Patarimai tėveliams, kurių mažylį kamuoja pilvo pūtimas

Kūdikio atėjimas į šį pasaulį ir galimybė jį maitinti savo pienu – didelė dovana. Motinos pienas duoda mažyliui viską, ko tik jam reikia; poreikius jis pilnai patenkina bent iki pusės metų amžiaus. Tačiau net ir gražiausias akimirkas sudrumsti gali nemalonius pojūčius atnešantis pilvo pūtimas (kūdikių meteorizmas). Silpnesnius ar stipresnius jo epizodus patiria daugelis kūdikių pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais. Kai kurios šeimos skundžiasi itin intensyviu mažylio pilvo pūtimu. Kaip būtų galima padėti ir pačiam kūdikiui bei jo šeimos nariams, kuriems taip pat būtina pailsėti, kad galėtų tinkamai pasirūpinti mažyliu? 

Verkiantis kūdikis (nuotr. Shutterstock.com)

REKLAMA

Kūdikių pilvo pūtimą nulemia labai daug veiksnių. Tarp jų – nuryjamas oras, virškinimo trakto nebrandumas, mikrofloros sudėtis, individualus kūdikio jautrumas, žindančios mamos mityba (dėl to ginčijamasi) arba parinktas pieno mišinys, maitinimo technika ir įranga, kitų svarbių taisyklių taikymas arba netaikymas bei nežinomos priežastys. Pilvo pūtimas gali būti laikomas normalia kūdikio raidos dalimi, mat virškinimo traktas turi pats „išmokti“ susitvarkyti su žarnyno dujų pertekliumi ir veiksmingai jį pašalinti reabsorbcijos arba žarnyno motorikos pagalba. Pilvo pūtimas, tikėtina, vieną dieną pasibaigs ir tai taps tik nemaloniu atsiminimu, tačiau ką daryti tuomet, jei kasdienybė dėl jo tampa itin sunki? 

Pateiksime keletą paprastų, bet labai naudingų patarimų:

Jei kūdikį maitinate krūtimi, stebėkite, į kokius produktus jo pilvelis reaguoja intensyviausiai ir venkite tokio maisto. Valgykite sveikai ir pilnavertiškai, stenkitės nepatirti streso ir tinkamai pailsėti – rami ir pailsėjusi mama kūdikio savijautai daro itin daug įtakos. Daržoves ir vaisius nulupkite, nepersivalgykite, maitinkitės reguliariai ir darykite tai su meile. Gerkite daug skysčių ir stebėkite, kad Jūsų mityboje netrūktų nei vitaminų, nei mineralų, nei kitų svarbių biologiškai aktyvių medžiagų. 

Jei kūdikis maitinamas pieno mišiniu, stenkitės išrinkti patį tinkamiausią produktą. Požymiai, kad pieno mišinys mažyliui galimai netinka, paprastai būna tokie: gausus atpylimas, pilvo pūtimas, irzlumas, neramumas ir verksmingumas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Labai svarbu rinktis buteliukus, kurie turi specialius vožtuvus/ sistemas (angl. anticolic), padedančius sumažinti nuryjamo oro kiekius. 

REKLAMA

Svarbu ne tik tai, kuo maitinamas mažylis. Itin reikšminga ir tai, kaip jis maitinamas. Tai turi būti daroma atsakingai ir su meile, sukoncentruojant dėmesį į procesą – stebima, ar mažylis gerai apžiojo rudąjį krūties laukelį ar buteliuko žinduko pagrindą, ar girdimas rijimo garsas, ar vaikas žinda, o ne čiulpia spenelį arba buteliuką. Atsakingai maitinant kūdikį, tikrai sumažinama tikimybė, kad bus nuryjama daug oro, kuris vėliau dirgins virškinimo traktą. Jei mama maitindama žiūrės filmus, naršys internete ar skaitys knygas, tuomet tikėtina, kad kažkuri veikla gali būti atliekama nepakankamai kokybiškai. 

Beje, po maitinimo mažylį reikia panešioti vertikaliai, kad jis atsirūgtų. Iš viršutinės ir apatinės virškinimo trakto dalies orui geriau pasišalinti padeda ir mažylio guldymas ant pilvuko prieš maitinimą bei praėjus kuriam laikui po maitinimo.  Kūdikių meteorizmo simptomus malšina simetikonas, kurio savo sudėtyje turi Espumisan L geriamoji emulsija. Ši emulsija mažyliams tinkama nuo pirmųjų jų gyvenimo dienų. Simetikonas padeda subliūkšti žarnyno dujų burbuliukams ir jie tampa lengviau pašalinami – sumažėja skausmingas žarnyno sienelių tempimas ir mažylis pasijunta geriau. Jis gali ir vėl ramiai valgyti, miegoti ar smalsiai pažinti pasaulį. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su vaikelio gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų