Visą laiką arbatą ruošėte neteisingai – maisto ekspertas atskleidė klaidą

Pasirodo, visą gyvenimą arbatą ruošėme neteisingai. Arbatos plikymo ekspertai sako, kad jokiu būdu negalima naudoti verdančio vandens tiesiai iš virdulio – jie taip teigia ne be reikalo.

Arbata  (nuotr. Shutterstock.com)

Ar ir jūs arbatą ruošiate neteisingai? Jei ant arbatos pakelio vandenį pilate verdantį ir tiesiai iš ką tik užkaisto virdulio, greičiausiai taip.

Pasak maisto ir gėrimų skonio eksperto Martino Isarko, taip ruošiant arbatą jos skonis bus kaip „kopūstų nuoviro“. Jis rekomenduoja arbatai naudoti karštą, bet ne verdantį vandenį, rašoma dailystar.co.uk.

„Laikas išsklaidyti šį mitą, kad arbatą reikia plikyti verdančiu vandeniu. Jei vanduo per karštas, arbatoje sunaikinsite pageidaujamus skonio niuansus ir teliks tik stipraus skonio, sausi ir burną sutraukiantys taninai. Jei vandenį perverdate arba jei puodelyje per ilgam paliekate arbatos pakelį, arbatos skonis nebus geresnis nei kopūstų nuoviro.“

Nors gali pasirodyti, kad arbatą ruošti su neverdančiu vandeniu yra tikra šventvagystė, tokiai eksperto nuomonei pritaria ir kiti arbatos ruošimo profesionalai. Arbatos gamintojų milžinas „Twinings“ sako:

„Arbatinuke užvirę vandenį palikite jį kelias minutes atvėsti. Kai kurie paklaus – bet ką daryti, jei aš labai mėgstu karštutėlę arbatą?

Net ir pastovėjusi kelias minutes arbata vis tiek bus labai karšta, tik skanesnė. Mūsų esminis patarimas – niekada ant arbatžolių ar arbatos maišelio nepilti verdančio vandens.

REKLAMA

Taip rekomenduojama todėl, kad verdantis vanduo nudegina arbatą, ją nupliko ir arbata maksimaliai nebeišleidžia viso savo skonio potencialo.

Arbatos augalas yra labai gležnas, juo reikia tinkamai rūpintis, jei norite išgauti visas jo geriausias savybes. Todėl arbatą užpilkite tik po virimo 2–3 minutes pastovėjusiu vandeniu.“


Rašyti komentarą...
N
Ne naujiena
2020-09-29 20:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas seniai buvo zinoma.Juk visur rasydavo, sakydavo,kad užvirinus vandenį,reikia leisti keliais laipsniais atvesti ir tada pilti. Manau, kad ir kava taip yra ruosiama,kai užpilame. Juk nepilame verdančio vandens,o leidžiame pravėsti.
Atsakyti
-4

B
Baisu klausytis.
2020-09-30 08:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva,visur pirma.Pagal mirčių skaičių,ubagų skaiciu,mažiausių atlyginimų skaičių,ekonomikos augimo skaičių.Stebuklu dalis.
Atsakyti
-1

S
Startuolis
2020-09-30 08:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam jį dar užvirti? Lietuva eksperų ir protingų žmonių šalis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų