• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Istorinė motorinė transporto priemonė – tai prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms.

Istorinė motorinė transporto priemonė – tai prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki 2021 m. sausio 31 d. pripažintoms istorinėms motorinėms transporto priemonėms, kurios nepaženklintos istorinių motorinių transporto priemonių valstybinio numerio ženklais,  nustatyta prievolė iki šių transporto priemonių pateikimo privalomajai techninei apžiūrai, kreiptis į VĮ Regitra dėl tokių numerių gavimo.

REKLAMA

Šioms transporto priemonėms privalomoji techninė apžiūra, išskyrus stabdžių veiksmingumo tikrinimą,  bus atliekama sena tvarka iki jų pripažinimo istorine motorine transporto priemone termino pabaigos.

Istorinei transporto priemonei keliami reikalavimai

 • Transporto priemonė turi būti pagaminta prieš 30 metų arba anksčiau ir kurios konkretus modelis arba tipas, kaip apibrėžta Europos Sąjungos arba nacionaliniuose teisės aktuose, serijiniu būdu nebegaminamas mažiausiai 15 metų. Skirtingų variantų, versijų ir (ar) modifikacijų motorinės transporto priemonės, nesiskiriančios pagal kėbulo konstrukciją, yra laikomos to paties modelio motorinėmis transporto priemonėmis
 • Transporto priemonė turi būti išlaikyta pirminė autentiška motorinės transporto priemonės būklė, neturi būti padaryta jokių esminių motorinės transporto priemonės išvaizdos, konstrukcijos ir (ar) techninių parametrų pakeitimų. Konstrukciniai, techniniai laikančiosios konstrukcijos, kabinos ir (ar) kėbulo, vidaus įrangos, variklio, transmisijos, apšvietimo ir šviesos signalizacijos prietaisų sprendimai turi atitikti motorinės transporto priemonės pagaminimo laikotarpį.
 • Variklio ir jo įrangos (generatoriaus, starterio, karbiuratoriaus, vandens siurblio, uždegimo įtaisų, degalų tiekimo sistemos) pakeitimas į tos pačios ar kitos markės (gamintojo) komponentus, atitinkančius motorinės transporto priemonės pagaminimo laikotarpį, degalų rūšį, konstrukcinius ir techninius sprendimus bei techninius parametrus.
 • Laikančiosios konstrukcijos ir (ar) kėbulo pakeitimai, siekiant pritaikyti keičiamas dalis konkrečiai motorinei transporto priemonei, neleistini. Ašių, greičių dėžės, atskirų vairo pavaros ir pakabos komponentų, stabdžių sistemos komponentų keitimas į tos pačios ar kitos markės (gamintojo) komponentus, atitinkančius motorinės transporto priemonės pagaminimo laikotarpį, konstrukcinius ir techninius sprendimus bei3 techninius parametrus, nepažeidžiant autentiškos motorinės transporto priemonės išvaizdos ir nekeičiant laikančiosios konstrukcijos ar kėbulo.
 • Laikančiosios konstrukcijos, kėbulo ir (ar) kabinos remontas ir perdažymas taikant šiuolaikines remonto technologijas ir (ar) medžiagas, nekeičiant esminių konstrukcinių sprendimų ir autentiškos motorinės transporto priemonės išvaizdos.
 • Salono, kabinos vidaus įrangos remontas (atstatymas) naudojant šiuolaikines technologijas ir (ar) medžiagas, nekeičiant autentiškos motorinės transporto priemonės išvaizdos.
 • Ratų ir padangų keitimas kitais, jei šie yra tinkamo dydžio ir vizualiai panašūs į autentiškus. Ratų konstrukcija ir pagaminimo būdas turi atitikti motorinės transporto priemonės gamintojo numatytą konstrukciją.
 • Stacionarių arba nuimamų papildomų šviesos signalizacijos prietaisų (posūkio rodiklių, stabdymo signalo žibintų) įrengimas ir netiesioginio matymo įtaisų įrengimas, iš esmės nepažeidžiant autentiškos motorinės transporto priemonės išvaizdos.

Dėl kokių priežasčių automobilis nelaikomas istorine transporto priemone?

 • Neatitinka punktuose nustatytų reikalavimų.
 • Yra savadarbė (vienetinės gamybos) motorinė transporto priemonė, kuri surinkta (pagaminta) naudojant skirtingo motorinės transporto priemonės pagaminimo laikotarpio motorinės transporto priemonės sudedamąsias dalis: laikančiąją konstrukciją, kėbulą ir (ar) jo įrangą, variklį, transmisiją ar jos mazgus, stabdžių sistemos dalis.
 • Nežinomas motorinės transporto priemonės gamintojas arba nėra galimybės nustatyti motorinės transporto priemonės pagaminimo datos arba laikotarpio, arba nėra galimybės patikrinti motorinės transporto priemonės autentiškumo.

Ką reikia padaryti norint gauti istorinio automobilio statusą?

Transporto priemonių valdytojai teikdami transporto priemones privalomajai techninei apžiūrai papildomai turi pateikti šiuos dokumentus:

REKLAMA
REKLAMA

PASTABA: Dokumentus būtina pateikti išankstinės registracijos į apžiūra metu (Istorinės TP registracija), istorinės transporto priemonės registracijos lange nurodytu elektroninio pašto adresu. Kilus klausimų, susisiekite su techninės apžiūros įmonės atstovu.

Privalomoji techninė apžiūra istorinėms motorinėms transporto priemonėms atliekama tik nurodytose techninės apžiūros stotyse pagal išankstinį užsirašymą.

Stotys, kurios atlieka techninę apžiūrą istorinėms TP

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų