Brazilijoje žiauriai nužudyto lietuvio Adam Žindul istorija sukrėtė visą Lietuvą. Užsienio žiniasklaida skelbia, kad iš pradžių sodininkas užpuolė jo brazilų kilmės žmoną, jai liepė pririšti vyrą prie kėdės. Tuomet žudikas galimai išprievartavo moterį ir galiausiai nužudė jos vyrą. Tuo metu A. Žindul artimieji prašo padėti surasti jo žmoną Flavia Maria Lourence. 

Nusikaltimas įvyko trečiadienio naktį. Nužudytas turistas – 37-erių lietuvis Adam Žindul. Jis su žmona leido laiką nuomojamame name. Ši vietovė yra atoki ir sunkiai pasiekiama, nuo Paraty miestelio ji nutolusi 27 km. Vyro žmona – brazilė, kilusi iš San Paulo, 35-erių metų amžiaus.

Pora buvo neseniai susituokusi.

Kai policija atvyko į nusikaltimo vietą, Adamas jau buvo miręs. Ant kūno matėsi keletas sužeidimų, vyro rankos ir kojos buvo pririštos prie kėdės. Jo galva buvo uždengta skuduru. Nusikaltimo vietoje buvo kraujo žymių.

A. Žindul žmona policijai sakė, kad įtariamasis jai grasino, teigia Marcelo Russo, už tyrimą atsakingas nukentėjusiosios atstovas. Įtariamasis, kuris šiuo metu yra suimtas, savo kaltę neigia. 

REKLAMA

Taip pat penktadienio popietę „Facebook“ erdvėje išplito ir nužudyto lietuvio artimųjų pagalbos prašymas, pasidalinant poros nuotrauka, buvo rašoma:

„Padėkite surasti šią moterį, Adomo žmoną – Flavia Maria Lourence. Nei vienas šeimos narys jos nematė, tik nuotraukoje“, – rašo viena iš A. Žindul artimųjų.

Užpuolė, kai džiovė rankšluostį

Įtariamasis – Edsonas Santosas (37), Paraty miestelio gyventojas. Paskutines dvi dienas prieš nusikaltimą jis vidiniame namo kieme buvo įdarbintas sodininku. Pasak M. Russo, auka teigia, kad jis „mėtė užuominas ir į ją keistai žiūrėjo“.

Nusikaltimą tiriančių pareigūnų teigimu, trečiadienio vakarą, maždaug 22 val. 30 min. moteris išsimaudžiusi namo miegamajame džiovė rankšluostį, kai ją užpuolė peiliu ginkluotas įtariamasis. Moteriai jis įsakė vyrą pririšti prie kėdės, ir tuomet ją išprievartavo.

Tuomet užpuolikas vyrą nužudė ir spruko iš namų, tačiau iš apylinkių nepasišalino. Apie įvykį skubiai buvo pranešta policijos pareigūnams, tačiau kadangi Praia do Sono pasiekiama tik valtimi arba takeliu per mišką, į įvykio vietą valtimi pareigūnai plaukė 15 minučių. Jiems atvykus A. Žindul jau buvo nebegyvas, praneša estadao.com.br.

Remdamasis šia informacija teisininkas atmetė galimybę, kad nusikaltimas įvykdytas po apiplėšimo, bei patvirtino, kad įtariamajam bus pareikšti kaltinimai dėl žmogžudystės, išprievartavimo ir pasikėsinimo nužudyti moterį. Įtariamasis policijai jau buvo žinomas dėl prekybos narkotikais.

Žurnalistams ligi šiol nepavyksta susisiekti su įtariamojo teisininku.

Veikia nusikalstamos gaujos

Praia do Sono turistai nuomojasi namus arba stovyklauja, tačiau viešbučių ir svečių namų čia nėra. Apylinkės centras, Paraty miestelis, esantis už 27 km, yra vienas pagrindinių turistų traukos objektų Rio de Žaneiro regione. Į istorinio bei kultūrinio paveldo sąrašus įrašytą miestelį supa 6 draustiniai, būtent Paraty vyksta ir didžiausias Brazilijos literatūros festivalis „Flip“.

REKLAMA

Tačiau Paraty apylinkės taip pat pasižymi dideliu nusikalstamumu – maždaug nuo pirmojo XXI a. dešimtmečio vidurio čia registruojama itin daug žmogžudysčių. Rekordas pasiektas 2016 metais – per metus nužudyti 33 žmonės.

Vis dėlto, nužudymų aukos paprastai yra jauni juodaodžiai bei mulatai iš favelų – lūšnynų kvartalų. Brazilijos „Instituto Igarapè“ atlikto tyrimo duomenimis, šiame regione, kaip ir kitur Brazilijoje, veikia nusikalstamos gaujos, į kurias dažnai įtraukiami paaugliai, vėliau tampantys ir nužudymų aukomis, dėl gaujų kontekste galiojančių nerašytų keršto įstatymų, rašoma folha.uol.com.br.

Vyko susipažinti su žmonos šeima

Penktadienio rytą susisiekus su nužudyto lietuvio broliu Aleksandru Žindul, vyras sunkiai rinko žodžius, tačiau patvirtino, kad ketvirtadienį Brazilijoje nužudytas buvo būtent jo brolis.

Kaip pasakoja A. Žindul, jo broliui Adamui buvo 37-eri, vyras kurį laiką buvo su savo drauge, Brazilijos piliete, gyveno Airijoje, dirbo programuotoju nuotoliniu būdu vienoje Lietuvos įmonėje.

Pora neseniai susituokė, todėl nutarė vykti į Braziliją susipažinti su žmonos šeima bei registruoti santuokos.

„Brolis, galima sakyti, atostogavo, jis pats dirbo nuotoliniu būdu Lietuvos įmonėje, kurį laiką su žmona gyveno Airijoje, neseniai susituokė. Dabar jie važiavo į Braziliją susipažinti su jos šeima ir registruoti santuokos“, – pasakoja A. Žindul.

Įtaria apiplėšimą

Nužudyto lietuvio brolis pasakoja, kad pora buvo apsistojusi namuke, kur ir buvo nužudytas Adamas.

Minėtą namą pora buvo išsinuomavę šalia atokaus paplūdimio Praja do Sono. Jį galima pasiekti tik laiveliu arba per atogrąžų mišką vedančiu keliuku.

REKLAMA

A. Žindul tvirtina, kad pora Brazilijoje tikrai neišgyveno jokių nesutarimų, nors šeima daugiau žinių neturi, mano, kad tai galėjo būti apiplėšimas:

„Mes daugiau žinių kol kas neturime, bet čia bus apiplėšimas ar kažkas tokio. Mes patys neturime informacijos, tik tiek, kad jis nužudytas, o jo žmona sužalota, ligoninėje. Taip pat, kad sulaikytas vienas įtariamasis“.

Su broliu kalbėjo savaitgalį

Ši lietuvio Adamo kelionė į Braziliją buvo antroji, pirmą kartą jis čia taip pat važiavo ilsėtis. Paskutinį kartą su broliu A. Žindul kalbėjo savaitgalį.

„Kalbėjome sekmadienį ar šeštadienį, tiksliai nepamenu. Jis pasakė, kad atvyko į tą paplūdimį, gali būti prastas ryšys ir pasakė, kad gali būti ne ryšio zonoje“, – prisimena vyras.

Tiesa, A. Žindul sako, kad Adamas su žmona savo poilsiu buvo patenkinti, nejautė kažkokių neramumų:

„Jie buvo patenkinti, savaitę laiko planavo atostogauti tame paplūdimyje. Turėjo būti jų atostogos, ten toks paplūdimys, namukai, turistų lankoma vieta, tik atokesnė nuo miesto“, – priduria jis.

Šiuo metu Adamo šeima bendrauja su reikiamomis įstaigomis, tačiau kreipiasi į visuomenę su jautriu prašymu – jeigu kas nors iš visuomenės gali suteikti naudingos informacijos, kaip greičiau galima pargabenti nužudytojo Adamo Žindul palaikus į Lietuvą, jo brolis Aleksandras būtų dėkingas už bet kokią pagalbą. Galintys suteikti informacijos, kreipkitės [email protected] 

Pirma mintis
2020-02-07 16:25:54
O negalėjo būti taip, susituokė gavo Europos pilietybę, nusiveze į savo šalį uzlenke vyrą imituojant viską dabar gyvens laisviau..., uzuojauta
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Donatas 2020-02-14 18:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man labiau tiketina ,kad zaide erotinius zaidimus,taip surisdama savo vyra ir ji nugalabijo del neaiskiu priezasciu, nes suristi kitam paliepus skamba neitiketinai, o dar ir palikti gyva liudininka :D vienintelis dalykas,kad itaremasis jau buvo teistas   ATSAKYTI
nonono 2020-02-13 23:09:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Brazilės atvyksta į Europą ir pasilieka nelegaliai, viena išeitis - ištekėti. Anglijoje jos desperatiškai ieško naivių vyrų, dėl vizos ir pinigų.   ATSAKYTI
Lija 2020-02-13 19:40:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkaip nelabai įtikinama versija, nežinau... Vidinė nuojauta sako, jog kažkas su ta jo žmona surišta... matysim, laikas parodys, tikimės išaiškės tikros detalės.    ATSAKYTI
as 2020-02-11 09:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau tos bobos planas suveike    ATSAKYTI
Du 2020-02-10 19:40:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazkokia pasaka mums cia seka.
Uzpuole ir liepe priristi vyra. Taip ir isivaizduoju - ateina zmona ir sako: Seskis ant kedes, pririsiu tave ir skudura ant galvos uzdesiu. O uzpuolikas tuo metu lauke pasislepes kazkur ar kaip? Jei nevuvo pasislepes, tai ne jau nepasipriesintu abu? Toliau... uzpuolikas nuzude vyra, isprievartavo moteri ir, palikes liudininke gyva, isejo. Ir net nebande sprukti. Liko tame paciame miestelyje. Nesueina galai kazkaip! Akiu dumimas eilinis. Manau, viskas buvo suplanuota... "Suzaide" uzpuolima ir isprievartavima ir tiek.   ATSAKYTI
Bbz 2020-02-10 17:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žudikas paliko liudininkai ir sau ramiai sėdėjo kaimeli   ATSAKYTI
Bbz 2020-02-10 17:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žudikas paliko liudininkai ir sau ramiai sėdėjo kaimeli   ATSAKYTI
Jkl 2020-02-10 10:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
X failų 342 serija   ATSAKYTI
Emg 2020-02-09 19:02:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta,tikiuosi tas narkotiku prekeivis ses ilgam   ATSAKYTI
Gal? 2020-02-09 17:18:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gal Žinduolis nelaiže,kad gavo į galvą   ATSAKYTI
Deivis 2020-02-09 15:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kad nelabai jis lietuvis pagal pavardę ir vardą    ATSAKYTI
Ruta 2020-02-09 11:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuotraukoje moters akys atrodo piktu keslu pilnos. Man atrodo si santuoka buvo sudaryta pasipelnymo tikslais. Ieskokit tos moters ir uzdarykit ja kol viska pasakys. Atsiprasau is kart jei klystu, bet kolkas mano nuojauta tokia. Keista istorija.    ATSAKYTI
Vardenis 2020-02-09 10:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klaikus metai kazkokie. Jau antra istorija apie uzsieni zuvusi lietuvi, dar nespejom atsigauti po tragiskos poros keliones Jordanijoje.   ATSAKYTI
As 2020-02-09 10:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet kodel ji riso savo vyra prie kedes, negi dviese nebutu apsigyne pries viena?   ATSAKYTI
Hajar 2020-02-09 09:50:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lol su santuoka piliečių netampama   ATSAKYTI
Ingrida 2020-02-09 01:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu vieno kaip moteris, pririšo savo vyra?
Žmona pabėgusi,bet randasi ligoninėje,?
Tai kad čia labiau kvepia samokslu ir pinigu plovimu   ATSAKYTI
666. 2020-02-09 17:02:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kitoms yra toks fetišas,patinka žinoti kai mato jas savas vyras kaip jas pisa tipo užpuolikas.  
Ra sa 2020-02-08 22:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Idomiai kazkaip   ATSAKYTI
tomas 2020-02-08 13:59:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
iš zmoneles akiu matosi kad bus ir ji prisidejusi prie nusikaltimo   ATSAKYTI
Turėk tu 2020-02-07 18:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Proto bezdžionę vest...   ATSAKYTI
DveskSuka 2020-02-08 22:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Laikas dvest tokiem kaip tau rasistam. Greiciau issivalys siuksles kaip tu, greiciau naujos kartos pasaulis bus normalesnis.  
pargabenimas 2020-02-07 18:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal Prancūzija gali padėti? Gviana - Prancūzijos užjūrio teritorija ir ES teritorija, vyksta reguliarūs reisai į Prancūziją. O dėl palaikų pervežimo iš Brazilijos į Gvianą gal Brazilijos lietuvių bendruomenė galėtų kažkuo padėti.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Marius Mikelionis (nuotr. asm. archyvo)
Tikriausiai daugybę žmonių karantinas privertė griebtis už galvų ir galvoti, ką keletą savaičių reikės veikti namuose. 16-metis Vilniaus licėjaus antrosios klasės moksleivis ...
Moteris, nesilaikanti karantino rekomendacijų (nuotr. stop kadras)
Karantino metu visiems lietuviams lauke rekomenduojama dėvėti veidą dengiančias kaukes, vienkartines pirštines ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų. Tačiau kaunietis liko ...
Laura Blaževičiūtė (J. Žalnierukyno nuotr.)
TV3 generalinę direktorę Laura Blaževičiūtę kolegos, partneriai ir žiūrovai yra įpratę matyti nuolatos pasitempusią ir skubančią darbuose. Tačiau po ilgos darbo dienos, ...
Moteris papasakojo, ką patyrė, sukarščiavus kūdikiui (nuotr. Shutterstock.com)
Šalyje sparčiai plintant koronavirusui, medikai deda visas pastangas, siekiant jį sustabdyti. Tačiau į ligoninę sukarščiavusią dukrą atvežusi kaunietė, liko kaip reikiant ...
Dvejų mėnesių mergytė kovoja su koronavirusu (nuotr. facebook.com)
Kūdikiui kovojant su mirtinu virusu dėl karantino taisyklių mamai uždrausta sėdėti prie dukros ligoninės lovos, rašoma mirror.co.uk. Ashley Hildebrand sako, kad narsuolė jos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų