REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sąnarių skausmai gali užklupti visai netikėtai bet kokio amžiaus asmenis, kadangi ir vaikams, ir suaugusiems šie skausmai pasireikšti gali dėl įvairiausių priežasčių. Vis dėlto dažnai žmonės teigia jaučiantys sąnarių skausmą, kuomet netikėtai pasikeičia orai. Kiek šiame teiginyje yra tiesos, tv3.lt naujienų portalui pasakoja vidaus ligų gydytoja, homeopatė med. dr. Virginija T. Gudavičienė.

Sąnarių skausmai gali užklupti visai netikėtai bet kokio amžiaus asmenis, kadangi ir vaikams, ir suaugusiems šie skausmai pasireikšti gali dėl įvairiausių priežasčių. Vis dėlto dažnai žmonės teigia jaučiantys sąnarių skausmą, kuomet netikėtai pasikeičia orai. Kiek šiame teiginyje yra tiesos, tv3.lt naujienų portalui pasakoja vidaus ligų gydytoja, homeopatė med. dr. Virginija T. Gudavičienė.

REKLAMA

Sąnarių skausmas sukelia nemalonius pojūčius, dėl kurių prastėja gyvenimo kokybė, sunku atrasti energijos fizinei veiklai. Priežasčių, dėl kurių atsiranda tokie skausmai – daugybė.

„Sąnarius gali skaudėti ir dėl traumų, ir dėl degeneracinių ar uždegiminių ligų, kurios toliau skirstomos į tam tikras formas. Diagnozių yra priskaičiuojama keli šimtai, todėl yra ypatingai svarbu nustatyti tikslią diagnozę ir gydyti ligą pagal ją sukėlusią priežastį“, – paaiškina med. dr. Virgija T. Gudavičienė.

Kas sukelia sąnarių skausmus?

Dažniausiai sąnarių skausmų susirgimai pasireiškia bet kuriame amžiaus tarpsnyje, kadangi ir vaikams bei paaugliams, ir suaugusiems pasitaiko įvairių traumų, autoimuninių ir sisteminių sąnarių ligų:

REKLAMA
REKLAMA

„Vaikų tarpe artritas dažniausiai pasireiškia prieš tai persirgus kvėpavimo takų ar kitomis infekcinėmis ligomis. Tai vadinamasis reaktyvusis artritas.

REKLAMA

Nors vaikams ir paaugliams taip pat pasitaiko sąnarių ligų, vis dėlto dažniausiai sąnarių susirgimai paliečia suaugusiųjų grupę, vyresnius asmenis. Skirtingomis sąnarių pažaidų formomis sergančių ligonių nusiskundimai panašūs: skausmas bei judėjimo funkcijos sutrikimas.“

Pasak homeopatės, vidaus ligų gydytojos, apie 60 proc. sąnarių susirgimų sudaro minkštųjų audinių reumatas, kuomet yra pažeidžiami raiščiai, sausgyslės arba raumenys. Pavyzdžiui, „tenisininko alkūnė“, peties skausmo sindromas ir kiti.

20–40 proc. sąnarių skausmų pasireiškia dėl degeneracinių sąnarių ligų. Dažniausios šios problemos priežastys – viršsvoris, sunkus fizinis darbas, kurio metu atliekami pasikartojantys judesiai, sporto šakos, susijusios su didelių sąnarių apkrovimu, senatvinis sąnarinio paviršiaus nusidėvėjimas, taip pat įgimti sąnarių defektai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie traumas, jų numatyti dažniausiai negalime, nes jos įvyksta staiga. Nors traumos ir su jomis susiję sąnarių skausmai pastebimi dažnai, nemažai sąnarių ligų yra degeneracinio pobūdžio. Šios ligos atsiranda palaipsniui.

Pavyzdžiui, reumatoidinio artrito atveju, pradžia dažniausiai būna lėta, be aiškios priežasties, kartais po traumos ar pervargimo patinsta sąnariai, jaučiamas skausmas čiuopiant ar judinant, o simptomai pamažu stiprėja ir progresuoja“, – teigia med. dr. V. T. Gudavičienė.

Ar gali skaudėti sąnarius dėl orų pokyčių?

Pasiteiravus, ar teiginį, kuris tvirtina, kad sąnarius gali skaudėti dėl orų pokyčių, galima laikyti teisingu, vidaus ligų gydytoja, homeopatė teigia, kad orų pokyčiai iš tiesų gali sukelti lėtinių sąnarių pažaidų paūmėjimą. Ypatingai tai gali jausti tie pacientai, kurie serga uždegiminėmis sąnarių ligomis:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diskomfortą gali sukelti tiek slėgio, tiek temperatūros bei drėgmės pokyčiai. Esant šaltam orui ir didelei drėgmei sąnarių skausmas gali suintensyvėti. Dėl barometrinio slėgio pokyčių sausgyslės bei raumenys išsiplečia ir susitraukia, o tai sukelia artrito paveiktų sąnarių skausmą.

Be to, lietingų orų metu, žmonės daugiau laiko leidžia namuose, vengia judėti. Taip sąnariai sustingsta ir dėl to yra jaučiamas didesnis diskomfortas.“

Natūralius gydymo metodus daugiau nei 30 metų praktikuojanti gydytoja, kuri apie tai yra parašiusi ne vieną knygą, taip pat tikina, kad besikartojantys sąnario ar sąnarių skausmai, kurie pasireiškia ne po traumos, gali būti uždegimo požymis.

REKLAMA

„Jį gali lydėti sąnario patinimas, paraudimas bei karštis. Kuomet procesas yra toliau pažengęs, atsiranda sąnario funkcijos pakitimas, būna sunkiau lankstyti sąnarį, apribojami judesiai – tai ženklai, kad gali prasidėti arba jau vystosi artrozė.

Pavyzdžiui, kelio sąnario – gonartrozė, klubo – koksartrozė, stuburo – spondiloartrozė ir panašiai. Jeigu greta sąnario sutrikimo pasireiškia bendriniai požymiai, tokie kaip aukšta temperatūra ar šaltkrėtis, kitų organų sistemų sutrikimai – būtina kreiptis pas gydytoją“, – perspėja med. dr. V. T. Gudavičienė.

Gydymas ir profilaktika namų sąlygomis

Nors tradiciškai reumatinės ligos, tokios kaip osteoartrozės ar spondiloartrozės, yra gydomos nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo – diklofenaku, ibuprofenu, indometacinu ar panašiai, – tačiau šie vaistai tik sumažina sąnarių skausmą ir uždegiminį procesą.

REKLAMA

Pasak gydytojos, tokie vaistai nesustabdo degeneracinių procesų ir dar turi svarbių trūkumų – sudirgina skrandžio gleivinę, dažnai sukeldami gastritus, opas ar net kraujavimus:

„Pagalba esant sąnarių pažaidai gali būti įvairi. Tai ir gydomieji fiziniai pratimai – mankšta, kineziterapija, ergoterapija, masažai. Vietiškai gali būti naudojami skysčiai, pleistrai, tepalai ar geliai, turintys šildantį ar šaldantį efektą.“

Kadangi sąnariai yra organizmo judėjimo atramos sistemos dalis – judėjimas, mankšta, fiziniai pratimai ir taisyklinga laikysena yra sąlygos, kurios padeda kuo ilgiau palaikyti sveikesnius sąnarius, todėl turintys anstsvorį ir norėdami išvengti šių skausmų, turėtų palaipsniui papildomo svorio atsikratyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sąnariams sunegalavus, uždegimą galima gydyti natūraliomis priemonėmis. Mes savo praktikoje naudojame taurių terapiją, fitoterapiją, homeopatinius vaistinius preparatus. 

Vienas iš veiksmingesnių ir saugesnių sąnarių ligų gydymo būdų yra biopunktūra – natūralaus vaistinio preparato švirkštimas į akupunktūrinius taškus aplink sąnarį. Savalaikės ir tinkamos natūralios gydymo priemonės gali būti puiki pagalba užkirsti kelią sunkesniems susirgimams“, – sako med. dr. V. T. Gudavičienė.

Jeigu sąnarių bėdos neapleidžia ir kamuoja vis dažniau, reikėtų atsisakyti ir tam tikrų kasdienybės įpročių, kurie silpnina organizmą. Pavyzdžiui, vertėtų vengti rūkymo, alkoholio vartojimo, didelio svorio prieaugio, nejudėjimo.

„Pacientams, sergantiems artritu, yra rekomenduojama vengti produktų, turinčių pridėtinio cukraus, baltų miltų, perdirbtos raudonos mėsos. Sergant artritu sveika mityba ir subalansuotas gyvenimo būdas gali sumažinti simptomų progresavimą ir pagerinti savijautą“, – pataria vidaus ligų gydytoja, homeopatė med. dr. Virginija T. Gudavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų