Vilnietė užfiksavo temperatūrą mašinoje: karščiau nei Afrikoje

Lietuvoje šiomis dienomis termometro stulpeliai šoktelėjo iki 30 laipsnių ir daugiau. Naujienų portalą tv3.lt pasiekė skaitytojos laiškas su nuotraukomis, kuriose užfiksuotas termometras automobilyje. Moteris siunčia nuotraukas ir perspėja, kad toks karštis gali būti pražūtingas. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pavakare Vilniaus mieste susidarė grūstys, kai kur spūstyse tenka laukti ir po 30 min.

Vilnietė užfiksavo temperatūrą mašinoje (nuotr. asm. archyvo)
3

„Šiandien buvo itin karšta diena, todėl nusprendžiau nunešti į mašiną termometrą ir pažiūrėti, kiek ten laipsnių. Juk automobilyje praleidžiame pakankamai daug laiko. Atrodė, kad karštis alinantis ir eidama spėjau, kad termometro stulpeliai šoks virš 45 laipsnių.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnietė užfiksavo temperatūrą mašinoje:

Palaikiau termometrą mašinoje ant panelės ir po kelių minučių pamačiau, kad termometro stulpelis šoko iki 42 laipsnių. Automobilyje labai tvanku, nors jis ir buvo paliktas tokioje vietoje, kur buvo šiek tiek pavėsio.

Vėliau pažiūrėjau, kokia temperatūra, pavyzdžiui Afrikoje. Ir žinote, ką sužinojau? Pasirodo, Kaire šiuo metu 37 laipsniai, o štai mašinoje – 42 laipsniai. Pasirodo, pas mus karščiau nei tolimame žemyne.

REKLAMA

Šiomis nuotraukomis ir žinute noriu perspėti skaitytojus, kad palikti automobilyje vaikus arba gyvūnus, gali būti pražūtinga. Atrodo, vos kelios minutės, o prakaitas išpila taip, kad pasidaro bloga.“

Primena saugotis

Primename, kad artimiausiomis dienomis oro temperatūra kils per 30 laipsnių, be to, UV indeksas sieks 8 (tai reiškia, kad jums reikalinga ypatinga apsauga, praneša meteo.lt

Vidurdienį geriau likti patalpoje, nebūti atviroje saulėje. Dėvėkite marškinėlius, skrybėlę ir saulės akinius su UVA ir UVB filtru.

Primename, kaip reikėtų elgtis per karščius:

Gerkite daugiau vandens, venkite alkoholinių gėrimų, skysčių su kofeinu, gėrimų su saldikliais.

Venkite riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų. Valgykite daugiau skystų produktų, lengvai virškinamų liesų pieno produktų, vaisių ir daržovių.

Dėvėkite šviesius, laisvus, natūralaus audinio, gerai praleidžiančius prakaitą drabužius.

Tepkitės apsauginiu kremu nuo saulės.

Apribokite fizinę veiklą lauke, geriau darbus atlikite ryte ir vakare. Dažniau būkite pavėsyje, kad kūnas turėtų galimybę atsigauti. Nekarštą vasaros dieną rekomenduojama būti saulėje, kai ji nėra labai aktyvi, t. y. iki 10–11 val. ryto ir po 14 val.

Karštą vasaros dieną specialistai pataria nesilepinti saulės spinduliais nuo 10 iki 15 val., geriausia tą laiką praleisti mirguliuojančiame pavėsyje.

Stenkitės būti patalpose, kur yra ventiliatoriai ar oro kondicionieriai, tik svarbu, kad patalpos oro temperatūra nebūtų žemesnė nei 18 ºC.

Nepalikite vaikų ar augintinių vienų automobilyje. Palaikykite namų aplinką vėsią. Dieną naudokite kuo mažiau elektrinių įrenginių, dirbtinės šviesos, nes tai sukuria papildomai karščio.

Patalpų garinimas, kambarinių gėlių laikymas padeda atvėsinti kambarį.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-06-11 18:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vilniaus raj. sav., Pagirių sen., Didžiųjų Lygainių kaime pavėsyje, trys skirtingose vietose esantys termometrai, rodo 34 laipsnius karščio.
Atsakyti
-1

A
Audrius
2019-06-12 14:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tipo ji atradimą padarė ar protinga pasirodyt norėjo? nu totali nesamonė... ir taip aišku kad bet kuris auto įkaista, atėjai minutę palaikei atidarytas duris, įsėdai, įsijungei kondiškę ir po poros minučių jautiesi komfortiškoje temperatūroje. tai kur čia tragedija šiais laikais su auto? juk ne žiguliukais jau važinėjama
Atsakyti
0

L
L
2019-06-11 18:43:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas čia per kvaiša rasė šita straipsni... ???
Tegul dar į orkaite ikiša savo termometra.
Nusišneka totaliai.

Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų