Vilnius nesikuklina – žada gražiausią eglę Europoje: bus daug šviesų

Paskutinį mėnesio šeštadienį, lapkričio 30 dieną, Vilniuje sužibs pagrindinė Lietuvos eglė, tačiau, kaip ji atrodys, iki šiol yra laikoma paslaptimi. Likus mažiau nei savaitei iki jos įžiebimo Vilniaus savivaldybė pristatė, kaip gi atrodys Kalėdos sostinėje.

Vilniaus eglė 2018 (nuotr. Organizatorių)
16

Šiuo metu sostinės širdyje jau pamažu kyla Kalėdinė eglė: ji, kaip ir anksčiau, bus pagaminta iš metalinio karkaso ir gyvų eglės šakų. Ji bus 27 metrų aukščio, 50 metrų pločio ir ji pasipuoš daugiau nei 70 tūkstančių lempučių.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Kalėdos sostinėje 2019“ pristatymas

Kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus miestas tampa traukos centru ne tik užsienio svečiams, bet ir lietuviams iš kitų miestų: pernai kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus viešbučiuose buvo apsistoję ir daugiau nei 23 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Mieste – džiugūs pasikeitimai

Kalėdos sostinėje 2019“ pristatymo metu Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad  tikrai turėsime, kuo pasidžiaugti Kalėdiniu laikotarpiu, nes miesto laukia pasikeitimai.

„Kai užsieniečiai renkasi, kur praleisti Kalėdas, jie renkasi Vilnių ir 60 proc. visų turistų atsako, kad apsilankymas Kalėdiniame Vilniuje atitiko visus lūkesčius. Tad turėjome pasistengti, kad pranoktume patys save“, – sako R. Šimašius.

„Kalėdos sostinėje 2019' pristatymas

Viena iš naujienų – per Vilnių keliaus Šv. Kristaforas. Šventinė instaliaciją aplankys daugelį miesto rajonų. Vilniaus miesto meras džiaugiasi, kad šventės mieste tampa ne tik įspūdingesnės, bet ir kur kas saugesnės.

Esminių pakeitimų nebus

„Kalėdų sostinėje“ vadovas Paulius Jurgutis atskleidžia, kad Kalėdinio traukinuko maršrutas pasikeitė: bus patogesnis vilniečiams ir truks apie 30 minučių.

REKLAMA

Vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius sako, kad eglė iš esmės bus panaši į buvusias: bus 27 metrų, o ją sups Kalėdinis miestelis.

Vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius

„Temos kol kas dar neatskleisime, tegul ji lieka paslaptyje, bet galime pažadėti, kad šviesų netruks, tam bus panaudota daugiau nei 100 tūkst. šviesos diodų. Bet kompoziciškai – taip, ji skirsis radikaliai.

Katedros aikštė yra pakankamai didelė, kad joje galėtume eksperimentuoti ir sukurti visiškai atskirą erdvę. Tuo tarpu Rotušės aikštėje eglė bus labiau klasikinė, pritaikyta prie jos supančios architektūros“, – sako D. Koncevičius.

Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos.

Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviesti į miestą svečius ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – kviečia Vilniaus meras.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Kviečia naudotis viešuoju transportu

Nuo pat eglutės įžiebimo iki sausio 7 dienos Katedros aikštėje veiks Kalėdų miestelis bei mieste kursuos specialus kalėdinis traukinukas. Miesto Rotušės aikštėje eglė bus įžiebta šiek tiek anksčiau – lapkričio 30 dieną, 17 valandą. Nuo gruodžio 6 dienos iki kovo 8 dienos  Lukiškių aikštėje bus įrengta kalėdinė čiuožykla.

Šiemet Vilnius pristatomas, kaip vieta, kurią turi rinktis norintys pamatyti gražiausią eglę Europoje. Kartu su eglės įžiebimu prasidės ir 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis, kuris pasiūlys gausybę pramogų: atgis Kalėdiniai miesteliai, po mietą suksis Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, lauks nauja Kalėdinė 3D pasaka ir daugybė kitų staigmenų.

REKLAMA

Gruodžio 31-ąją prieš vidurnaktį Varpinės bokštą papuoš šviesų instaliacija, laukia fejerverkai.

Kaip ir kasmet miesto savivaldybė į šventinius renginius skatina atvykti pėsčiomis arba vykti viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau, patogiau ir bus talpesnis. Automobilius rekomenduojama palikti namuose.


Rašyti komentarą...
E
Eglė
2019-11-26 12:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl neprašo eglei paaukoti, o tik vaikams , našlaičiams.Tada galėtų girtis, kad gražiausia, o tai įkiša ranką ir ima, ir pajamų mokestį žada didinti tik iki 31%, valio mūsų išrinktieji protai ...
Atsakyti
0

O
OsaT
2019-11-26 15:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš Balbieriškyjesavo kieme pasipuošiu šluotą,kurią laiko kaliausė darže.Mano eglė bus orginaliausia LT.
Atsakyti
0

o
ooo
2019-11-26 12:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik pasigirti ir svaistyti niekams pinigus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų