• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTISJau antras bolidas tapo Automano LIKE klubo nariu, kurio nepamatysite važinėjančio gatvėse. Pirmasis buvo Xtra Audi. O šį kartą LIKE gavo drąsų iššūkį technikai metę Artas Racing – PBS komados nariai. Jie pabandė sutramdyti japonų BMW M3, vadinamą Lexus IS-F. Tai tik antras toks bolidas pasaulyje. Pirmą ruošė Toyota sporto padalinys Europoje. O štai antras paruoštas Lietuvos garažuose.


Mes rašėme apie šio automobilio testus toli nuo Lietuvos,
Vokietijos Hockenheimring trasoje. Tada buvo testuojama automobilio aerodinamika ir ištvermė. Pasakojome, kad kilo nemažų problemų su reduktoriaus ir greičių dėžės aušinimu. Grįžę namo, lietuvaičiai ėmėsi taisyti problemas. Ir štai, likus savaitei iki Omnitel 1000 km lenktynių automanas.lt buvo pakviestas į paskutinį testą, vykusį Kačerginės trasoje.


Nuo to laiko, kai paskutinį kartą matėme Vokietijoje, Lexus IS-F pakeitė suknelę. Komanda jį padabino pagrindinio rėmėjo PBS Progressive Bussines Solution spalvomis. Automanas sveikina šį rėmėją su tikrai sėkminga investicija į reklamą.


Kalbant apie automobilio charakteristikas reikia paminėti, kad tai 5 litrų darbinio tūrio V8 atmosferiniu varikliu ginkluotas karys. Varomas galiniais ratais standartinis automobilis nuo 0 km/h iki 100 km/h įsibėgėja per 4,8 sekundės. Dabar reikia įjungti fantaziją ir pagalvoti kokias charakteristikas turi toks automobilis, kuriame išmesta viskas, ko nereikia lenktynėms. Juk lenktynėms nereikia prabangaus odinio salono, elektros paketo langams, kondicionieriaus ir kitos elektronikos. Sutikite potencialas tikrai neblogas. :)


Tačiau testų Kačerginėje metu išryškėjo dvi dar nepašalintos problemos. Nelygi Nemuno žiedo danga parodė naujos sportinės pakabos trūkumus. Todėl komanda nutarė Omnitel 1000 km lenktynėms naudoti standartinę automobilio pakabą. Kita problema nustebino mechanikus. Uždėjus naujas groteles ant bamperio, pradėjo kaisti variklis. Atrodo neįtikėtina, tačiau jas pašalinus kaitimo problemos dingo. Tai geras pavyzdys, kaip net mažiausi neapgalvoti aerodinaminiai elementai gali ne tik, kad nepadėti, bet ir pakenkti.


Testus Kačerginėje atliko lenktynininkai, kurie ir važiuos 1000 kilometrų Palangoje. Arturas Mrazauskas, Darius Baltramiejūnas ir Dainius Kablys iš esmės buvo patenkinti automobilio būkle ir tikisi gerai pasirodyti lenktynėse. Dar prieš jas automobilis gaus galinį sparną, naujus stabdžius ir senus patikrintus amortizatorius. Tai turėtų padėti užtikrinti planą minimum - pasiekti lenktynių finišą. To mes ir linkime visai Artas Racing – PBS komandai.
O štai video su vaizdu iš kabinos, kai bolidas suko ratus Nemuno žiede. Prie vairo daugkartinis Škodos taurės laimėtojas ir senas lenktynių vilkas Darius Baltramiejūnas.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų