Kėdainiečių poelgis tirpdo širdis: džiaugiasi šimtai

Galime pelnytai sakyti, kad Kėdainių miesto ir rajono gyventojai yra patys geriausi, vaišingiausi, draugiškiausi žmonės. Nors ir negausiu, bet gardžiu obuolių derliumi žmonės ir vėl mielai dalijasi su kitais.

Kėdainiečių poelgis itin jaudina

Ne viename kaime galime išvysti dėžutę ar krepšį, pastatytą šalia kelio ar prie įvažiavimo į sodybą, ant kurio parašyta: „Vaišinam“. Tai reiškia, jog kiekvienas praeivis nemokamai gali pasivaišinti pintinėje sudėtais obuoliais ar kitais sodo bei daržo gardumynais.

Gražios iniciatyvos plinta

„Vaišinam“ – toks užrašas virš didžiulės pintinės raudonskruosčių obuolių kabo Beinaičių gyvenvietėje, Pelėdnagių seniūnijoje. Beinaitiškiai tęsia gražią iniciatyvą ir dalijasi puikiu šiųmečiu derliumi su kaimynais ir praeiviais.

Džiugu, kad tokių vietų tiek Kėdainių mieste, tiek rajone yra ne viena. „Rinkos aikštė“ pernai rašė, kad Kėdainių mieste buvo galima rasti net keletą vietų, kuriose praeivius sodybų šeimininkai vaišina obuoliais.

Nieko nekainuoja

Žmonės mielai pasidalija savo pirmuoju derliumi. Juk žymiai geriau pasidalinti nei išmesti. Ir kitiems mažytę šventę padarai, ir pačiam širdyje geriau.

„Aš sugalvojau pasidalinti obuoliais su kaimynais ar šiaip tais, kurie jų neturi. Tiesiog su anūkyte ir kaimynės vaikais pririnkome pintinę obuolių, padarėme užrašą ir vaišiname. Juk tai nieko nekainuoja. Gera dalintis, daryti mažus gerus darbus“, – „Rinkos aikštei“ sakė Beinaičių gyventoja, gražios idėjos autorė Lilijana Deikienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų