Projektams, kurie stiprins Lietuvos gyventojų žinias apie sveikatą, bus skirta 1,7 mln. eurų

Pasaulį apėmusios sveikatos krizės kontekste Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF) atrinko šviečiamuosius ir informacinius projektus, kurie prisidės prie Lietuvos visuomenės sveikatos raštingumo didinimo bei sveikų įpročių formavimo. Jų finansavimui numatyta skirti daugiau nei 1,7 mln. eurų. 

Gražina Belian - Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė

Sulaukta virš 200 paraiškų 

Fondas remia sveikatos srityje įgyvendinamus mokslinius, prevencinius ir šviečiamuosius projektus, kurie atrenkami konkurso būdu. Jie finansuojami iš lėšų, surenkamų iš akcizo gaunamo už parduotus alkoholinius gėrimus. Kvietimas teikti 2020-2021 m. finansavimo ciklo paraiškas buvo paskelbtas šių metų vasarį. Ekspertų komisija kol kas įvertino bazinius reikalavimus atitikusias paraiškas visuomenės švietimo kategorijoje, o geriausiai įvertintiems projektams jau paskirtas finansavimas. 

REKLAMA

„Tuo metu, kai buvo paskelbtas kvietimas teikti šių metų projektų paraiškas, COVID-19 viruso sukeltos krizės masto negalėjome net įsivaizduoti. Tačiau ji visiems priminė, kokia svarbi sveikata, o Fondui iškelta misija tokiame kontekste tapo tik dar aktualesnė. Džiugu, kad kvietimas sulaukė didelio susidomėjimo: iš viso šiemet projektų atrankai buvo pateikta net 201 paraiška – apytikriai trečdaliu daugiau nei pernai“, – pažymi Gražina Belian, Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė. 

Anot jos, dėl gauto didelio paraiškų skaičiaus bei karantino kol kas atrinkti ir įvertinti visuomenės švietimo dalies projektai. Artimiausiu metu taip pat planuojama baigti ir kitų sričių projektų – mokslinių ir prevencinių – vertinimą, jiems finansuoti bus skirta dar beveik 2 mln. eurų. Prioritetas įgyvendinant šio ciklo projektus bus teikiamas visuomenės psichinės sveikatos stiprinimui. 

Pandemijos iššūkiams – papildomas dėmesys 

Atsižvelgiant į pandemijos sukeltus iššūkius, VVSSF šiemet nusprendė skirti papildomą finansavimą visuomenės informavimui apie COVID-19 viruso prevenciją ir pagalbą kovojant su epidemijos pasekmėmis. Šiam kvietimui buvo pateikta 16 paraiškų, iš kurių finansavimas skirtas dešimčiai projektų – jiems numatyta 0,5 mln. eurų. 

„Šie projektai informuos visuomenę apie koronaviruso situacijos valdymą šalyje, įgyvendinamas prevencines ir apsaugos priemones, teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, infekcijos tyrimą ir gydymą, galimybes gauti emocinę pagalbą ir kitais aktualiais klausimais. Šiandien milžiniškame informacijos sraute gali būti sunku atsirinkti, kas svarbu, gausu ir klaidinančios bei melagingos informacijos. Tikimės, kad šie projektai padės visuomenei teikti moksliškai pagrįstą informaciją, perduoti medikų ir ekspertų patvirtintas rekomendacijas“, – pažymi G. Belian. 

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo veikloms, švietimui sveikatos klausimais. Jį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija.


Rašyti komentarą...
T
Tuteisa
2020-09-17 13:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsiprašau,geriau rupinkites,žmonių sveikatą ir skirkite pinigus, nejaugii jums nerūpi,?velniop tas jūsų išprusimas,jei net vaikai jau sveikatos neturi,arba per mokslus ir darbus,,sveikata praranda ,,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų