Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena mama iš Widnes ragina tėvus būti budriems dėl „T-simptomų“ – tuštinimosi, troškulio, nuovargio ir svorio kritimo – po to, kai jos vienerių metų sulaukusi dukrelei pasireiškė pirmieji gyvybei pavojingos būklės požymiai.

Viena mama iš Widnes ragina tėvus būti budriems dėl „T-simptomų“ – tuštinimosi, troškulio, nuovargio ir svorio kritimo – po to, kai jos vienerių metų sulaukusi dukrelei pasireiškė pirmieji gyvybei pavojingos būklės požymiai.

REKLAMA

Mama įspėja kitus tėvus saugotis „pavojaus“ simptomų, kai jos mergaitei buvo diagnozuota gyvybei pavojinga būklė, rašo mirror.co.uk.

Mažoji Aoife Bowe iš Widneso buvo skubiai išvežta į ligoninę, kai pablogėjo jos sveikata.

35 metų mama Laura sakė, kad ligos požymius iš pradžių buvo sunku pastebėti, nes dukrelė dar nekalbėjo.

Tačiau kai ji pradėjo gerti vis daugiau vandens ir pernelyg dažnai šlapintis, Laura pradėjo įtarti, kad kažkas negerai, ir pasikalbėjo su savo tėčiu, kuris serga 1 tipo cukriniu diabetu.

Gali ištikti koma arba mirtis

Jos dukrelei pasireiškė diabetinės ketoacidozės (DKA) požymiai, rašo mirror.co.uk.

Diabetinė ketoacidozė yra rimta diabeto komplikacija, atsirandanti, kai organizmas gamina daug kraujo rūgščių, vadinamų ketonais.

REKLAMA

Kritinė būklė išsivysto, kai jūsų kūnas negali pagaminti pakankamai insulino, o tai gali būti pavojinga gyvybei, jei nebus laiku nustatyta diagnozė ir pradėtas gydymas.

Laura sakė: „Kadangi turėjau žinių apie tai, pastebėjau keletą pavojaus signalų. Mums pasisekė, kad namuose turėjome kraujo tyrimo rinkinį, bet jei jūs to neturite, vykite tiesiai į priėmimo skyrių, nes kitaip ištiks koma arba mirtis. Mums tikrai pasisekė.

Tuo metu buvo labai sunku, nes tada, 2018 metų vasarą, buvo nepaprastai karšta. Dukrelė vis prašė vandens ir verkdavo jo negavusi, o mes manėme, kad ją troškina nuo karščio. Pastebėjau, kad naktį jos sauskelnės tapdavo tikrai sunkios, tačiau vėl manėme, kad ji geria daugiau ir šlapinasi daugiau, bet tai iš tikrųjų yra vienas iš pagrindinių simptomų“.

Kai Aoife simptomai nesiliovė, Laura ir jos vyras Davidas (35 m.) nusprendė pamatuoti cukraus kiekį kraujyje, pasinaudodami Lauros tėčio namų testų rinkiniu. Rezultatas pribloškė: 27 − maždaug penkis kartus daugiau nei turėtų būti.

REKLAMA
REKLAMA

Kitą rytą pradėjo gydymą

Vienerių metų mergaitė buvo nuvežta pas šeimos gydytoją, o po to ji buvo skubiai nugabenta į Alder Hey vaikų ligoninės priimamąjį, kur jai vėl buvo tiriamas cukraus kiekis kraujyje. Diagnozė − 1 tipo cukrinis diabetas.

Aoife organizme pradėjo trūkti insulino, kas sukėlė „diabetinę ketoacidozę“, kai ketonai kaupiasi organizme, o jei jie greitai nepastebimi ir negydomi, gali būti mirtini.

Laura pasakojo: „Kai įnešėme dukrelę į laukiamąjį, mums neleido net atsisėsti. Kai tik pasakėme, kad  gliukozės kiekis kraujyje yra toks didelis, jie tuoj pat dar kartą ištyrė kraują ir tada nuvežė tiesiai į palatą. Po kelių minučių atėjo gydytoja ir gana greitai ją prijungė prie IV lašelinės. Jie buvo tiesiog fantastiški“.

„Ligoninėje išbuvome beveik visą savaitę, dukrelę paguldė vakare, o ryte pradėjo gydymą. Iš pradžių  insuliną švirkštė maždaug septynis kartus – ir taip dieną ir naktį. Dabar jai treji metai, aš ir mano vyras miegame pakaitomis, nes vienas iš mūsų visą naktį budi su žadintuvu, kad būtume tikri, jog kontroliuojame situaciją.

Dukrelė tikrai nežino, kas vyksta. Ji supranta, kad serga cukriniu diabetu, ir supranta, kad mes bei kiti žmonės turime jai padėti, bet nemanau, kad kas nors įsivaizduoja, kokio lygio priežiūros reikia dukrelei, nebent jie patys tai išgyvena“, − toliau pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų