Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Hemorojus (nuotr. 123rf.com)

Susirgus hemorojumi ligos simptomus gali palengvinti paprasčiausi gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, tinkama mityba. Naujienų portalo skaitytoja Toma (tikrasis vardas redakcijai žinomas) prisipažįsta, kad jos mityba iki hemorojaus atsiradimo nebuvo viena sveikiausių, todėl teiraujasi, kokie pokyčiai jos kasdieniame valgiaraštyje turėtų atsirasti dabar, susidūrus su ligos keliamais simptomais. 

REKLAMA

„Hemorojaus simptomus pastebėjau visai neseniai. Esu girdėjusi ir šiek tiek skaičiusi, kad norint išsigydyti hemorojų ar kad skausmas būtų mažesnis, svarbu pakeisti mitybą. Tiesa, prieš ligos atsiradimą maitindavausi ne itin sveikai. Nevengdavau duonos gaminių, greito maisto. Taigi, būtų naudinga sužinoti, kokia turi būti mityba sergant hemorojumi?“.

Mityba sergant hemorojumi

Hemorojui paūmėjus labai svarbu pasirūpinti tinkama žarnyno veikla ir vengti vidurių užkietėjimo. Priešingu atveju – išsiplėtusios venos išbrinks dar labiau, o tuštinantis skausmas pats dar stipresnis. 

REKLAMA

Į mitybos racioną įtraukite ląstelieną. Ląsteliena padeda suminkštinti išmatas ir yra naudinga žarnyno florai. Organizmą aprūpinti ląsteliena galite valgydami kruopas, ruginę duoną, šviežias daržoves ir vaisius. Ypač naudingi abrikosai ir slyvos. 

Taip pat dar vienas itin gausus ląstelienos šaltinis – sėlenos. Rekomenduojama jas vartoti kasdien. Sėlenas galima maišyti į košes, tyres arba suvalgyti šaukštą sėlenų užsigeriant vandeniu valgio metu. 

Gerkite daug skysčių. Kad išvengti žarnyno veiklos sutrikimų, patartina kasdien išgerti daug skysčių (apie 2 litrus). Ypač naudinga išgerti vandens stiklinę tik atsikėlus ryte – taip organizmas pasiruoš virškinimo procesams, pagerės žarnyno veikla ir jis greičiau išsivalys. Patartina gerti negazuotą vandenį, šviežiai spaustas daržovių ar vaisių sultis. 

REKLAMA

Laikykitės grafiko. Jei norite išvengti hemorojaus paūmėjimo, pripratinkite savo organizmą laikytis režimo. Jei kasdien valgysite tuo pačiu metu, virškinimo organai ims dirbti laikydamiesi grafiko. Tuštinimasis taip pat taps ne chaotiškas ir nenuspėjamas. 

Pamirškite dietas. Dažniausiai moterims vidurių užkietėjimas yra dažna baltymų dietos pasekmė. Šios mitybos pagrindą sudaro mėsa, paukštiena, žuvis, kitaip tariant, gyvulinės kilmės baltymai. Tokia mityba gana smarkiai apkrauna virškinimo sistemą ir skatina vidurių užkietėjimą.   

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI