Iš Drukteinio lūpų – patarimai Nausėdienei ir kritikos strėlės Grybauskaitei

Pirmadienio vakarą į Lietuvą pirmąkart oficialiai atvyko pirmoji Prancūzijos pora – prezidentas Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron. Porą pasitiko Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana Nausėdienė. Pirmųjų šalies damų susitikimas baigėsi netikėtu sutapimu – moterys vilkėjo vienodų spalvų drabužiais. Etiketo žinovas Giedrius Drukteinis įvertino pirmųjų damų pasirinktus įvaizdžius ir negailėjo joms patarimų. 

Iš Drukteinio lūpų – patarimai Nausėdienei: kritiką skyrė Grybauskaitei
25

Gitano Nausėdos ir Emmanuelio Macrono pirmojo susitikimo Lietuvoje metu daugiausiai dėmesio sulaukė pirmosios šalies damos. Abi moterys pasipuošė mėlynos spalvos apdarais.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įvertino pirmųjų šalies ponių įvaizdžius

G. Drukteinis sako, kad mėlyną spalvą oficialiems renginiams renkamasi ne šiaip sau. Pasak etiketo eksperto, mėlyna spalva iš principo yra saugi spalva ir šį sezoną ji yra labai madinga.

„Mėlynos spalvos ypatinga savybė yra ta, kad ji praktiškai tinka bet kuriam žmogui. Ji yra ir pakankamai formali, ir pakankamai iškalbinga. Ji yra ir darbinė ir tuo pačiu ji nepabrėžia žmogaus veido blyškumo. Tai yra ir bendrą žmogaus išvaizdą minkštinanti spalva“, – nurodo jis.

G. Drukteinis įvertino pirmųjų šalies ponių įvaizdžius

Dvelkia prancūziška elegancija

Brigitte Macron pirmojo susitikimo metu buvo pasipuošusi melsva prigludusia, kelius atidengiančia suknele ir apsivilkusi prie jos idealiai derantį paltą.

„Ko jau neatimsi iš E. Macrono žmonos, tai prancūziškos elegancijos, kuria ji dvelkia, kad ir kokio amžiaus bebūtų. Tiktų tikriausia prancūzė. Pagalvojus, prancūziška ir itališka mada ir yra kuriama tokioms moterims – daugmaž tokios figūros, laikysenos, tokio gyvenimo būdo. Nieko nuostabaus, kad turėdama tokias gražias kojas, ji mėgsta jas pabrėžti.

REKLAMA

Seniai įrodyta, kad pirmiausiai žvilgsnis krypsta į apnuogintas kito žmogaus kūno vietas, ar tai būtų kaklas, kojos, plaštakos ar veidas. Mes visada nesąmoningai ir stengiamės pabrėžti tai, kas pas mus gražu, jeigu veidas, tai veidas. Ponia Macron pati tai puikiai supranta ir išnaudoja su tikru prancūzišku šarmu“, – sako G. Drukteinis.

G. Drukteinis įvertino pirmųjų šalies ponių įvaizdžius

Vakarinėje dalyje pirmoji Prancūzijos dama pasirinko klasikinį juodos ir baltos spalvos derinį, tačiau šįkart žvilgsnį traukė tai, kad B. ir E. Macronai fotografams pozavo susikibę už rankų. Etiketo žinovas sako, kad lietuviams derėtų imti pavyzdį ir nebijoti pademonstruoti savo jausmų.

„Prancūzai daugelį amžių garsėja savo gebėjimu išreikšti savo jausmus. Pavyzdžiui, pasibučiavimas susitikus. Prancūzišku pasibučiavimu vadinasi ne vienas ar du bučiniai į skruostą, kaip propaguoja lietuviai, bet trys. Tai gali pasirodyti neįprasta, hipertrofuota, peržengiančiai kažkokias ribas, bet prancūzai taip išreiškia savo palankumą, simpatiją ar meilę.

Vienas kitą mylinčiam vyrui ir moteriai susikabinti rankomis, širdies neskaudina ir jiems nesvarbu, ką pagalvos pasaulis. O pasaulis pagalvos, kad jie vienas kitą myli ir nebijo to parodyti, kaip sakoma, l‘amour. Tai tikrai šiltas ir gražus gestas. Jeigu lietuviai tai darytų dažniau, manau, kad mūsų gyvenimas nuo to tik pagražėtų“, – šypteli G. Drukteinis.

Giria už pastangas

G. Drukteinis įvertino pirmųjų šalies ponių įvaizdžius

Pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė taip pat pasirinko mėlynos spalvos suknelę, tačiau ji buvo uždaresnė – ilgomis rankovėmis ir siekė blauzdų vidurį.

REKLAMA

„Kalbant apie mūsų prezidento žmoną, galima pasakyti, kad ji tikrai stengiasi ir daro viską, todėl ji verta pagarbos dėl to, kad stengiasi.

Aš pasakyčiau taip, jeigu aš patarinėčiau mūsų prezidento žmonai ir jeigu ji teiktųsi klausytis patarimų, o ne pataikūnų, kurie visada sako, kaip viskas puikiai atrodo, patarčiau jai rinktis dviejų dalių aprangą, tai yra kostiumėlius. Su kostiumėliais galima atrodyti labai elegantiškai ir dviejų dalių apranga, jeigu taip grubiai išsireiškus, yra apranga su kažkokia aiškiai nubrėžta riba, skirsniu ir lietuviams labiau tinkama negu, sakysime, vienos dalies drabužis“, – žodžių į vatą nevynioja jis.

Vakarinėje dalyje D. Nausėdienė buvo pasipuošusi blauzdų vidurį siekiančia dramblio kaulo spalvos taškuota suknele, o prezidentas G. Nausėda prie juodo kostiumo ryšėjo mėlynai baltą kaklaraištį.

„Vakar kvietime aprangos kodas buvo nurodytas tamsus kostiumas. Galima sakyti, kad tai liberali smokingo forma. Tai leido šiek tiek pažaisti su spalvomis, fasonais, bent kaklaraiščio spalvomis. Tačiau buvo pabrėžta, kad kostiumas turi būti tamsus, taip pabrėžiant formalią renginio nuotaiką, nes jeigu prezidentas vilkėtų kanarėlės spalvos kostiumą, atrodytų keistai. Kuo drabužis šviesesnis, tuo jis yra žaismingesnis.

Tarpinis variantas visada yra darbinis variantas – netepi spalva, tačiau tuo pačiu ir ne per šviesi, kad darbą dirbantis žmogus neatrodytų nesolidžiai. Kalbant genetiniu lygmeniu, rinkdamiesi juodą ar tamsią spalvą, mes visada stengiamės pabrėžti savo rimtumą, svarbumą, statusą, nes juodos spalvos yra formalios“, – galimas derinio pasirinkimo priežastis aiškina G. Drukteinis.

REKLAMA

Kritiką skyrė prezidentei

Iškilmingoje vakarienėje dalyvavo ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pasirinko jau vizitine kortele tapusį tamsiai mėlynos spalvos kostiumėlį su aukso spalvos detalėmis. Nors G. Drukteinis pirmajai šalies damai rekomendavo rinktis kostiumėlius, pasak jo, D. Grybauskaitei laikas išsiveržti iš to paties įvaizdžio.

G. Drukteinis įvertino pirmųjų šalies ponių įvaizdžius

„Ta pati mėlyna spalva. Galima sakyti, kad madinga ir taip toliau, bet toks jausmas, kad buvusi prezidentė niekaip negali išsiveržti iš savo įvaizdžio orbitos ir parodyti, kad ji yra švelni, mylinti ar šiltus jausmus puoselėjanti moteris. Ji galėtų pasirinkti, ką nors švelnesnio ir ne tokio darbingo, griežto ir formalaus. Taip ji būtų pelniusi daugiau žmonių meilės, simpatijų negu vėl pasirodydama su ta seniai įkyrėjusia ir nebevertinama mėlyna spalva“, – sako G. Drukteinis.

Etiketo žinovas sako, kad prezidentei reikėtų pademonstruoti šiek tiek fantazijos ir nereikia slėptis už griežto bei jau seniai pažįstamo įvaizdžio.

„Kaip kažkada sakė Yves Saint Laurent, suknelei svarbiausia, kokia moteris ją vilki. Prezidentė turi puikiausias galimybes pademonstruoti šiek tiek fantazijos. Nereikia demonstruoti savo ribotumo. Atvirkščiai – reikia imti pavyzdį iš prancūzų ir bent kartą pademonstruoti gyvenimo džiaugsmą. Juk reikia gyvenimu džiaugtis. Kodėl visada reikia būti apsivilkus tą juodą spalvą ir apimtam sielvarto, širdies skausmo. Tikiuosi, kad mūsų prezidentė vieną dieną irgi supras, kad reikia šiek tiek gyvenimo malonumo“, – viliasi etiketo žinovas.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-29 19:28:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Drukteinis: "...mėlyna spalva iš principo yra saugi spalva ir šį sezoną ji yra labai madinga"
Drukteinis: "...seniai įkyrėjusia ir nebevertinama mėlyna spalva"

Kitaip tariant, jeigu bijau aš, tai yra atsargumas! Jeigu bijo jis, tai yra bailumas.
Atsakyti
-15

B
Barbė
2020-09-29 20:23:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar yra toks dalykas kaip figūros tipas.Gerai tiems,kas liekni,aukšti,svoris normalus arba mažesnis,o jei moteris apkūnesnė---- jau ir problemėlės.Abi ponios buvo labai gražios ir puikiai atrodė.Beje,nenorėčiau jų gyvenimo nei už ką.
Atsakyti
-8

K
Kaimietis
2020-09-29 20:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, jeigu Nausėdos būtų susiėmę rankomis, tai garantuoju visi būtų uzpuole, o makronai tai jau labai grazu
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų