Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
obuoliai (nuotr. 123rf.com)

Paprastas obuolys yra vienas maistingiausių vaisių, tačiau tik nedaugelis žino, kad jis turi daug puikių savybių mūsų organizmui, tačiau tam tikra jo dalis yra toksiška. Ar visgi obuolių sėklos yra nuodingos ir kas nutinka, jei jas suvalgai?

REKLAMA

Obuoliuose gausu vitaminų, be to tai geras angliavandenių bei skaidulų šaltinis. Obuoliai apsaugo nuo kai kurių sveikatos problemų dėl savo gydomųjų savybių. Yra tonizuojantys, gali būti naudojami kaip žarnyno antiseptikai, kraujo valiklis ir gali padėti esant nuovargiui, karščiavimui, nemigai, nervingumui, vidurių užkietėjimui.

Obuoliuose yra skaidulų, pektino, kuris laikomas vienu iš efektyviausių ginklų kovojant su cholesteroliu. Be pektino, obuoliuose yra ir flavonoidų, galinčių užkirsti kelią cholesterolio oksidacijai. Dėl didelio skaidulų kiekio obuoliai kovoja su arterijų sustorėjimu ir apsaugo nuo insulto bei širdies ligų. Obuoliuose taip pat yra kalio, kuris yra svarbus normalizuojant kraujospūdį.

Jie palaiko normalų cukraus kiekį kraujyje ir net jei tai yra saldus vaisius, juose esantis cukrus, daugiausia fruktozė, lėtai patenka į kraują nedidinant cukraus lygio kraujyje. Obuoliuose taip pat yra medžiagų, vadinamų fitonutrientais, kurios apsaugo mus nuo degeneracinių ligų, tokių kaip Alzhaimerio ir Parkinsono ligos. Užkirsti kelią dantų ėduoniui, kurį daugiausia sukelia bakterijos.

REKLAMA

Obuolių sultys pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir gali sunaikinti 80% bakterijų. Obuoliuose yra vitamino C, vitaminų A, K, B komplekso vitaminų ir pliusų, kurie padeda stiprinti imuninę sistemą.

Jei valgysite obuolius, turėsite sveikus plaučius, nes tai padės kūnui pašalinti oro taršos ir cigarečių dūmų poveikį.

Tačiau ne tik teigiami aspektai, obuolys turi keletą ne tokių gerų savybių.

Taigi, jeigu turite gastritą, kolito fermentaciją, dirglią žarną ar lėtinį viduriavimą obuolius reikia vartoti atsargiai, nes jie gali sustiprinti šių ligų simptomus.

Vienas mažiau žinomas dalykas yra tai, kad obuolių sėklos yra toksiškos. Jose yra nedidelis kiekis amigdalino – junginio, žinomo kaip cianidai. Jei obuolių sėklas vartojate dideliais kiekiais gali atsirasti apsinuodijimo cianidu pavojus. Šis pavojus kyla tik tada, kai suvartojate daugiau nei visą puodelį, kuriame pilna obuolių sėklų. Apibendrinant galima pasakyti, kad obuolių sėklos yra nuodingos, tačiau tik tada, kai valgote didelius kiekius.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI