Baravykų kaime rado grybų karalių – gigantas svėrė virš 2 kilogramų

Tikriausiai kiekvieno užkietėjusio grybautojo svajonė yra rasti ne ką kitą, o tikrą apdainuotą baravykų karalių. Juokas juokais, bet štai Jonavos rajono gyventojams tai pavyko padaryti. O grybų karalių jie rado ne kur kitur, o būtent jau išnykusiame kaime, pavadinimu Baravykai.

Jonavos rajone rado baravykų karalių (nuotr. asm. archyvo)
6

„Baravykų karalius! Rastas baravykas 2,100 kg Baravykų kaime, Jonavos rajone“, – taip trumpai savo laimikį pristatė skaitytojas, atsiuntęs rasto giganto nuotraukas į naujienų portalo tv3.lt redakciją.

Pasigrožėti laimikiu galite ir mūsų galerijoje.

Gigantiškas daržoves užsiaugina ir patys

Tiesa, lietuvaičiams pavyksta rasti ne tik gigantiškus grybus, bet ir neeilinio dydžio daržoves užsiauginti savo pačių darže. Štai visai neseniai tv3.lt portalas rašė ir apie šilutiškę Ievą Dovidaitienę, kuri savo darže augina gigantiškas daržoves.

Ieva pademonstravo svogūną, kurio svoris siekia daugiau nei 700 gramų. Dar daugiau – Ievos lysvėse auga itin keistos formos morkos. Moteris tik šypsosi – derlius džiugina, jo užtenka visiems.

REKLAMA

Vis dėlto, galbūt yra kokia nors tokio derliaus paslaptis? Kaip užauginti tokias dideles daržoves, kad vos vienos morkos pakaktų visiems šeimos nariams?

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šie gigantai auga šilutiškės darže

„Šis svogūnas, kuris siekia daugiau nei 700 gramų, buvo augintas iš sėklyčių, o vėliau, suaugęs iki reikiamo dydžio, perkeltas į didesnį daržą“, - sako pašnekovė.

Moters darže esanti žemė – užliejamos pievos. „Kiekvieną pavasarį, nuėjus potvyniui, gaunama atitinkama trąša iš nusistovėjusio vandens dumblo.

Tai, manau, ir padėjo mums su mama užauginti tokius svogūnus“, – neslepia džiaugsmo tv3.lt skaitytoja.

Gigantai pomidorai

Naujienų portalas jau yra rašęs ir apie Rokiškio gyventoją, kuri taip pat mėgaujasi derliumi. Rokiškėnės Alionkos Alešiūnienės darže užaugo rekordinis pomidoras, kurio svoris – 1 kg 241 g.

A. Alešiūnienės šiltnamiuose įvairiomis spalvomis noksta net 39 rūšių pomidorai. Pašnekovė juokauja, kad namiškiai dėl šio pomėgio ją švelniai „ligone“ praminė.

Rokiškėnė labiausiai džiaugiasi daugiau nei kilogramą sveriančiu „First mate“ rūšies pomidoru. „Siunčiuosi pomidorų sėklas iš Lietuvos augintojų, taip pat iš užsienio. Visos gėrybės – savo reikmėms.

Retkarčiais gėrybių pertekliumi gimines pamaloniname. Gausų derlių malsiu ir žiemai gaminsiu pomidorus savose sultyse“, – pasakojo moteris.


Rašyti komentarą...
H
Heheh
2019-11-15 07:29:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia ne ne baravykas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų