Donato Motiejūno atstovaujama „AS Monaco krito Eurolygos pusfinalyje. Monako klubas 62:76 (20:14, 21:15, 2:27, 17:20) nusileido  Pirėjo „Olympiakos“.

Nors Monako ekipa kaip it natų žaidė per pirmąją pusę ir po jos pirmavo 41:29, bet lemiamas rungtynėse tapo trečiasis kėlinys.

Jame Monako klubas pelnė vos du taškus! Tuo tarpu varžovai įmetė net 27 ir taip perlaužė rungtynių eigą. Vėliau graikai gana užtikrintai išlaikė žaidimo gijas savo rankose ir šventė pergalę.

D. Motiejūnas ant parketo praleido 21 minutes, pelnė 7 taškus (3/6 dvit., 1/2 baud/) ir atkovojo 5 kamuolius.

„Dvejopos (mintys, –  aut. past.). Pirma  susitikimo pusė gera, o antra tragiška. Gaila praleisti tokį šansą. Atrodė, kad viską darėme gerai, neleidome jiems pelnyti lengvų taškų, bet antroje pusėje, kai jie pradėjo viską mesti, taip ir nesustojo“, – po mačo apmaudo neslėpė D. Motiejūnas.

Paklaustas, kas kodėl taip kraupiai buvo sužaistas trečiasis kėlinys, lietuvis atsakė: „Kraupiai ir buvo. Jie tik likus minutei gavo ketvirtąją komandinę pražangą, mes visiškai neagresyviai žaidėme, jie spaudėsi, mes numetinėjome kamuolius, metėmė tritaškius, bet šiandien prastai pataikėme.

Ir taip, ir mūsų pačių kvailumas. Žaisti reikia visas rungtynes, ne 20 minučių. Mes pirmoje pusėje viską turėjome savo rankose, o per dešimt minučių viską palaidojome“.

„Skausminga, nes pirmoje pusėje mes viską kontroliavome, viskas buvo gerai tiek gynyboje, tiek puolime, darėme taip, viską, ką norėjome“, – sakė D. Motiejūnas.

„Vis tiek šiai komandai trečia vieta būtų garbinga, nes komandai tai tik antri metai Eurolygoje. Žiūrint į ateitį, reikia rasti motyvacijos ir tokioje atmosferoje laimėit viską“, – apie laukiančią kovą dėl trečiosios vietos pridūrė jis.

Pasak D. Motiejūno, jis pritartų minčiai, kad ketvirtajame kėlinyje, nors šansų sugrįžti į mačą dar buvo, bet kūno kalba sakė visai kitus dalykus.

„Tikrai taip. Kai sulūžome, taip savęs ir nesusirinkome, nieko čia ir nepridursi“, – apibendrino D. Motiejūnas.

Lietuviui tai buvo pirmasis Eurolygos finalinis ketvertas jo karjeroje. Pasiteiravus, ką jis iš čia išsineš, atsidusęs krepšininkas atsakė: „Pralaimėjimą... arba laimi, arba ne“.

Kitame pusfinalyje aikštelėje susikaus Šaro vadovaujama „Barcelona“ ir Madrido „Real“. D. Motiejūnas šioje poroje simpatijų neslėpė bei palaikys katalonus.

„Vis tiek lietuvių komanda“, – teigė jis.

Užbaigdamas mintį lietuvis padėkojo ir tribūnuose susirinkusiems lietuviams, kurie plojimais jam išreiškė palaikymą.

„Tikrai taip, girdėjau lietuvius. Labai malonu, džiaugiuosi ir „ačiū“ jiems, ačiū tiems, kurie palaikė. Tikiuosi, kad jie taip pat palaikys „Barcelona“, – tikino D. Motiejūnas.