Nuo praėjusio rudens Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje dirbantis chemijos mokytojas Nerijus Dzingelevičius nusprendė nebetylėti. Mokiniai suorganizavo į jį nukreiptą patyčių ataką, tačiau nei mokyklos administracija, nei policija negali padėti, nes, pasak jų, tai viso labo mokinių nuomonė.

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai (nuotr. asm. archyvo)

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai (nuotr. asm. archyvo)

Tačiau mokytojas nusiteikęs karingai: „Dabar jau negaliu sustoti. Manau, kad kažkas dar atsiras ir prabils, nes mokyklose mokytojai kenčia patyčias. Medikai žudosi. Čia yra bomba, kuri gali sprogti, nes mokytojai irgi gali neišlaikyti“, – įsitikinęs jis.

Patyčių ataką mokytojas patyrė beveik prieš mėnesį, per mokinių rudens atostogas. Po jos Nerijus apsirgo ir jau tris savaites yra nedarbingas, tačiau net ir pasveikęs nežada grįžti į mokyklą, nes nemato prasmės grįžti ten, kur nesuvaldoma grupelė vaikų leidžia sau tyčiotis iš mokytojų.

„Matosi, kad valdžia niekina mokytojus, mokiniai niekina mokytojus, mokytojų nevertina ir niekina pati administracija. Kur dėtis vargšams mokytojams?“, – sunerimęs klausia jis.

REKLAMA

Laimės paieškos

Nerijus savo, kaip mokytojo, karjerą pradėjo Vilniuje, Baltupių progimnazijoje. Vėliau pradėjo dirbti Vilniaus Šaltinio pagrindinėje mokykloje, kur pirmą kartą susidūrė su sunkesnio elgesio mokiniais. Tačiau likimas susiklostė taip, kad Nerijus su žmona persikėlė į Druskininkus, kur prabėgo jo vaikystė.

„Nusprendėme ieškoti laimės Druskininkuose. Pradėjau dirbti gimnazijoje ir progimnazijoje, nes vis tiek ir miestas mažesnis, ir vaikų yra mažiau. Paskui pamačiau į Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos rengiamą konkursą direktoriaus pavaduotojo ugdymui vietai laimėti.

Man pavyko jį laimėti ir tas pareigas užėmiau 3 metus. Tris metus dirbau vadybinį darbą ir jie man tapo labai svarbūs, kalbant apie šiuo metu vykstančius įvykius“, – pasakoja jis.

Tačiau laimės Druskininkuose rasti nepavyko. Tiek Nerijus, tiek jo žmona yra chemikai. Chemija juos ir suvedė. Žmonos netenkino jos biurokratinis darbas savivaldybėje, be to pasitaikė neeilinis pasiūlymas dirbti Klaipėdoje. Tad jiedu nusprendė rizikuoti ir persikelti gyventi į uostamiestį.

„Kai pradėjau ieškoti darbo, pamačiau, kad chemijos mokytojo ieško Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija. Nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą, praėjau atranką ir gavau darbo vietą. Vienintelė problema buvo ta, kad mano mokamos užsienio kalbos yra rusų ir anglų, o mokykloje sustiprinta vokiečių kalba. Bet tai nebuvo didelė bėda – už savo pinigus pradėjau mokytis vokiečių kalbos, kad turėčiau bent suvokimą“, – sako jis.

Nerijus Dzingelevičius

Nerijus Dzingelevičius

Pykčio priežastis – kvepalų tyrimas

Nerijus nori, kad vaikams chemija būtų išties įdomi, tad jis su žmona sugalvojo projektą, kurio metu vaikai galėtų iš arti susipažinti su chemiko darbu. Šią idėją pavyko įgyvendinti ir mokykloje buvo atrinkti aštuoni motyvuočiausi vaikai, iš kurių per metus liko keturi. Su jais ištisus metus 4-5 valandas kiekvieną savaitę praleisdavo laboratorijoje tirdami kvepalus.

REKLAMA

„Pirmoji mintis buvo supažindinti vaikus su darbu, kuris vyksta chemijos laboratorijose, kad parodytume vaikams, jog nereikia tik juodai kalti. Kas stebėjo mano pamokas, žino, kad aš nesu tas mokytojas, kuris viską skaito iš vadovėlio, – jis reikalingas tik namų darbų pasiskaitymui. Norėjau išeiti iš mokyklos ribų ir mokiniams parodyti, ką galima dirbti pasirinkus chemiko specialybę“, – pasakoja Nerijus.

Grupelėje atsiradus laisvų vietų, prie jos prisijungti panoro vienas dešimtokas. Norą dalyvauti pareiškė ir jis pats, ir jo mama. Kadangi berniukas mokėsi neblogai, Nerijus pasikalbėjęs su juo priėmė jį į tyrimo grupę.

„Per pirmąjį užsiėmimą aš jam parodžiau ką ir kur reikia pilti, kaip filtruoti, bet mačiau, kad kažkas negerai. Jis nenori. Jis įnikęs į savo užsiėmimus, rašo kažkam žinutes. Paklausiau jo, kas yra: čia juk ne mokykla ir jis pats norėjo čia ateiti, o dabar nieko neveikia.

Nerijus Dzingelevičius

Nerijus Dzingelevičius

Aš pasijaučiau, kaip mokykloje, pasakiau jam, kad jeigu ateina šiaip ar jį verčia eiti tėvai, tai jis gali neiti, nes čia reikia dirbti“, – pasakoja Nerijus ir priduria, kad buvo labai nustebęs, kai tas mokinys ir jo draugas, kuris visiškai nerodė susidomėjimo šia sritimi, pasirinko mokytis B lygio chemiją 11 klasėje.

Kelias valandas trukusi patyčių ataka

Dabar Nerijus mano, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Jis spėja, kad berniukai taip pasielgė norėdami paerzinti mokytoją: „Jie rugsėjį atėjo į pamoką, nieko neveikė. Kažko paklausus atsako, kad nežino. Sakau, kam jūs pasirinkote mano pamoką, o jie tyli. Taip buvo nuo pat rugsėjo“.

REKLAMA

Tiesa, chemijos mokytojas sako, kad dauguma mokyklos mokinių labai motyvuoti ir darbštūs, o patys mokytojai – savo srities žinovai.

„Yra keli mokiniai, kurie trukdo ne tik man. Mokytojai įvardina šiuos vaikus, kurie trikdo mūsų gimnazijos atmosferą, nes dauguma mokyklos mokinių yra motyvuoti, dirba stiprūs mokytojai. Bet tie mokiniai išbalansuoja ne tik mano pamokas, bet ir kitas. Nėra įrankių su jais kovoti, juos drausminti“, – apgailestauja jis.

Spalio 28 dienos vakarą Nerijaus ramybę sudrumstė į išmanųjį telefoną atėjęs pranešimas apie komentarus po jo įkeltu vaizdo įrašu. Jis turi sukūręs du kanalus „Youtube“ paltformoje: vienoje iš jų skelbė vaizdo įrašus apie šunų treniravimą, o kitame – vaizdo pamokos, kuriose patys mokiniai aiškina chemijos procesus.

„Jeigu kažkas kažką parašo mano „Youtube“ kanale, man iškart atsiunčia pranešimą. Jeigu to nebūtų ir man reikėtų užeiti, tai tikriausiai nebūčiau pastebėjęs iškart. Tuo metu lyg specialiai telefoną laikiau savo rankoje. Jis supypsėjo.

Patyčių ataka truko 4 valandas

Patyčių ataka truko 4 valandas

Vienas komentaras de****s. Kitas komentaras – pi***bolas. Komentarai ėjo, ėjo ir ėjo. Pradėjau viską screenshotinti“, – apie pasipylusius užgaulius komentarus pasakoja jis.

Iš pradžių komentarai liejosi tik po jo vaizdo įrašu, kuriame jis treniravo savo šunį. Vėliau jie persikėlė į kanalą, kuris skirtas gimnazijai, su vaizdo pamokomis apie chemiją anglų ir vokiečių kalbomis.

„Turėjome nufilmavę 8 pamokas, kurias naudojau pamokose. Patyčioms persimetus ant vaikų, turėjau šitą projektą uždaryti. Ten jau buvo baisu: vaikai buvo išvadinti lo***s, ryžais, durnais, de*****s. Viename vaizdo įrašę yra sesės dvynės. Po tuo įrašu buvo komentarai, „jeigu matei vieną nuogą, matei ir kitą“, „šitą p****iau, o kurią p****m tu?“. Aš toliau viską screenshotinau“, – sako jis.

REKLAMA

Patyčios – ne nusikaltimas

Viskas tuo nesibaigė. Po 15 minučių Nerijus sulaukė kūno kultūros mokytojo skambučio apie tai, kad „Facebook“ yra sukurta anketa su jo vardu, pavarde ir nuotraukomis, o iš jos siuntinėjamos įvairios nederamos žinutės mokiniams ir mokytojams.

„Galvojau „man šakės. Viskas. Ką toliau daryti?“. Susiradau tą anketą, matau, kad paimta mano nuotrauka ir kita informacija, o drauguose yra mūsų mokyklos vienuoliktokių ir mokytojų. Parašiau žinutę, kad ištrintų anketą, nes naudoja mano duomenis. Man atrašė: „ne, tai jūs naudojate mano duomenis“.

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Buvo sukurtas netikras Nerijaus profilis, iš kurio užgaulias žinutes gavo ir mokiniai, ir mokytojai

Anketą pavyko užblokuoti. Viskas vyko nuo 21:30 iki pat vidurnakčio. Tada viskas aprimo. Paskui aš į savo „Facebook“ profilį gavau kažkokių virusinių žinučių, kuriose kažkokios moterys siūlė seksą. Viena vienuoliktokė parą laiko galvojo, kad prie jos priekabiauja mokytojas, nes ji gavo nederamo pobūdžio žinutę mano vardu. Kol aš nesužinojau to ir nepaaiškinau jai, kad buvo sukurta anketa mano vardu“, – pasakoja Nerijus.

Ankstų rytą visus turimus įrodymus jis išsiuntė į mokyklos administraciją. Jam buvo pasiūlyta nieko nelaukti ir kreiptis į policiją, be to, paskyrė nemokamą teisininką.

Nerijus pateikė pareiškimą elektroninėje Policijos paslaugų sistemoje, prisegė turėtas momentines ekrano nuotraukos. Vienoje iš jų buvo matyti ir moksleivio vardas bei dalis pavardės – tačiau to neužteko. Tyrimas nebuvo pradėtas, nes, pasak policijos pateiktų išvadų, tai yra vaikų nuomonė – ne nusikaltimas.

REKLAMA

„Po to pastebėjau, kad man darant screenshotus vienas iš berniukų nespėjo pakeisti savo slapyvardžio: jis buvo pasivadinęs vardu ir pavardės trumpiniu. Gal po 5 sekundžių jis pakeitė jį į „BMWfanai“. Iškart supratau, kad tai tikriausiai daro keturi susėdę klasiokai: buvo rašoma iš keturių skirtingų anketų.

Žinoma, tą vardą įvardijau ir mokyklos administracijai, ir policijai, tačiau jie tuo nepatikėjo. Į mokyklą buvo atvykę ir mokinio tėvai, kurie pasipiktino, kad jų sūnus yra kažkuo kaltinamas. Nuo to laiko mokykla tiesiog atsiribojo“, – pasakoja Nerijus.

Mokytojai nuolat kenčia patyčias

Chemijos mokytojas nusprendė nepasiduoti ir nepalikti šio įvykio ramybėje. Dabar jis ieško teisininko, kuris padėtų parengti naują skundą .

„Čia ne ta situacija, kad nežinau, kas man automobilio padangas pradūrė, nors ir tokiu atveju, kai nėra jokių liudytojų ir įrodymų, pradedamas  ikiteisminis procesas. O čia mokytojas ir mokiniai puolami. Man labai keista, kad tų vaikų tėvai, iš kurių buvo tyčiojamasi, tyli. Gal bijo? Aš nebetylėsiu, tikrai viską pasakysiu, šnekėsiu tol, kol pasieksiu savo“, – pasiryžęs jis.

Nerijus pasakoja, kad mokyklos bendruomenei buvo pranešta, kad mokytojas serga. Tai – ne melas, tačiau mokytojas įsitikinęs, kad bandoma nuslėpti tikrąją situaciją.

„Žinau, kad buvo šnekėta tik su mokytojais. Buvo pakviesti mokytojai ir jiems pasakė, kad buvo įsilaužtą į anketą ir visko prirašinėta. Jiems sakė, kad turi save saugoti ir jeigu kažką panašaus kels, turi uždėti filtrą, kad niekas nekomentuotų. Juos pamokė, kaip apsisaugoti nuo mokinių. Iki manęs atėjo žinios, kad buvo pasakyta, jog pats mokytojas Nerijus kaltas, nes neapsisaugojo“, – sako jis.

REKLAMA

Nerijus Dzingelevičius

Nerijus Dzingelevičius

Vyras jau tvirtai nusprendęs, kad negrįš dėstyti į šią mokyklą, nes jis nebegalės stoti prieš mokinius ir apsimetęs, kad nieko nebuvo, pasakoti apie chemiją. Nerijus apgailestauja, kad mokytojai dažnai susiduria su patyčiomis ir emociniais susidorojimais, o dėl to dažniausiai būna atsakingi vos keli mokiniai.

„Sieksiu tiesos išaiškinimo, kad tie mokiniai būtų nubausti. Į mokyklą negrįšiu. Neturiu ten ko, nes jokio palaikymo iš vadovybės nėra. Jeigu aš dabar sustosiu – šakės kitiems mokytojams. Tikrai eisiu visur, kur mano kvies, nes aš tikrai turiu, ką pasakyti.

Mokytojai tyli – jei bijo. Dabar gaunu daug laiškų ir žinučių iš mokytojų, kurie yra iš kitų mokyklų, nes jie patiria patyčias. Dabar tie mokytojai laikosi manęs, jie skatina mane nepasiduoti, nes aš jaunas, darbą dar vėliau gal ir rasiu“, – sako jis.

Mokykla neturi prisiimti atsakomybės

tv3.lt portalas susisiekė su mokyklos, kurioje dirba Nerijus, direktore Jolita Andrijauskiene, tačiau mokytoja komentuoti situaciją atsisakė.

„Mes nutarėme, kad daugiau jokių komentarų jau nebeteiksime, nes vakar kalbėjome su kita žurnaliste ir viską pasakėme. Ir mes tikrai tikrai jokių komentarų nebeteiksime. <...> Toks yra mūsų bendruomenės sprendimas, tėvų tame tarpe taip pat“, – sakė ji.

Apie tai, kaip derėtų elgtis mokyklos vadovybei, atsidūrus tokioje situacijoje pasiteiravome ir Klaipėdos savivaldybės. Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigia, kad mokykla gali padėti tik tuo atveju, jeigu dėl mokinių patyčių bus pradėtas tyrimas. Kitu atveju mokykla neturi prisiimti atsakomybės – ji neatsakinga už mokinių elgesį ne pamokų metu.

REKLAMA

„Mokykla iš tiesų rūpinasi savo mokiniais, jų elgesiu ir kultūra pamokų metu. Ką jie daro namuose, mokykla neatsako, arba, ką daro laisvalaikiu. Jeigu yra žinomi faktai, mokykla, be abejo, gali išsikviesti, pavyzdžiui, dabar gautų pranešimus, kad [įtarimai – aut. pastaba] pasitvirtino, vaiko gerovės komisiją, yra kitos priemonės.

Jeigu tyrimą atsisako atlikti teisėsaugos organai, aš nežinau, prokuratūra ar policija, kaip mokykla gali imtis kažkokių priemonių, kai viskas yra neaišku? Mokyklos kaltinti čia nereikėtų ir daryti iš jos atpirkimo ožio. Apie mokytoją mokykla atsiliepia gana teigiamai ir nemanau, kad dabar tas karas prasideda. Mokykla kalta. Tada mokykla kalta ir dėl to, kad kažkas kažkur susirgo ar paslydo gatvėje.

Aš nežinau, iš kur tas požiūris, kad už viską atsakinga mokykla. Tai klaidingas požiūris. Yra paskirstytos funkcijos, kas, už ką ir kiek. Jeigu jie pilnamečiai, patys atsako už savo neteisėtus veiksmus, o dabar parodyti, kad visi bejėgiai ir kaip gali elgtis nebaudžiami mokiniai, nėra teisinga. Mes esame teisinė valstybė, tad derėtų veikti teisinėmis priemonėmis, o ne kaltinimais“, – sako Klaipėdos švietimo skyriaus vedėja.

Susisiekėme ir su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jų komentaras:

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neseniai yra parengusi Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinę ir dar kartą priminusi, ką kas turi daryti, jeigu mokykloje atsitinka smurtinis įvykis arba patyčių atvejis. Atmintinėje konkrečiai parodomi žingsniai, kokių veiksmų imtis, jeigu patyčias patiria mokytojas ar mokyklos darbuotojas.

REKLAMA

Visų pirma, apie smurtinį elgesį nukentėjusysis  turi pranešti mokyklos vadovams. Kitas žingsnis – mokyklos vadovas nedelsdamas turi išsiaiškinti įvykio priežastis, konkrečios situacijos aplinkybes, informuoti suinteresuotas puses. Ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai jis turi pranešti pedagoginei psichologinei tarnybai ir rekomenduoti smurtą patyrusiam mokyklos darbuotojui kreiptis psichologinės pagalbos.

Mokytojui psichologinę pagalbą turėtų suteikti ne mokykloje dirbantis psichologas, bet būtent savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos specialistas. Mokyklos vadovas taip pat turi numatyti, kokie konkretūs veiksmai ir priemonės mokykloje užtikrintų saugumą, kad situacija nesikartotų. Iš aprašytos situacijos nėra iki galo aišku, kaip veikė mokyklos vadovas ar mokyklos vaiko gerovės komisija, ar šioje situacijoje pakako operatyvumo ir priemonių".

Pilietis
2019-11-27 19:26:34
Valio išdurnėjusiai mūsų valdžios vizijai. Juk savivaldybės, LR Seimas, ministerijos steigia etatus ir savo giminaičiams ir savo.lojaliems politiniams pakalikams.
Kad pateisintų savo etatus, priedo pradėjo kurti durnių lygio įstatymus.
Pažiūrėkim. Vaikas paėdęs, mokykloje dinderį pramušęs, grįžta namo ir šisndrimba ar ši didžiulė merga dribso ir žaidžia telefone esančius žaidimus. Mama atidirbusi 18 valandų vergovinėm sąlygom, vos kojas bepavilkdama subara vaikus dėl blogo mokymosi ir dėl to kad žaidžia telefonu o nesimoko.
Ką daro vaikas, ogi eina susna ir apšmeižia mamą.
Tada atbėga diabilė niekada neauginusi vaikų, užsiminėjanti iš nėfik veikti demagogija, gyvenanti iš bereikalingai įsteigto kokių 1500 eurų, išlaikoma tos pačio mamos išmokų, užstoja ale vaiko teises.
Toks pat požiūris ir į mokytoją, vaikas viskas mokytojas š...
Žmonės kiek tai tęsis?
Aš suprantu, biurokratai gaus solidžias pensijas, turės visas lengvatas. Bet ar bebus kas jų senas šiknas benuplaus, ne jau galvojatr kad tai padarys jų įstatymais grįstoje visuomenėje išauginti lodoriai?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ir 2019-12-07 10:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
teisingai pasielge mokyklos administracija, nepradejus kaltinimu pagal mokytojo itarimus. Pasirodo, kad tai padare visai kitas mokinys, o ne itariamasis.    ATSAKYTI
Na ir 2019-11-29 13:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Naivuolis tikisi kad nubaus nepilnameti vien uz tai Lietuvoje kur net uz smurta nebaudzia..   ATSAKYTI
L 2019-11-29 13:31:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Mes ir kita darba ,vos tik isgirs izeidima    ATSAKYTI
Artas 2019-11-29 13:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Juokdarys ,dar negirdejau kad kazkas iseitu is darbo del komentaru ,jei trukdo pamoka kita kalba o cia ispustas burbulas ,ir tiketis kad policija nubaus nepilnameti mokini uz zodi debilas ar susikurta anketa jo vardu ? ,na matyt mokinys buvo teisus tai yra debilas    ATSAKYTI
kolega 2019-11-28 14:46:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Toks jausmas, kad jis tik vienas dirba, projektus daro, didziule zvaigzde mokyklos. Pilna mokykla tu projektu, tik niekas nesigiria ir nesigeri savimi. Gal biski reikia vyriskumo mokytis, o ne klykti "Gelbekit, mane skriaudzia!" , dergiant ant gimnazijos, kolegu ir santazuojant mokinius naktinemis zinutemis. Pats atstume kolegas nuo saves savo neadekvaciu elgesiu, ir nesupranta, kodel pritarimo nesulaukia.    ATSAKYTI
Pusamžis 2019-11-28 08:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Baisu kas dedasi. Akivaizdus pavyzdys ką daro iš jaunimo lodorių sukurti įstatymai kai vaikai turi tik teisės, o pareigų jokių.    ATSAKYTI
zoomer 2019-12-02 13:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ok boomer  
Amdrius 2019-11-28 01:37:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Chemikas visada privalo tureti buteliuka su koncentruota sieros rugstimi neklauzadoms.   ATSAKYTI
Na neblogai 2019-11-27 23:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Iškart tel.numeriai-tipo gali paskambibt prieš nusižudant..tos mokyklos mokytojai bailiai,direktorė mėšlo krūva..jų bendradarbis bėdoj,o jie nieko nedaro,nekomentuoja..kokia šlykšti visuomenė..šaudyk iš eilės ir nesuklysi   ATSAKYTI
Artas 2019-11-29 14:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ka pasiulytum daryt ? Mokykla negali atsakyt uz mokinio veiksmus uz jos ribu   
As 2019-11-27 22:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Eikit iki galo, nesijaudinkite , tikrai visi jusu pusejw, o tokiu visada yra.. Geda bus patiems po keliu metu..   ATSAKYTI
HAZAGA 2019-11-27 22:15:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Šioje mokykloje dar situacija gera, jus pamtytumet kas vyksta Klaipėdos kitose mokyklose ten vapse situacija košmaras bet mokytojai stora oda turi ir nekreipia į tai dėmesio, manau ir šiam mokytojui reiktų to pasimokyti    ATSAKYTI
Lina 2019-11-27 21:44:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Palaikau mokytoją, daugiau tokių žmonių, nebijančių stoti prieš nusistovėjusią (pagal nutylėjimą) tvarką. Vyresnių klasių mokiniai gali ir privalo atsakyti už savo veiksmus ir poelgius.    ATSAKYTI
Reda 2019-11-27 21:41:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Švietimo skyriaus vedėjos nuomonė priminė vieną tikrą įvykį, kai mokyklos administracija sakydavo vaikams "vaikai tik nesimuškit mokyklos teritorijoje, eikit santykių aiškintis už tvoros".. Kuo tai baigėsi? Tuo, kad mokinys buvo užmuštas šalia mokyklos tvoros ir mokykla nekalta. Tokia švietimo sistema.   ATSAKYTI
Rokas 2019-11-29 10:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nenuostabu, savivaldybės pensininkams vienodai kas vyskta mokyklose, leiskit ramiai išeiti į pensija.   
Vlada 2019-11-27 21:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turetu uzdeti tevams baudas uz tokiu vaiku auklejima.Tada tevai pradetu kitaip auklet.Baisu kokia ta ale laisva Lietuva.Kam tokia laisve kam????Nebebus nei mokytoju nei gydytoju.Lietuva eina link isnykimo.O mokytojui linkeciau stiprybes ir nepasiduot !   ATSAKYTI
Milda 2019-11-30 10:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, uzdekime baudas, visus nubauskime, tikrai viskas susitvarkys :D Ne tokiu budu reikia spresti situacija.. O jaunas zmogus tikrai nepasitaisys, jeigu bus viesai nulinciuojamas.. Bus dar tik blogiausia. Zvelkime placiau!  
Pensininkė 2019-11-27 21:01:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Gerbiamieji, daugiausia mokytojai (ne visi, yra ir kilnių išprususių) tyčiojasi iš mokinių, tu nemokša, tu tinginys ir dar baisiau. Prasideda vaikų gynyba ir pan. Kaltas lieka visada mokinys. Tai mano gyvenime nuotykiai. Gal ne visi gali būti mokytojais, yra tokių, kurie vaikų tiesiog nekenčia. Kas liečia mokslą, be korepetitoriaus nebus nei žinių, nei pagarbos vaikui. Deja, tikrovėje taip. Tik pinigai mokytojams reikalingi.   ATSAKYTI
Iš tikrųjų 2019-11-27 20:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kaip elgiasi tėvai, taip elgiasi ir vaikai. Niekas iš niekur neatsiranda. Vaikai girdi šeimose ką jų tėvai kalba apie savo kolegas. Nereikia vaikams aiškinti kaip vieniems su kitais elgtis mokykloje, reikia daugiau meilės,pakantumo ir pagarbos ten, kur tu dirbi, ir kur gyveni.. geriausia mokykla yra pavyzdys artimoje aplinkoje   ATSAKYTI
Tik 2019-11-27 20:44:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pagarba šiam Mokytojui. Sena tiesa, kad kiaulėms perlų dalinti nereikia. Kolegų vietoje iš solidarumo neičiau dėstyti chemijos į šią mokyklą ir vadovauti penktokų klasei. Kam dangstyti problemą. Mokytojo tiesiog nėra.    ATSAKYTI
As 2019-11-27 20:39:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tuos piemenis pasigauciau, kad jie nežinotu kur namai, jegu atsakomybės kratosi mokykla ir policija   ATSAKYTI
Nuomone 2019-11-27 20:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Bet problema ne tik su įžūliais mokiniais, bet ir mokytojas nežino ko nori, keičia darbovietės, miestus, matyt per daug reikalauja iš aplinkos, ji supancios   ATSAKYTI
linkejimai is alytaus 2019-11-27 20:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
pamatytumet jus alytaus mokyklas - prezervatyvai metomi mokytojai i veida, siuntinėjimai nx, petardos rubines, nekalbant jau apie fb   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-11-27 20:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš apstulbęs. Tokie dalykai yra visiškai netoleruotini!    ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Girdėdami naujienas apie prekybą žmonėmis daugelis nė neįsivaizduoja, kaip iš tiesų žmonės tampa aukomis. Iš tikrųjų šiai lemčiai jus pasmerkti gali ir pažįstamas, kuris siūlo ...
Plintanti informacija apie pagrobtą mergaitę – melas: pateikė įrodymus
Lietuvoje nerimsta kalbos dėl galimai Vilniuje, Karoliniškių mikrorajone, pagrobtos mergaitės. Dėl šio įvykio ant kojų sukeltos ne tik visos tarnybos, bet kasdien atsiranda ir ...
Visą Lietuvą ir toliau drebina istorija apie galimai pagrobtą mergaitę Karoliniškių rajone (tv3.lt fotomontažas)
Visą Lietuvą ir toliau drebina istorija apie galimai pagrobtą mergaitę Karoliniškių mikrorajone. Kol policija imdamasi visų priemonių, siekia surasti bent menkiausias ...
Vilniuje didžiulės policijos pajėgos ieško pagrobtos mergaitės (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio ...
Galimo mergaitės pagrobimo vietoje dirba policijos pareigūnai (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
DABAR RODOMA
Į pasiūlymą mažinti amžių į Seimą lietuviai žiūri skeptiškai
DABAR RODOMA
Politinėje padangėje toliau verda aistros: susitiko Nausėda ir Karbauskis
DABAR RODOMA
Maisto reformos neveikia: iš ligoninių plūsta pacientų nuotraukos
DABAR RODOMA
Šimašius įvardijo sritį, kurioje Vilnius yra čempionas visoje Europoje
DABAR RODOMA
Nufilmuota, kaip pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas sprogmuo
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų