• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuolatinis važinėjimas su automobiliu, kurio bake teliko porą lašelių kuro, anksčiau ar vėliau, prives link kelionės į artimiausias dirbtuves. Ir tikrai ne dėl to, jog pasibaigęs kuras privers jus sustoti.

Nuolatinis važinėjimas su automobiliu, kurio bake teliko porą lašelių kuro, anksčiau ar vėliau, prives link kelionės į artimiausias dirbtuves. Ir tikrai ne dėl to, jog pasibaigęs kuras privers jus sustoti.

REKLAMA

Kiekvienas vairuotojas su netikėtai užsidegusia degalų bako rezervo lempute yra susidūręs ne vieną kartą. Kai kurie vairuotojai rizikuoja ir bando nusigauti iki galutinio taško, kiti – nerizikuoja ir ieško artimiausios degalinės. Vis dėlto, jeigu automobilio degalų baką nuolatos papildote už 10 ar 15 eurų suma ir nuolatos palaikote minimalų degalų lygį – sukluskite.

Užkimšite kuro filtrą

Metams bėgant, degalų bako dugne nusėda įvairios liekanos, tačiau jos didžiulės grėsmės nekelia, jeigu nepiktnaudžiaujate ir degalų baką kiekvieną kartą pripildote bent jau iki pusės.

Elgiantis atvirkščiai, siekiant sutaupyti vieną ar kitą dešimtinę ir degalų bake palaikant minimalų kuro kiekį, anksčiau ar vėliau visi nešvarumai pateks į kuro padavimo sistemą. Iš pradžių užkimšite kuro filtrą, o vėliau ir likusią kuro padavimo sistemą.

REKLAMA
REKLAMA

Alinate degalų bako siurblį

Vairuojant benzinu arba dujomis varomą automobilį, anksčiau ar vėliau teks susidurti su degalų bake montuojamo siurblio gedimais.

REKLAMA

Degalų bake esant mažam kuro kiekiui kyla pavojus, jog degalų  siurblys gali susiurbti ne tik ant dugno buvusias šiukšles, į sistemą gali patekti ir oras. 

Jeigu į kuro padavimo sistemą patenka oras, kuro siurblys veikia tuščiai ir gali gan greitai demonstruoti gedimo simptomus.

Kuro siurblį aušina per jį tekantis benzinas, tad jeigu kuro bake nėra benzino arba jo yra labai mažai – nėra benzino, nėra aušinimo. 

Teks imtis papildomų veiksmų

Netikėtai pasibaigė degalai – būna, retkarčiais pasitaiko, tačiau to reikėtų vengti. Ypač, jeigu vairuojate automobilį su dyzeliniu varikliu.

REKLAMA
REKLAMA

Išsiurbus paskutinius dyzelino likučius, variklis užges, jūs sustosite ir tada... pasiruoškite namo sugrįžti labai vėlai.

Modernūs dyzeliniai varikliai yra jautrūs, nes neturėdami dyzelino, purkštukai ir aukšto slėgio siurblys greitai pradeda dirbti sausai.

Siekdami vėl užvesti dyzelinį variklį, iš pradžių turėsite nuorinti kuro padavimo sistemą.

Kiek galiu nuvažiuoti degant degalų lemputei?

Į šį klausimą atsakyti nėra labai lengva, nes nuo to priklauso labai daug veiksnių: važiavimo greitis, automobilio svoris, variklio apetitas degalams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įprastai, automobilių gamintojai nurodo, jog degalų lemputė užsidega, kai degalų bake lieka 5-10 litrų degalų.

Žemiau pateikiame vidutinį atstumą, kurį galite įveikti su Lietuvoje populiariais automobiliais:

 • Opel Astra – 69 kilometrai
 • Toyota Yaris – 64 kilometrai
 • Honda Civic – 69 kilometrai
 • Ford Mondeo – 74 kilometrai
 • Volkswagen Passat – 79 kilometrai
 • Opel Zafira – 58 kilometrai
 • Mazda 2 - 63 kilometrai
 • Audi A6 – 66 kilometrai
 • Fiat Panda – 48 kilometrai
 • Audi TT – 48 kilometrai
 • Volvo S70 – 40 kilometrų
 • Škoda Fabia – 76 kilometrai
 • Citroen C4 – 87 kilometrai

Ką daryti, jeigu nerodo galimo nuvažiuojamo atstumo?

Beveik kiekvienas modernesnis automobilis turi indikatorių, kuris nurodo kokį atstumą galite nuvažiuoti su turimu degalų kiekiu. Vis dėlto, nemažai automobilių tiesiog nustoja rodyti šią informaciją.

REKLAMA

Įprastai, ridos indikatorius nustoja rodyti, kai degalų likutis būna tinkamas nuvažiuoti ne daugiau nei 50 kilometrų.

Kaip pasiekti galutinį tikslą?

Jeigu norite pasiekti degalinę, iki kurios jums liko keletas arba keliasdešimt kilometrų, tačiau degalų likutis yra nepaprastai mažas, neturėsite kitos išeities, tik važiuoti ekonomiškai.

Sumažinkite automobilio greitį iki 50-60 km/val. ir stenkitės išlaikyti tolygų automobilio važiavimo greitį, vengti staigios akceleracijos ir nuokalnėse tiesiog riedėti žemyn.

REKLAMA

Taip pat atsižvelkite į variklio sūkius. Tachometro rodyklę rekomenduojama palaikyti ties 1 500 aps/min. padala.

Jeigu iki degalinės liko 2 ar 3 kilometrai ir automobilis gali bet kada sustoti – sustokite šalikelėje patys. Šią nedidelę atkarpą galite nueiti pėsčiomis.

Neleiskite varikliui užgesti pačiam, nes, kaip ir minėjome anksčiau, vėliau galite susidurti su sunkumais jį užvedant.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų