus,ju toks planas
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų