Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Situacija Lietuvoje dėl koronaviruso blogėja. Antradienį Panevėžyje užsikrėtusio vyro būklė pablogėjo, jis atsidūrė reanimacijoje. Patvirtintų atvejų Lietuvoje – jau 21 ir šis skaičius kasdien auga. Visuomenė diskutuoja ar atliekamų tyrimų skaičius per parą yra pakankamas. Santaros klinikos teigia, kad jos taip pat gali pradėti daryti tyrimus ir tai padėtų pagerinti per parą atliekamų tyrimų skaičių.

REKLAMA

Apie situaciją TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir Santaros klinikų direktorius Feliksas Jankevičius. 

Girdime apie pirmąją kritinę situaciją Lietuvoje, kai Panevėžyje yra pacientas, kuris labai sunkios būklės. Paaiškėjo, kad jis buvo išvažiavęs į Pietų Afrikos Respubliką, paskui į Turkiją. Pasijuto blogai, atvažiavo į ligoninę, bet dėl koronaviruso tiriamas nebuvo. Buvo tiriamas dėl kitų virusų, ligų. Galimai Panevėžio ligoninėje yra daug užsikrėtusių. Kaip jūs vertinate tokią situaciją ir kaip yra pas jus?

Kai turime epidemiją, visada reikia galvoti apie tą ligą. Kai simptomai yra panašūs, tai visais atvejais reikia atlikti tyrimai. Pas mus jie yra atliekami, lygiai taip, kaip yra atliekami infekcinių ligų korpuso priėmime ir bendrame priėmime, tais atvejais, kai mes įtariame galimą infekciją.

Žiūrėkime į medikus. Priėmimo skyriaus gydytojai ir kiti – ar jie kiekvieną dieną dėvi apsaugos priemones? 

Žinoma, kad stengiames maksimaliai apsaugoti savo medikus. Infekcinių ligų korpuse medikai, kurie priiminėja įtartinus dėl koronaviruso – jie dėvi aprangą ir dirba su specialiais kostiumais. Stengiames priėmimo skyriuje naudoti kaukes, bet taip, kad visa ligoninė šiandien pereitų į rėžimą, tai to dar nėra. Jei to reikės, o toks poreikis gali atsirasti labai greitai, tai mes tikrai pereisime į tokį rėžimą. Šiandien jau ligoninėje svarstome tokias galimybes.

REKLAMA

Ar jūs patys atliekate tyrimus? Kokias turite galimybes?

Kol kas neatliekame patys – tai yra centralizuota patikra. Mėginiai vežami į nacionalinį sveikatos centrą, kur atliekami tie tyrimai. Mes esame pasirengę ir prie to galėtume prisidėti ir atliekant tyrimus savo ligoninės jėgomis.

Kokie tai skaičiai? Girdėjau, kad kreipėtės į sveikatos apsaugos ministeriją. Gal jau turite atsakymą iš jų?

Taip, mes tikrai turime atsakymą, kad jau leista. Jei ne šiandien, tai rytoj mes jį gausime. Mes galėsime padidinti tyrimų skaičių ženkliai. Su ta turima įranga ir turimais regentais mes skaičius galime padidinti iki 44 tyrimų per 24 valandas. Panaudojus dar papildomą įrangą ir įsigijus papildomus regentus galime išplėsti tyrimų skaičių iki 140 per parą. 

REKLAMA

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.

 

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI