• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtakingas kelionių vadovas „Lonely Planet“ neseniai išleido naują knygą, kurioje aprašo atokias planetos salas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasižvalgyti, kur gi tokias salas dar įmanoma rasti nusprendėme ir mes.

Sokotra, Jemenas

Sokotros salyną sudaro 4 salos, išsidėsčiusios tarp Somalio pusiasalio ir Arabijos pusiasalio. Šis salynas dažnai yra vadinamas „nerealiausiai atrodančia vieta visoje žemėje“. To priežastis – unikali augmenija ir stulbinanti bioįvairovė, įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą.

REKLAMA

Salyne galima išvysti ne tik tokių keistų spygliuočių (Dracaena cinnabari), kuris pavaizduotas titulinėje nuotraukoje, bet ir „drakono kraujo medį“, iš kurio trykšta kraujo raudonumo sula. Nepaisant to, kad salynas yra arčiau Afrikos nei Arabijos pusiasalio, jį administruoja Jemenas, dėl to šios salos turistų tarpe yra ne tokios žinomos, kaip galėtų būti. Patogiausias būdas pasiekti atokias salas – į žemyninę dalį skristi su liūdnai pagarsėjusiomis „Yemenia Airlines“.

REKLAMA
REKLAMA

Toreso sąsiaurio salos, Australija

Toreso sąsiaurio salos atrodo taip, lyg į jas niekad taip ir nebūtų įžengę europiečiai. Pasakytina, jog 274 Kvinslendui priklausančios salos, ko gero, labiausiai stebina dėl savo vietinių gyventojų. Jie yra melaneziečiai, kultūriniu aspektu susiję su Papua Naujosios Gvinėjos pakrančių tautomis. Toreso sąsiaurio salų gyventojai nepriskiriami Australijos aborigenams ir paprastai minimi kaip atskira grupė. Įdomu ir tai, kad Toreso sąsiaurio salų gyventojai buvo prisijaukinę dingus kaip kompanionus, padėjėjus medžioklėje bei dėl šilumos šaltomis naktimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saloms žavesio suteikia ir faktas, jog jos plyti greta didžiojo barjerinio rifo. Iš Toreso sąsiaurio salų labiausiai lankytinoms priskiriamos Ketvirtadienio ir Rago salos, tačiau norint aplankyti kitas, gali prireikti gauti leidimą iš vietinių genčių seniūnų. Žinia, kad jis išduodamas per vieną mėnesį.

REKLAMA

Jaejema salos, Japonija

Jei Godzila pakiltų iš jūros gelmių ir sugalvotų sunaikinti Japoniją – jis paliktų tik idiliškas Jaejemos salas, užkištas piečiausiame šalies kampe. Trijų salų archipelagas (Iriomotės, Taketomio ir Išigakio) ne tik turi „karibiško“ žavesio, bet ir siūlo idealų derinį – saulė, jūra ir sušis.

REKLAMA

Išigakio sala didžiuojasi geriausiais paplūdimiais, Taketomis garsus savo tradiciniais  Ryukyuan genties namukais, o Iriomotė turistus žavi karštosiomis versmėmis. Salas galima pasiekti „Japan Transocean Air“ oro linijomis iš Tokijo arba plaukiant keltu.

Išsigelbėjimo salos (Îles du Salut), Prancūzijos Gviana

Daugelis žmonių yra girdėję apie Velnio salą, tačiau retas kuris teisingai ją pažymėtų žemėlapyje. Ją, kaip ir kitas dvi vulkaninės kilmės saleles, nuo Prancūzijos Gvianos skiria 11 kilometrų jūra, kurioje knibžda rykliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išsigelbėjimo salos 1852–1953 m. naudotos kaip įkalinimo vieta. Karališkojoje saloje buvo įkurta ligoninė, o Velnio saloje kalinti politiniai kaliniai. Iš viso atokiose salose kalėjo 70000 kalinių. Tačiau dabar čia savanorišką tremtį pasirenka tik turistai, tingiai siurbčiodami kokteilius po palmėmis. Beje, salos aprašytos kultiniame Henri Charriere, kuris čia iškalėjo 9 metus, romane Papillon.

REKLAMA

Ulleungdo, Pietų Korėja

Sakoma, kad šioje, tarp Pietų Korėjos ir Japonijos, įsikūrusioje saloje nėra teršalų, vagių ir gyvačių, kitaip tariant – tai tobula sala žygeiviams. Labiausiai juos čia masinti turėtų Seonginbong kalnas (984m). Maža to, vėliau žygį galima pratęsti keliaujant į uolingąsias Dokdo salas, kurių negali pasidalinti minėtos dvi šalys.

Pasiekti šią atokią salą galima iš žemyninės dalies plaukiant keltu.

Bus daugiau./em>/em>/em>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų