Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2019.11.30 11:00

Sostinės Vaidilos teatre Rimanto Kaukėno paramos grupė surengė Gala labdaros vakarą, skirtą padėti su vėžiu kovojantiems vaikams. Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas, socialinių projektų, parodų autorius, neformaliojo vaikų švietimo – vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų meniškumo ugdymo veiklų vadovas Valdas Kančauskas ir buvęs jo mokinys Paulius šį vakarą prisimins ilgai. Vaikinuko padovanotas unikalus vektorinės tapybos kūrinys buvo nupirktas už 1000 eurų. Visi šie pinigai skirti dar silpnesniems už Paulių – vėžiu sergantiems vaikams. 

Valdas Kančauskas, paveikslo autorius Paulius ir kūrinį nupirkę krepšininkai broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai Gala labdaros vakare. (nuotr. asm. archyvo)

Valdas Kančauskas, paveikslo autorius Paulius ir kūrinį nupirkę krepšininkai broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai Gala labdaros vakare. (nuotr. asm. archyvo)

„Nenusakomas jausmas dalyvauti tokiame prasmingame renginyje. Simboliškiausia, kad Paulius, kuris pats gyvenimo nėra lepinamas, padovanojo viltį, atjautą, bendrystę, meilę, perteiktą vektorinės tapybos kūriniu, vaikams, kuriems ypač reikia mūsų visų palaikymo“, – pasididžiavimo neslepia V. Kančauskas. 

REKLAMA

Labdaros renginyje pristatydamas Paulių, V. Kančauskas nepasakojo sudėtingos vaikinuko gyvenimo istorijos. Paminėjo tik tai, kad jis augo vaikų namuose, bet negandos darbštaus, talentingo, daugybę svajonių turinčio ir savo tikslų siekiančio jaunuolio nepalaužė. 

Renginio svečiai neliko abejingi Pauliaus norui padėti silpnesniesiems. Nustatyta pradinė paveikslo kaina – 300 eurų ‒ patrigubėjo. Broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai jį nupirko už 1000 eurų. Iš viso sergantiems vaikams renginio svečiai paaukojo beveik 45 tūkst. eurų. 

V. Kančauskas džiaugiasi po šio renginio sulaukęs nemažai jame dalyvavusių žmonių, norinčių įsigyti Pauliaus paveikslų, skambučių. „Tokių profesionaliai nutapytų paveikslų Paulius daug neturi, bet keletą pardavęs galės pajusti savo darbo vertę“, – sako V. Kančauskas ir priduria, kad dabar vaikinas kuria savarankiškai. Šiuo metu jis mokosi Šiaulių profesinio rengimo centre, po pamokų dar dirba. Už pinigus, gautus išėjus iš vaikų namų, bendrabutyje nusipirko nedidelį kambarį, pratinasi gyventi savarankiškai. Tik svarbu, kad talentą turintis vaikinas ir toliau kurtų. 

Viena kitą papildančios iniciatyvos 

R. Kaukėno paramos grupės organizuotas Gala labdaros vakaras buvo graži V. Kančausko ir jo vadovaujamų vektorine tapyba užsiimančių vaikų draugystės tąsa. Mokytojas pasakoja, kad bendradarbiauti su šiuo fondu pradėjo dar pavasarį. Sužinojęs apie Vilniuje rengiamą didžiulį paramos koncertą „Už pergalę gyventi“, jo darbuotojų paprašė keleto kvietimų vaikams. Koncertas, kuriame pasirodė žinomiausi šalies atlikėjai, muzikos grupės, jiems paliko didžiulį įspūdį. Ten V. Kančauskas susipažino su R. Kaukėnu, papasakojo apie ypatingus kūrėjus, pasiūlė bendradarbiauti ir sulaukė pritarimo. 

REKLAMA

Pirmiausia V. Kančausko vadovaujama VšĮ ,,Angelų sodai“ prisidėjo prie R. Kaukėno paramos grupės organizuojamo paramos vėžiu sergantiems vaikams 3x3 krepšinio turnyro ir sostinės Lukiškių aikštėje į dangų pakėlė savo Laimės aitvarą. 

Vėliau Kaune, Vaikų ligų klinikose, buvo suorganizuotas renginys ir vektorinės tapybos kūrinių paroda: jaunieji tapytojai piešė kartu su ten besigydančiais vaikais ir su didžiuoju Laimės aitvaru tuos piešinius pakėlė į dangų. Renginyje dalyvavo ir pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky, nemažai žinomų visuomenininkų, švietimo, verslo atstovų. R. Kaukėno paramos dėka renginio dalyviams dainavo puiki jauna atlikėja, buvo pasirūpinta aparatūra. 

Labdaros renginys tapo viena kitą papildančių iniciatyvų kulminacija. 

Ką daryti, kad informacija būtų lengviau prieinama visiems?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Siekti, kad informacija lengvai suprantama kalba būtų pateikiama visų valstybės ir savaivaldybių institucijų interneto svetainėse.
Sukurti internetinę svatainę, kur visa informacija būtų pateikiama lengvai suprantama kalba.
Leisti laikraštį lengvai suprantama kalba.
Nėra būtinybės, informacija yra pakankamai prieinama visiems.
BALSUOTI
REZULTATAI
Ką daryti, kad informacija būtų lengviau prieinama visiems?
Siekti, kad informacija lengvai suprantama kalba būtų pateikiama visų valstybės ir savaivaldybių institucijų interneto svetainėse.
34,4%
Sukurti internetinę svatainę, kur visa informacija būtų pateikiama lengvai suprantama kalba.
42,4%
Leisti laikraštį lengvai suprantama kalba.
9,9%
Nėra būtinybės, informacija yra pakankamai prieinama visiems.
13,2%

REKLAMA

Parodos peržengė Lietuvos sienas 

Mažiau nei prieš dvejus metus pirmąją unikalios vektorinės tapybos parodą pristatęs Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas ir jo mokiniai tapo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Per šį laiką įvairiose Lietuvos prestižinėse meno ir visuomeninėse erdvėse surengta 12 parodų. Unikalūs vektorinės tapybos kūriniai eksponuoti Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijose, sostinės savivaldybėje, Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje, Bernardinų bažnyčioje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Santaros klinikose, Medininkų pilyje, Kauno ,,Žalgirio“ arenoje ir kitur. Lankydamiesi prezidentūroje tokį paveikslą vaikai padovanojo Prezidentei Daliai Grybauskaitei. 

V. Kančausko vadovaujamų vaikų vektorinės tapybos parodos pasiekė ir Jungtines Amerikos Valstijas. Unikalūs kelmiškių paveikslai buvo eksponuoti Detroite ir Lietuvių dailės muziejuje – galerijoje „Siela“ Čikagoje, Klivlende. Planuojama parodą surengti ir Los Andžele. Sparnus šiam skrydžiui suteikė JAV ambasadoje Vilniuje pristatyta paroda, kurioje dalyvavo aukščiausi diplomatiniai atstovai, Lietuvoje gerai žinomi menininkai, verslininkai. „Mūsų ypatingiems autoriams didžiulę pagarbą ir dėmesį parodė į parodos atidarymą atvykęs prezidentas Valdas Adamkus“, – prisimena V. Kančauskas. Po iškilmingo parodos atidarymo įvyko ir tapybos darbų labdaros aukcionas, kuriame JAV ambasados atstovai ir diplomatai nupirko net 17 (iš 20) parodoje eksponuotų paveikslų. 

REKLAMA

Jaunieji kūrėjai sumanė paveikslus paversti Laimės aitvarais. Pirmasis toks aitvaras Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga į dangų pakilo sostinės Rotušės aikštėje. Vėliau ant 70 kv. m dydžio vėliavos perkeltas piešinys plazdėjo per popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, kilo į dangų per kitus renginius, festivalius, socialines, labdaros akcijas, laivų regatas, sporto, miestų šventes, muges, koncertus. Laimės aitvaru grožėtasi ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. Pasak V. Kančausko, šį unikalų kūrinį matė daugiau kaip 300 tūkstančių žmonių. 

Į dangų pakils Angelas 

Pastarųjų dvejų metų gyvenimo pokyčius stebuklu vadinantys vektorinės tapybos būrelio nariai žada nustebinti dar vienu stebuklu – pakelti į dangų Angelą. 

Angelo paveikslas jau nutapytas. Profesionalaus grafiko Andriaus Seselsko ir vektorinės tapybos užsiėmimus lankančios Evelinos bendras kūrinys puošė Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vykusį labdaros ir paramos fondo ,,Algojimas“ renginį – Lietuvos GALIOS apdovanojimus, buvo išskleistas Žalgirio arenoje (Eurolygos krepšinio rungtynėse per iškilmingą komandų pristatymą autoriams plojo visa arena), bet į dangų dar nekilo. „Laukiame ypatingos progos, – sako V. Kančauskas. – Galbūt ja taps Nidoje planuojamas įspūdingas Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas renginys. Turėtų būti fantastiškas vaizdas. Bet pirmiausia šiuo Angelu norime pasidžiaugti patys – tyliai ramiai pakelti ir pasimėgauti jo plazdėjimu.“ 

V. Kančauskas neslepia: šis kūrinys – tik pirmasis Laimės aitvaro iš „Angelų sodų“ projekto ,,Angelas“ darbas, o jų bus daug. Kitas kūrinys turėtų būti tarptautinis – Lietuvos vektorinės tapybos kūrėjus atrado vienas Brazilijoje gyvenantis dailininkas ir pasisiūlė tapti braziliško angelo bendraautoriumi. Dar vieną angelą tapys lietuvių dailininkas, animacinio stiliaus angeliuką kurs jaunos kartos dailininkė. Planuojama sukurti 10–12 paveikslų, kurių kiekvienas pavirs 70 kv. m dydžio Laimės aitvaru – vėliava. 

REKLAMA

Palaikymas didėja 

Lietuvoje ir užsienyje jau eksponuoti 45 jaunųjų Kelmės kūrėjų paveikslai. Dalis jų padovanota ar parduota. Ruošiamasi ir naujai parodai, kurioje bus pristatyti dar niekur neeksponuoti 25 vektorinės tapybos paveikslai. Dalis darbų bus integraciniai – tapyti negalią turinčio vaiko ir mokinio iš bendrojo ugdymo mokyklos. 

V. Kančauskas džiaugiasi, kad visuomenės dėmesys ypatingų vaikų kūrybai vis didėja, sulaukiama įvertinimo ir palaikymo. „Man svarbu, kad vaikai, užsiimdami vektorine tapyba, mokosi siekti tikslo, įveikti sunkumus, kuria pridėtinę vertę. Vaikų nutapyti paveikslai gali puošti viešbučius, biurus, viešąsias erdves, kilti į dangų kaip švenčių akcentai, – ateities planais dalijasi V. Kančauskas. – Juos galima perkelti ant keraminių plytelių ir sukurti unikalų namų interjerą.“ 

Už rėmėjų lėšas (jas skyrė UAB „Papadent“, ant vėliavos audinio padėjęs atspausdinti ir pirmąjį Laimės aitvarą) jau sukurtas internetinis puslapis – galerija https://angels–gardens.org, kuris, tikimasi, padės surasti pirkėjų šiems vaikų kūriniams ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. „Džiugu, kad dar nebaigus kurti puslapio, žmonės jau rašo ir klausia, kaip ir kur galima įsigyti darbų“, – sako V. Kančauskas. Pasak jo, būsimos parodos Lietuvoje ir pasaulyje padės parodyti jaunuosius kūrėjus kaip visaverčius visuomenės narius, kurie meniniais gebėjimais gali pralenkti daugelį iš mūsų ir garsinti šalį. 

Į Kelmės specialiojoje mokykloje gimusį vektorinės tapybos kūrybos procesą V. Kančauskas neatsitiktinai įtraukė ir vaikus iš bendrojo lavinimo mokyklų, profesionalius dailininkus. Tai jis daro siekdamas keisti visuomenės požiūrį į negalią, išsivaduoti nuo prietarų ir neteisingų nuostatų, priimti vieniems kitus tokius, kokie esame, neatstumiant, o ištiesiant pagalbos ir draugiškumo ranką.

Straipsnio autorė: Aldona Milieškienė.

Senas pažįstamas
2019-12-01 14:58:24
Šaunuolis Pauliau! Sėkmės visame kame.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senas pažįstamas 2019-12-01 14:58:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolis Pauliau! Sėkmės visame kame.   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Aldona Šerėnienė Anykščių rajono neįgaliųjų draugijai vadovauja 18 metų. Aldonos Milieškienės nuotr.
Stebėdami per televiziją rodomus jautrius siužetus apie garbaus amžiaus žmones lankančius Maltos ordino savanorius, atnešančius dubenėlį karštos sriubos, Anykščiuose gyvenantys ...
Fotomenininkė Dalia Mikonytė parodos atidaryme papasakojo, kaip kuriama alternatyvi fotografija. Aurelijos Babinskienės nuotr.
Kavinėje „Pirmas blynas“ iki sausio pradžios galima apžiūrėti parodą „Fotografijos alternatyvos“. Tai – negalią turinčių fotografų stovykloje gimę darbai, sukurti naudojant ...
„All invited“ administruoja ir kūrybinėms dirbtuvėms vadovauja Rūta Udraitė-Mikalauskienė. Sigitos Inčiūrienės nuotr.
Restorane „Pirmas blynas“ – kūrybinė atmosfera: vyksta socialinio verslo „All invited“ (liet. „Visi pakviesti“) kūrybinės dirbtuvės. Jų dalyviai, susėdę prie kelių sustumtų ...
Būsto apsauga
Psichikos negalią turintys žmonės vis dar tebėra viena labiausiai pažeidžiamų ir diskriminuojamų visuomenės grupių. Net kitas negalias turinčiųjų bendruomenės šiuos žmones ...
Mažvydas Sverdiolas 3D spausdintuvu sukūrė pirmąjį pagalbinį įtaisą rankos negalią turinčiai Aurilei. (nuotr. asm. archyvo)
Vilnietis Mažvydas Sverdiolas 3D spausdintuvu sukūrė pirmąjį pagalbinį įtaisą rankos negalią turinčiai mergaitei. Gargžduose gyvenanti Aurilė šį jai tokį reikalingą įtaisą gavo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų