Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 11 dieną, ketvirtadienį, 20 val. Vilniaus klube „Tamsta“ jau trečiąjį kartą vyks gyvos muzikos koncertas, skirtas paminėti BBC radijo laidų vedėjui Johnui Peelui. Jo paskutinės laidos 2004 m. metinės visame pasaulyje tradiciškai yra „indie“ muzikos gerbėjų šventė.

REKLAMA

Nuolatos alternatyviąją muziką savo laidose propagavęs Johnas Peelas (tikr. Johnas Robertas Parkeris Ravenscroftas, 1939 - 2004) su BBC radijo komanda Atgimimo laikais lankėsi ir Vilniuje, kur rinko įvairius įrašus ir susitiko su grupės „Bix“ vadybininkais ir leidėjais. Pasakojama, kad pastarieji kavinėje Stiklių gatvėje įkalbėjo Peelą lietuviško roko grandus būtinai pagroti per savo radijo laidą.

REKLAMA
REKLAMA

Netradiciškas, drąsus Johno Peelo požiūris į grojaraščio radijo stotyje sudarymą padėjo Anglijoje ir pasaulyje išgarsėti tokioms grupėms ir atlikėjams kaip „Roxy Music“, Bobas Marley,“The Clash“, „Joy Division“, „The Cure“, „The Smiths“, „Blur“, PJ Harvey, „Pulp“ ir „The White Stripes“. O metus Britanijoje pabaigdavo Johno vedamas geriausių dainų sąrašo „Festive 50“ pristatymas.

„John Peel Day Vilnius“ koncerte Tamstos klube pagrindinė vakaro žvaigždė bus Latvijos nepriklausomo roko legenda jau beveik tapę „Satellites LV“, kuri įsikūrė dar 1996 metais. Ji paliko didelį ir įspūdingą pėdsaką Latvijos gitarinio roko, o taip pat eksperimentinės muzikos istorijoje.

Prieš du metus broliai kompozitoriai ir atlikėjai Janis bei Edgars Žilde nusprendė grupę atkurti ir ji tapo geidžiamiausiu šios vasaros Latvijos roko festivalių taikiniu, o „Satellites LV“ radijo singlai "Dienas Gaismas Detaļas" ir "Karavirini" itin mėgstami Rygos roko radijo stotyse.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas dainas koncerte žada pademonstruoti britišką stilių ne pirmus metus propaguojantys šiauliečiai „Brainers“, kurių albumas „Disco Balls“ alternatyviosios muzikos apdovanojimuose „ALT 2006“ pernai buvo išrinktas „Metų albumu“.

Vilnių atstovaus energingą rokenrolą grojantys debiutantai „Utopia“ – pasak organizatorių, iškelti nežinomas grupes visada buvo Johno Peelo ir jo pasekėjų visame pasaulyje tikslas.

Kaip informuoja oficialus akcijos puslapis, didžiausi renginiai šią dieną vyksta Londone ir Liverpulyje, o taip pat – Singapūre, Amsterdame, Hanoveryje, Liuksemburge ir... Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų