Medikų išjuokta kaišiadorietė pratrūko: „Dėl jų kaltės nebeturiu trijų pirštų"

Kaišiadoriuose gyvenančiai Ritai ši vasara pasirodė esanti itin nesėkminga. Pjaudama žolę žoliapjove, moteris savo kieme netyčia nusipjovė tris savo kojos pirštus. Tačiau Rita yra įsitikinusi, kad jeigu greitosios pagalbos specialistai būtų juos surinkę, ji pirštus būtų išsaugojusi iki šiol. Tuo metu Kaišiadorių greitosios pagalbos specialistai tikina, kad jie elgėsi pagal visas taisykles, o Kauno klinikų medikai sako, kad dėl patirtos traumos pobūdžio ir pirštų vietos prisiūti vis dėlto nebūtų pavykę.

Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kaišiadorietė Rita (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakoja, kad liepos 14-ąją ji sumanė savo kieme nupjauti žolę. Deja, dažnai žolę žoliapjove pjaunančiai moteriai šis kartas buvo itin nesėkmingas.

Nedelsiant iškvietė greitąją pagalbą

Rita netyčia nusipjovė tris savo kojos pirštus. Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakoja pati moteris, tuomet jai į pagalbą nedelsiant atskubėjo jos artimieji:

„Šeimos nariai iš karto iškvietė greitosios medicinos pagalbą. Jie važiavo gal pusę valandos. Tai pusę valandos aš tiesiog gulėjau kraujų klane. Atvažiavę medikai nei ieškojo, nei surinko tuos pirštus. O nusipjoviau aš juos su visu nagu, iki pat pusės pirštų.“

REKLAMA

Rita prisimena, kad apimti išgąsčio jie kartu su šeimos nariais bandė patys surasti likusias pirštų dalis, tačiau to nepavyko padaryti.

„Girdėjome tik, kaip patys medikai barėsi greitosios automobilyje ir vienas ant kito šaukė“, – priduria moteris.

Žoliapjovė ir trauma

Pradėjo juoktis ir šaipytis 

Rita prisimena, kad po kiek laiko jos šeimos nariams vis dėlto pavyko rasti kieme pirštų dalis, tačiau moteris sako, kad medikai iš to tik garsiai pasijuokė.

„Mano dukra paskambino į greitosios pagalbos stotį, pasakė, kad rado pirštų dalis. Jie pradėjo juoktis, šaipytis, klausė, ką čia ji nusišneka, ar neskiria, kas yra pirštai, kas yra galūnės. Galiausiai padėjo ragelį.

Prašė sujungti ir su Kauno klinikų medikais, tačiau jie to nepadarė“, – lemtingas akimirkas prisimena ji.

Pašnekovė mano, kad vis dėlto jos pirštus būtų pavykę išgelbėti. 

„Kauno klinikose medikai patikino, kad jeigu būtų laiku atvežtos likusios pirštų dalys, jie būtų jas prisiuvę, o Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stotyje mus išvadino įvairiais keiksmažodžiais.

Noriu paviešinti šią istoriją, kad žmonės pamatytų, kaip jie dirba. Būčiau likusi su trimis pirštais. Dėl jų kaltės jų nebeturiu“, – atsidūsta moteris.

Elgėsi pagal rekomendacijas

Susisiekus su Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stotimi, jos atstovai patikino, kad minėto iškvietimo metu greitosios medicinos pagalbos specialistai laikėsi visų taisyklių ir elgėsi pagal nustatytas normas:

„VšĮ Kaišiadorių GMPS iškvietimo metu laikėsi visų tokios traumos pirmosios pagalbos suteikimo rekomendacijų ir pacientė buvo transportuota ne į Kaišiadorių ligoninę,o į Kauno klinikas“, – savo atsakyme rašo stoties atstovai.

Tuo metu Kauno klinikų atstovė Karolina Vaikšnoraitė priduria, kad pirštų moteriai nebūtų pavykę prisiūti dėl sužalojimų pobūdžio ir traumos vietos.

„Minėta pacientė į Kauno klinikas atvyko dėl pėdos pirštų traumos nelaimingo atsitikimo metu. Deja, bet pagal sužalojimų pobūdį ir traumos vietą gydytojai negalėjo prisiūti pirštų galų. Po suteiktos pirminės pagalbos ir atliktos operacijos, moteris išleista namo gydytis ambulatoriškai“, – komentuoja Kauno klinikų atstovė.

Greitoji pagalba

Svarbi žaizdos vieta ir pobūdis

K. Vaikšnoraitė taip pat primena, kad pirštų ar pirštų galų amputacijos medikams visuomet tampa iššūkiu dėl pirštuose esančių mažų struktūrų – nervų, kraujagyslių ir kitų audinių:

„Tokios traumos dažnai patiriamos buityje arba darbe, todėl žaizdos būna nešvarios, o tai apsunkina gijimą ir kartu mažina galimybes sėkmingai replantacijai (galūnės prisiuvimui). Taip pat svarbus žaizdos pobūdis – išdraskytose žaizdose neįmanoma surasti ir sujungti pažeistų kraujagyslių, kurios lemia, ar žaizda sugis. Svarbi ir žaizdos vieta – kuo ji arčiau nago, tuo mažesnė tikimybė, kad pirštų galūnės po operacijos sėkmingai prigis. 

Primename, kad dirbant ūkio darbus labai svarbus saugumas: jei norite patikrinti vejapjovės peilius, įsitikinkite, kad prietaisas yra išjungtas ir jo laidas ištrauktas iš rozetės.

Jeigu įvyko nelaimingas atsitikimas ir buvo amputuoti pirštai, juos reikia įvynioti į sterilų audeklą, suvilgytą fiziologiniu tirpalu. Amputuotus pirštus sudėkite į sandarų maišelį, jį įmerkite į vandenį su ledais ir nedelsiant vykite į gydymo įstaigą.​​“


Rašyti komentarą...
L
Lietuvė
2020-07-29 21:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jiems labai rūpi žmonės kiek girdim juo toliau juo piktesni ir grubesni darosi daktarai kurie turėtų buti gelbėtojais o mes ju bijom labai mažai belikę tikru daktarų visi laukia ką į kišenę įdėsi tokie Lietuvos angelai
Atsakyti
-13

G
Genovaite
2020-07-29 21:21:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas nebekreipe demesio i pacienta taip kaip kituose miestuose kitur ziuri kitur nusispjauti i zmogu uzmirso hipokrato priesaika tyk pynigai ne zmones rupi mesti tokius is darbo ir neprileisti prie zmoniu
Atsakyti
-10

S
Svaika
2020-07-29 21:38:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu koks med reketavimas,už ka mokam,absurdas baudžiava, reikia kažką seniai daryt
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų