Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2019.11.30 11:00

Sostinės Vaidilos teatre Rimanto Kaukėno paramos grupė surengė Gala labdaros vakarą, skirtą padėti su vėžiu kovojantiems vaikams. Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas, socialinių projektų, parodų autorius, neformaliojo vaikų švietimo – vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų meniškumo ugdymo veiklų vadovas Valdas Kančauskas ir buvęs jo mokinys Paulius šį vakarą prisimins ilgai. Vaikinuko padovanotas unikalus vektorinės tapybos kūrinys buvo nupirktas už 1000 eurų. Visi šie pinigai skirti dar silpnesniems už Paulių – vėžiu sergantiems vaikams. 

Valdas Kančauskas, paveikslo autorius Paulius ir kūrinį nupirkę krepšininkai broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai Gala labdaros vakare. (nuotr. asm. archyvo)

Valdas Kančauskas, paveikslo autorius Paulius ir kūrinį nupirkę krepšininkai broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai Gala labdaros vakare. (nuotr. asm. archyvo)

„Nenusakomas jausmas dalyvauti tokiame prasmingame renginyje. Simboliškiausia, kad Paulius, kuris pats gyvenimo nėra lepinamas, padovanojo viltį, atjautą, bendrystę, meilę, perteiktą vektorinės tapybos kūriniu, vaikams, kuriems ypač reikia mūsų visų palaikymo“, – pasididžiavimo neslepia V. Kančauskas. 

REKLAMA

Labdaros renginyje pristatydamas Paulių, V. Kančauskas nepasakojo sudėtingos vaikinuko gyvenimo istorijos. Paminėjo tik tai, kad jis augo vaikų namuose, bet negandos darbštaus, talentingo, daugybę svajonių turinčio ir savo tikslų siekiančio jaunuolio nepalaužė. 

Renginio svečiai neliko abejingi Pauliaus norui padėti silpnesniesiems. Nustatyta pradinė paveikslo kaina – 300 eurų ‒ patrigubėjo. Broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai jį nupirko už 1000 eurų. Iš viso sergantiems vaikams renginio svečiai paaukojo beveik 45 tūkst. eurų. 

V. Kančauskas džiaugiasi po šio renginio sulaukęs nemažai jame dalyvavusių žmonių, norinčių įsigyti Pauliaus paveikslų, skambučių. „Tokių profesionaliai nutapytų paveikslų Paulius daug neturi, bet keletą pardavęs galės pajusti savo darbo vertę“, – sako V. Kančauskas ir priduria, kad dabar vaikinas kuria savarankiškai. Šiuo metu jis mokosi Šiaulių profesinio rengimo centre, po pamokų dar dirba. Už pinigus, gautus išėjus iš vaikų namų, bendrabutyje nusipirko nedidelį kambarį, pratinasi gyventi savarankiškai. Tik svarbu, kad talentą turintis vaikinas ir toliau kurtų. 

Viena kitą papildančios iniciatyvos 

R. Kaukėno paramos grupės organizuotas Gala labdaros vakaras buvo graži V. Kančausko ir jo vadovaujamų vektorine tapyba užsiimančių vaikų draugystės tąsa. Mokytojas pasakoja, kad bendradarbiauti su šiuo fondu pradėjo dar pavasarį. Sužinojęs apie Vilniuje rengiamą didžiulį paramos koncertą „Už pergalę gyventi“, jo darbuotojų paprašė keleto kvietimų vaikams. Koncertas, kuriame pasirodė žinomiausi šalies atlikėjai, muzikos grupės, jiems paliko didžiulį įspūdį. Ten V. Kančauskas susipažino su R. Kaukėnu, papasakojo apie ypatingus kūrėjus, pasiūlė bendradarbiauti ir sulaukė pritarimo. 

REKLAMA

Pirmiausia V. Kančausko vadovaujama VšĮ ,,Angelų sodai“ prisidėjo prie R. Kaukėno paramos grupės organizuojamo paramos vėžiu sergantiems vaikams 3x3 krepšinio turnyro ir sostinės Lukiškių aikštėje į dangų pakėlė savo Laimės aitvarą. 

Vėliau Kaune, Vaikų ligų klinikose, buvo suorganizuotas renginys ir vektorinės tapybos kūrinių paroda: jaunieji tapytojai piešė kartu su ten besigydančiais vaikais ir su didžiuoju Laimės aitvaru tuos piešinius pakėlė į dangų. Renginyje dalyvavo ir pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky, nemažai žinomų visuomenininkų, švietimo, verslo atstovų. R. Kaukėno paramos dėka renginio dalyviams dainavo puiki jauna atlikėja, buvo pasirūpinta aparatūra. 

Labdaros renginys tapo viena kitą papildančių iniciatyvų kulminacija. 

Ką daryti, kad informacija būtų lengviau prieinama visiems?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Siekti, kad informacija lengvai suprantama kalba būtų pateikiama visų valstybės ir savaivaldybių institucijų interneto svetainėse.
Sukurti internetinę svatainę, kur visa informacija būtų pateikiama lengvai suprantama kalba.
Leisti laikraštį lengvai suprantama kalba.
Nėra būtinybės, informacija yra pakankamai prieinama visiems.
BALSUOTI
REZULTATAI
Ką daryti, kad informacija būtų lengviau prieinama visiems?
Siekti, kad informacija lengvai suprantama kalba būtų pateikiama visų valstybės ir savaivaldybių institucijų interneto svetainėse.
34,6%
Sukurti internetinę svatainę, kur visa informacija būtų pateikiama lengvai suprantama kalba.
43%
Leisti laikraštį lengvai suprantama kalba.
10,5%
Nėra būtinybės, informacija yra pakankamai prieinama visiems.
11,8%

REKLAMA

Parodos peržengė Lietuvos sienas 

Mažiau nei prieš dvejus metus pirmąją unikalios vektorinės tapybos parodą pristatęs Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas ir jo mokiniai tapo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Per šį laiką įvairiose Lietuvos prestižinėse meno ir visuomeninėse erdvėse surengta 12 parodų. Unikalūs vektorinės tapybos kūriniai eksponuoti Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijose, sostinės savivaldybėje, Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje, Bernardinų bažnyčioje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Santaros klinikose, Medininkų pilyje, Kauno ,,Žalgirio“ arenoje ir kitur. Lankydamiesi prezidentūroje tokį paveikslą vaikai padovanojo Prezidentei Daliai Grybauskaitei. 

V. Kančausko vadovaujamų vaikų vektorinės tapybos parodos pasiekė ir Jungtines Amerikos Valstijas. Unikalūs kelmiškių paveikslai buvo eksponuoti Detroite ir Lietuvių dailės muziejuje – galerijoje „Siela“ Čikagoje, Klivlende. Planuojama parodą surengti ir Los Andžele. Sparnus šiam skrydžiui suteikė JAV ambasadoje Vilniuje pristatyta paroda, kurioje dalyvavo aukščiausi diplomatiniai atstovai, Lietuvoje gerai žinomi menininkai, verslininkai. „Mūsų ypatingiems autoriams didžiulę pagarbą ir dėmesį parodė į parodos atidarymą atvykęs prezidentas Valdas Adamkus“, – prisimena V. Kančauskas. Po iškilmingo parodos atidarymo įvyko ir tapybos darbų labdaros aukcionas, kuriame JAV ambasados atstovai ir diplomatai nupirko net 17 (iš 20) parodoje eksponuotų paveikslų. 

REKLAMA

Jaunieji kūrėjai sumanė paveikslus paversti Laimės aitvarais. Pirmasis toks aitvaras Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga į dangų pakilo sostinės Rotušės aikštėje. Vėliau ant 70 kv. m dydžio vėliavos perkeltas piešinys plazdėjo per popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, kilo į dangų per kitus renginius, festivalius, socialines, labdaros akcijas, laivų regatas, sporto, miestų šventes, muges, koncertus. Laimės aitvaru grožėtasi ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. Pasak V. Kančausko, šį unikalų kūrinį matė daugiau kaip 300 tūkstančių žmonių. 

Į dangų pakils Angelas 

Pastarųjų dvejų metų gyvenimo pokyčius stebuklu vadinantys vektorinės tapybos būrelio nariai žada nustebinti dar vienu stebuklu – pakelti į dangų Angelą. 

Angelo paveikslas jau nutapytas. Profesionalaus grafiko Andriaus Seselsko ir vektorinės tapybos užsiėmimus lankančios Evelinos bendras kūrinys puošė Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vykusį labdaros ir paramos fondo ,,Algojimas“ renginį – Lietuvos GALIOS apdovanojimus, buvo išskleistas Žalgirio arenoje (Eurolygos krepšinio rungtynėse per iškilmingą komandų pristatymą autoriams plojo visa arena), bet į dangų dar nekilo. „Laukiame ypatingos progos, – sako V. Kančauskas. – Galbūt ja taps Nidoje planuojamas įspūdingas Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas renginys. Turėtų būti fantastiškas vaizdas. Bet pirmiausia šiuo Angelu norime pasidžiaugti patys – tyliai ramiai pakelti ir pasimėgauti jo plazdėjimu.“ 

V. Kančauskas neslepia: šis kūrinys – tik pirmasis Laimės aitvaro iš „Angelų sodų“ projekto ,,Angelas“ darbas, o jų bus daug. Kitas kūrinys turėtų būti tarptautinis – Lietuvos vektorinės tapybos kūrėjus atrado vienas Brazilijoje gyvenantis dailininkas ir pasisiūlė tapti braziliško angelo bendraautoriumi. Dar vieną angelą tapys lietuvių dailininkas, animacinio stiliaus angeliuką kurs jaunos kartos dailininkė. Planuojama sukurti 10–12 paveikslų, kurių kiekvienas pavirs 70 kv. m dydžio Laimės aitvaru – vėliava. 

REKLAMA

Palaikymas didėja 

Lietuvoje ir užsienyje jau eksponuoti 45 jaunųjų Kelmės kūrėjų paveikslai. Dalis jų padovanota ar parduota. Ruošiamasi ir naujai parodai, kurioje bus pristatyti dar niekur neeksponuoti 25 vektorinės tapybos paveikslai. Dalis darbų bus integraciniai – tapyti negalią turinčio vaiko ir mokinio iš bendrojo ugdymo mokyklos. 

V. Kančauskas džiaugiasi, kad visuomenės dėmesys ypatingų vaikų kūrybai vis didėja, sulaukiama įvertinimo ir palaikymo. „Man svarbu, kad vaikai, užsiimdami vektorine tapyba, mokosi siekti tikslo, įveikti sunkumus, kuria pridėtinę vertę. Vaikų nutapyti paveikslai gali puošti viešbučius, biurus, viešąsias erdves, kilti į dangų kaip švenčių akcentai, – ateities planais dalijasi V. Kančauskas. – Juos galima perkelti ant keraminių plytelių ir sukurti unikalų namų interjerą.“ 

Už rėmėjų lėšas (jas skyrė UAB „Papadent“, ant vėliavos audinio padėjęs atspausdinti ir pirmąjį Laimės aitvarą) jau sukurtas internetinis puslapis – galerija https://angels–gardens.org, kuris, tikimasi, padės surasti pirkėjų šiems vaikų kūriniams ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. „Džiugu, kad dar nebaigus kurti puslapio, žmonės jau rašo ir klausia, kaip ir kur galima įsigyti darbų“, – sako V. Kančauskas. Pasak jo, būsimos parodos Lietuvoje ir pasaulyje padės parodyti jaunuosius kūrėjus kaip visaverčius visuomenės narius, kurie meniniais gebėjimais gali pralenkti daugelį iš mūsų ir garsinti šalį. 

Į Kelmės specialiojoje mokykloje gimusį vektorinės tapybos kūrybos procesą V. Kančauskas neatsitiktinai įtraukė ir vaikus iš bendrojo lavinimo mokyklų, profesionalius dailininkus. Tai jis daro siekdamas keisti visuomenės požiūrį į negalią, išsivaduoti nuo prietarų ir neteisingų nuostatų, priimti vieniems kitus tokius, kokie esame, neatstumiant, o ištiesiant pagalbos ir draugiškumo ranką.

Straipsnio autorė: Aldona Milieškienė.

Senas pažįstamas
2019-12-01 14:58:24
Šaunuolis Pauliau! Sėkmės visame kame.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senas pažįstamas 2019-12-01 14:58:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolis Pauliau! Sėkmės visame kame.   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Trakų istorijos muziejus parengė edukacinę programą neregiams ir silpnaregiams „Regiu Trakų pilį“. Linos Puodžiūnienės nuotr.
Išgarsinta Kęstučio ir Vytauto žygių, apdainuota paties Maironio, Trakų pilis iki šiol tebežadina vaizduotę ir istorinę atmintį. Retas nesame žingsniavę į pilies salą vedančiu ...
Nacionaliniame žmogaus teisių forume surengta diskusija „(Ne)orus gyvenimas: kada atversime globos įstaigų duris?“ Sigitos Inčiūrienės nuotr.
Kęstutis Rudzinskas jau šešerius metus gyvena Valakampių socialinių paslaugų namų įsteigtuose savarankiško gyvenimo namuose. „Ten gyvenu kaip namie, esu patenkintas“, – ...
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusios diskusijos dalyviai dalijosi savo įžvalgomis ir patirtimis. Aldonos Milieškienės nuotr.
Filosofijos ir humanitarinių mokslų daktarės Jurga Jonutytė ir Giedrė Šmitienė atlieka tyrimą, kuriame, remdamosi negalią turinčių žmonių pasakojimais ir patirtimis, analizuoja ...
Vyresnis amžius (nuotr. 123rf.com)
Skaitytojų klausėme, ką daryti, kad informacija būtų lengviau prieinama visiems. Apklausoje dalyvavo 5171 žmogus.  43 proc. apklausos dalyvių įsitikinę, kad reikėtų ...
2019 m. konkurso „Supermiestas“ nugalėtojai – Vilniaus miesto komanda. Sigitos Inčiūrienės nuotr.
Kuris iš penkių didžiausių Lietuvos miestų vertas supermiesto vardo, lemia ne jo gyventojų skaičius, ne gatvių švara ir net ne kalėdinės eglės dydis, o kasmet Lietuvos kurčiųjų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Pokalbis su Sergejumi Jovaiša
DABAR RODOMA
Pokalbis su Sergejumi Jovaiša
DABAR RODOMA
Pareigūnai sutriuškino kelias nusikalstamas grupuotes
DABAR RODOMA
Klaipėdoje nuo geležinkelio nuvirtus cisternai į gamtą išsiliejo 10 tonų dyzelino
DABAR RODOMA
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Strazdauskaitės artimųjų advokatas: dėmesys tėvams neduoda užmiršti tų kančių
DABAR RODOMA
Sužalotos mergytės iš Vilkaviškio 19-metė motina tepasakė vieną žodį
DABAR RODOMA
Kainų ekspertai: prekybininkai naudojasi paskutine proga daugiau užsidirbti
DABAR RODOMA
Už nealkoholinę Čepkelių netrauktinę – bauda
DABAR RODOMA
Pritrūko lėšų: valdžia mažina pažadus dėl vaiko pinigų
DABAR RODOMA
Lietuviai šventėms išsiruošė į pajūrį: tokio bumo kaip šiemet – dar nematę
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų