židinys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „židinys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „židinys“.

Panevėžietis vos nesupleškino gyvenamojo namo: „Užsikūrė židinį ir prisnūdo“

Židinį užkūręs panevėžietis vos nesupleškino gyvenamojo namo. Liudininkė pasakojo, kad žmogus, užkūręs židinį, prisnūdo. Specialistai primena, kad netvarkingos krosnys, židiniai ar dūmtraukiai dažniausiai ir prišaukia nelaimes šildymo sezono metu. Gaisras name Panevėžyje, Durpyno gatvėje, kilo sekmadienio vakarą. Besiveržiančių dūmų kamuolius žmonės pastebėjo apie 18 valandą: „Vertėsi jau dūmai kaip turi būti.“ Atvykus ugniagesiams, jau degė medinė perdanga, stogas.

Vilnietė pasidalijo, kaip taupo šildymo sezono metu: pataria ir kitiems

Individualiame name gyvenanti vilnietė Kristina pasakoja, kad atvėsus orams namus kiek įmanoma ilgiau stengsis apšildyti kūrendama židinį, o tuo pačiu pavyzdžiu seka ir kaimynai. Pereiti prie tokio namų šildymo būdo skatina šuoliais augančios energijos kainos, todėl ieškoma būdų atidėti šildymo sezoną.
2022-09-16

Karštis kelia mirtiną pavojų ir žlugdo derlių: savaitgalį Lietuvoje – 150 gaisrų

Karščiams nesitraukiant, pasipylė gaisrai. Vien per tris pastarąsias dienas – pusantro šimto pranešimų apie laukus, pasėlius, kombainus ir namus niokojančią ugnį. Žmonės jau skundžiasi sausra ir senkančiais šuliniais. Karščiu alsuojanti liepa ūkininkus jau gena į laukus kulti subrendusio derliaus. Tačiau, įsibėgėjus javapjūtei, neapsieta be nelaimių. Smilgių seniūnijoje, Ledakupio kaime, ugniagesiams teko skubėti gesinti pleškančio javų lauko.
Aktualijos 2021-07-26

Covid-19 židinys Trakų slaugos namuose: iš 19 sergančių paskiepyti 3

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškinasi situaciją dėl naujo COVID-19 židinio Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“, kur pastaruoju metu nustatyta 19 naujų koronaviruso atvejų. NVSC atstovė spaudai Justina Petravičienė informavo BNS, kad specialistai ketina nuvykti į pačius slaugos namus. „Specialistai vyks į šį židinį. Kai turime didesnį protrūkį, tai – įprasta praktika, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui“, – teigė J. Petravičienė.

Pranckietis nespėlioja, nuo ko galėjo pasigauti Covid-19: „Virusai skraido ore“

Paaiškėjus, kad koronavirusu užsikrėtė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimas imasi veiksmų saugant parlamentarus nuo Covid-19 grėsmės, tačiau darbo nestabdo, kaip siūlo misnistras A. Veryga. Išskirtinai Seimo nariams turėtų būti įrengtas mobilusis testavimo punktas, griežtinama saviizoliacijos tvarka.

Raseinių rajone jau svarstomos griežčiausios priemonės: meras atskleidė, kur didžiausia problema

Siekdama suvaldyti COVID-19 plitimą Raseinių rajono savivaldybė galvoja griebtis pačių griežčiausių priemonių – siūlyti Vyriausybei įvesti lokalų karantiną. Šiuo metu laukiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenų ir pasiūlymų. „Dabar visą situaciją tiria ir kaip daryti sprendžia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Nukėlėme savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį į 11 valandą.

Kariuomenės vadas: koronaviruso židinys Kęstučio batalione suvaldytas

Koronaviruso židinys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Tauragės rajone yra suvaldytas, sako kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. „Šiuo metu židinys yra suvaldytas, yra 27 atvejai, šio ryto duomenimis, nė vieno papildomo kario nėra“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė generolas. Kariuomenės vado teigimu, batalione izoliuotas 161 karys. Dalinyje yra apie 460 šauktinių karių.

Covid-19 protrūkį patyrusios įmonės direktorius: tai ne pasaulio pabaiga, tik reikia žinoti, ką daryti

Antradienį vykusiuose Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) mokymuose apie COVID-19 prevencijos priemones ir veiksmus įmonės UAB „Vilnika“ direktorius Rolandas Jackevičius pasakojo, ką reikia daryti įmonėje prasidėjus viruso protrūkiui ir kaip su tuo susitvarkyti.  UAB „Vilnika“ iš NVSC sulaukusi informacijos, kad įmonėje nustatytas koronaviruso atvejis reaguoti teko žaibiškai.
Aktualijos 2020-09-02

Daugiau nei trečdalis naujų koronaviruso atvejų – kariuomenėje, židiniu tapusioje įmonėje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 29 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 9 iš jų registruoti Tauragės, 8 Vilniaus, 4 Kauno, 3 Šiaulių, 2 Klaipėdos ir po 1 Panevėžio, Telšių ir Utenos apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 21 žmogus, 4 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 4 įvežtiniai atvejai.
REKLAMA
REKLAMA

Koronaviruso židiniu tapusios įmonės vadovas: izoliuota virš 140 gamyklos darbuotojų

Medicininių priemonių gamybos bendrovės „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis sako, kad dėl koronaviruso protrūkio šiuo metu izoliavosi įmonės darbuotojų, dar 180 patikrinta, ar nėra užsikrėtę.  „Mes izoliavome virš 140 žmonių ir dar patikrinome apie 180 žmonių – darom viską“, – BNS penktadienį sakė bendrovės generalinis direktorius. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, su židiniu Pabradėje esančioje „Intersurgical“ gamykloje šiuo metu siejami 24 atvejai.

Lietuvoje – jau antras kiaulių maro židinys šiemet

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvoje fiksuojant vis naujų afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų laukinėje gamtoje, didžiausia tikimybė šiam virusui patekti į ūkius šiemet kyla Telšių apskrityje, o ypač budrūs turėtų būti kiaules auginantys Plungės rajono gyventojai. Antras šiais metais AKM židinys nustatytas Plungės rajone, nedideliame ūkyje, kur savo reikmėms buvo penimos penkios kiaulės, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aktualijos 2020-07-29

Covid-19 židinys Kaune plečiasi: yra dar 3 nauji atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinti aštuoni nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai: trys Marijampolės apskrityje, po du – Kauno ir Panevėžio apskrityse, dar vienas – Vilniuje. Du iš naujai patvirtintų atvejų –  įvežtiniai, trys – susiję su infekcijos protrūkiu Kaune, dar du asmenys užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais. Kaip užsikrėtė vienas žmogus Panevėžyje, nėra aišku.

Dar vienas Covid-19 židinys Vokietijoje: uždarytas ūkis, kuriame užsikrėtę – 174 darbuotojai

Vokietijos Bavarijos regione viename dideliame ūkyje karantinuojami maždaug 500 darbuotojų, siekiant suvaldyti masinį koronavirusinės infekcijos protrūkį, sekmadienį pranešė Vokietijos pareigūnai, pasiūlę galimybę sunerimusiems vietos gyventojams nemokamai išsitirti dėl COVID-19. Nuo penktadienio koronavirusas nustatytas iš viso 174 sezoniniams darbuotojams, spaudos konferencijoje pranešė Dingolfingo-Landau rajono administratorius Werneris Bumederis.
2020-07-27

Kiaulių maras vėl pasiekė Latviją: vyksta židinio likvidavimo darbai

Latvijos veterinarijos tarnyba informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį, liepos 6 d. patvirtintą Kuldygos regione įsikūrusiame kiaulių ūkyje. Tai jau šešta Europos Sąjungos valstybė, kurioje šiais metais nustatomas kiaulėms ir šernams pavojingas AKM virusas. Užkrečiamoji liga patvirtinta nedideliame kaimyninės šalies ūkyje, kuriame buvo laikoma 31 kiaulė.
2020-07-08

Veryga sukūrė medalį: apdovanos koronaviruso židiniuose dirbančius medikus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė pats sukūręs medalį medikams, jais bus apdovanoti koronaviruso židiniuose dirbantieji. Ministras pranešė nusprendęs sukurti medalį medikams, nes šiemet dėl pandemijos nebuvo galima surengti tradicinės Mediko dienos minėjimo. „Idėjas apie bet kokius renginius atidėjome, o ir laukti karantino pabaigos nesinorėjo, nes sunku prognozuoti, kada jis baigsis.

Koronaviruso židinys Antaviliuose rusena: nustatyti 4 atvejai

Savaitgalį koronavirusas patvirtintas dar keturiems Antavilių pensionato gyventojams, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Šeštadienį buvo gauta informacija apie keturis pacientus, tai yra didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, kuriems nustatytas teigiamas laboratorinio tyrimo rezultatas“, spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.
Aktualijos 2020-05-18

Protrūkis koronaviruso židinyje: Antavilių pensione užsikrėtė dar keturi darbuotojai

Koronaviruso židiniu tapusiame Antavilių pensionate užsikrėtė dar keturi darbuotojai. „Keturi darbuotojų nauji atvejai išaiškėjo. Vakar ėmė tyrimus, o šiandien išaiškėjo“, –  BNS šeštadienį sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė. Dar du nauji koronaviruso atvejai šios įstaigos darbuotojams buvo patvirtinti penktadienį. Pasak B. Šarakauskienės, nustačius naujus atvejus, įstaigoje pradės trūkti darbuotojų.

Lingienė: naujų užkrato židinių kol kas nematyti

Lietuvoje paskelbti naujausi koronaviruso plitimo duomenys rodo, kad šiuo metu naujų užkrato židinių nėra, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.
Aktualijos 2020-04-26

Paaiškino, kodėl teko uždaryti Nemenčinę, bet ne Ukmergę ar Marijampolę

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo ketvirtadienio savaitei uždaryta Nemenčinė. Šiame miestelyje Vilniaus rajone yra apribotas judėjimas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakomentavo, kodėl šiame miestelyje buvo imtasi tokių griežtų priemonių, o koronaviruso židiniu tapusioje Ukmergėje ar Marijampolėje to neprireikė daryti.

Nemenčinės siuvykloje koronaviruso atvejų daugėja, vadovas pripažįsta: mums buvo šokas

Naujuoju COVID-19 plitimo židiniu tapusios Nemenčinės siuvyklos „Vilnika“ vadovas Rolandas Jackevičius portalui tv3.lt pranešė, kad užsikrėtusiųjų skaičius auga. Šiuo metu jau nustatyti 22 koronaviruso atvejai. Tai patvirtino ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Pasak įmonės vadovo, iš jų 7 yra ligoninėje – jų būklė vidutinė.

Nemenčinėje plečiasi koronaviruso židinys

Nemenčinėje susiformavo naujas koronaviruso židinys. Tiesa, kaip jis galėjo susiformuoti ir išplisti šiuo metu aiškinasi ne tik siuvimo įmonės, kurioje plito virusas, vadovai, bet ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Kas pirmasis atnešė virusą į siuvyklą ir senelių namus, vis dar nežinoma.  Nerimas dėl nemenko viruso židinio Nemenčinėje kilo tada, kai, šio miesto siuvyklos įmonėje „Vilnika“ užsikrėtė keletas žmonių.

Koronaviruso židinys Nemenčinėje: apie 80 siuvyklos darbuotojų nesilaiko karantino

Slaugos ir globos namuose „Senevita“ Nemenčinėje, kuriuose gyvena 200 sunkių ligonių ir globotinių, dirba 150 žmonių. Nuo ryto vartus į juos veria Nacionalinio visuomenės sveikatos specialistai, Vilniaus rajono savivaldybės atstovai. Aiškinamasi, ko imtis, kai COVID-19 užsikrėtė šiai ypatingai jautriai virusui įstaigai maistą vežiojęs darbuotojas. Jis galėjo turėti kontaktą su 13 dirbančių žmonių. „Tai buvo vairuotojas, kuris vežiojo maistą – atveža iš Antavilių.

Prancūzija pranešė apie penkis koronavirusu užsikrėtusius britus

Prancūzija pranešė nustačiusi, kad penki Jungtinės Karalystės piliečiai, įskaitant vaiką, yra užsikrėtę naujuoju koronavirusu, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos ministrė ir pridūrė, kad visi susirgusieji buvo apsistoję tame pačiame slidinėjimo namelyje.
2020-02-08

Paukščių gripo protrūkis artėja prie Lietuvos: naujas židinys už mažiau nei 200 kilometrų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), remdamasi Europos Komisijos Gyvūnų ligų pranešimų sistemos (ADNS) duomenimis, informuoja, kad Lenkijoje (Ylavos regione) užregistruotas naujas paukščių gripo atvejis. Siekiant išsiaiškinti šios šalies šiaurėje esančio kalakutų ūkio užsikrėtimo aplinkybes, atliekami detalesni tyrimai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Iš viso pavojingos ligos paveiktame ūkyje buvo auginama daugiau kaip 23 tūkst.
Aktualijos 2020-01-27

Lietuvoje – virusinės ligos židinys: užsikrėtė per pieną

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento (NVSC Šiaulių departamentas) specialistai informuoja, kad Pakruojo rajone užregistruotas erkinio encefalito židinys. Erkiniu encefalitu susirgo 3 vienos šeimos nariai. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką išaiškinta, kad visi susirgusieji erkės įsisiurbimo nepastebėjo, tačiau augina ožkas ir savo reikmėms vartoja nevirintą ožkų pieną ir jo produktus.
2019-07-25

Europos viduryje aptiktas jau pamirštos pavojingos ligos židinys

Viename Slovakijos rajone buvo užfiksuotas sifilio susirgimų židinys. Trebišovsko rajone susirgimai išaugo 16 kartų. Paskutiniu metu naujai susirgusiųjų skaičius išaugo iki 115 žmonių, praneša vietos leidinys „Hnonline“. Pažymima, kad sifilio susirgimų epidemija siautėja pačiame rajono centre Trebišove ir jo apylinkėse.
2018-02-11

Plinta lyg virusas: parodė, kaip namuose pagaminti židinį

Artėjant Kalėdoms papuoškite namus ypatingomis dekoracijomis. Vienas tokių - internete lyg virusas plintants būdas, kaip namuose pagaminti tikrų tikriausią židinį! Jums prireiks vos kelių dėžių, žirklių, klijų, lipnios juostos ir senų tapetų.  Pagaminti židinį - nesudtinga. Tereikia turėti vienodo dydžio kartoninių dėžių - puikiai tinka likusios nuo senų pirkinių. Sudėkite jas viena ant kitos, suklijuokite, kad gerai laikytųsi lipnia juosta ir klijais.
2017-12-06

Jei ketinate namuose įsirengti židinį, privalote tai žinoti

Atvėsus orams, kai lauke drėgna ir saulę matome vis rečiau, židinys namuose tampa ta jaukia užuovėja, kur galima ramiai pailsėti, gera susiburti su draugais ar šeima ir pabendrauti. Židiniai namuose niekuomet nepraranda savo populiarumo ir praktinės reikšmės – ugnis prisideda kuriant namų jaukumą, ji šildo, o stilingi židiniai bei krosnelės tampa ir interjero akcentu.
2017-09-18

Įsiutusi moteris Kretingos rajone daužė savo vyro galvą į židinį

Policija į areštinę uždarė Kretingos rajono gyventoją, kuri trenkė savo vyro galvą į židinio groteles ir ją praskėlė. Nusikaltimas įvykdytas antradienio vakarą apie 19 val. namuose Rubulių kaime, pranešė policija. Konflikto metu neblaivi (1,75 prom.) 46 metų moteris tris kartus trenkė savo neblaivaus (1,36 prom.) vyro galvą į židinio dureles ir ją praskėlė. 50-metis vyriškis gydosi ambulatoriškai, moteris sulaikyta ir uždaryta į areštinę.
Kriminalai 2017-01-11

Židinys daugiabutyje – potencialus gaisro sukėlėjas

Ne paslaptis, kad židiniai daugiabučiuose yra ne tik šilumos ir jaukumo simboliai, bet ir potencialūs gaisrų sukėlėjai. Kaip prižiūrėti, valyti, kuo kūrenti židinį, jog šis Jums tarnautų ilgai ir nekeltų grėsmės? Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pataria statant židinį, naudoti saugiausiai A1 klasei priklausančias medžiagas.
Aktualijos 2015-11-17

Pavojaus varpai: afrikinis kiaulių maras iš Lietuvos nesitraukia

 Afrikinis kiaulių maras vėl smogė – šįkart Jonavos rajone. Židinys rastas vos tris kiaules auginusių pensininkų tvarte, nugaišus vienai kiaulei. Algis ir Danutė, paklausti apie jų tvarte aptiktą pavojų, nė nežino, ką sakyti. “Atėjau šerti ir radau - negyva. Ir visi trys kartu buvo, tai galėjo ir kiti užsikrėsti. Garde visi visi auga... Pirkti iš Marijampolės, iš turgaus jie. Ir taip gerai augo jie. Taip džiaugėmės ir neliko tų kiaulių”, - tvirtina pensininkų pora.
Aktualijos 2015-08-03

Ukmergiškių šeimos namuose radiacija net keturis kartus viršijo leistiną normą

Jolanta Svirnelytė, Žinios.lt Lietuvoje daugėja radiacijos židinių – tikina radiacinės saugos centras. Gūžčiojate pečiais – gal kur nors, bet pas mane tikrai – ne! Tačiau kažin ar galite būti tikri. Kad jų namuose radiacija net keturis kartus viršija leistiną normą, nežinojo ir viena ukmergiškių šeima. Jie nieko neįtarė ir nieko nejautė, kol atsitiktinai nepasitikrino.

Kai blogas patalpų vėdinimas

 „Pro ventiliacijos angą į kambarį su šaltu oru skverbiasi dūmai. Ventiliacijos anga yra tame pačiame kamine. Problema iškilo įstačius naujus plastikinius langus ir duris. Ką daryti?“ – klausia Nijolė Baronienė. Atsako židinių meistras Vaidas Viliumas. Kūrenant kietojo kuro katilą arba židinį, išdeginamas patalpoje esantis deguonis.
2014-12-07

Žaidžiame su ugnimi: ką verta žinoti renkantis krosnelę?

Ugnis namuose – tai ne tik šilumos šaltinis, bet ir jaukus, interjerą pagyvinantis akcentas. Baldų ir interjero centre „Domus galerija“ įsikūrusio salono „Krosnys ir krosnelės“ atstovė, architektė ir interjero dizainerė Jurgita Ambroškaitė sako, kad lietuvių tautai ugnis nuo senų laikų buvo jaukumo simbolis, ji sušildydavo ir suburdavo šeimą po vienu stogu.
2014-11-10

Ignalinos rajone - naujas afrikinio kiaulių maro židinys

 Ignalinos rajone, apie 1,5 kilometro nuo Baltarusijos sienos, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro židinys, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai jau trečias maro židinys Ignalinos rajone ir šeštas Lietuvoje, rastas kiaulių ūkyje, dar du nustatyti šernuose.   Pasak pranešimo, nedidelime ūkyje Naujojo Daugėliškio seniūnijoje praėjusį šeštadienį ūkininkas rado dvi nugaišusias kiaules.
Lietuva 2014-09-01

Lietuvoje – naujas afrikinio kiaulių maro židinys

Rokiškio rajone, privačiame ūkyje penktadienį nustatytas naujas mirtino afrikinio kiaulių maro židinys, kuris tapo aštuntuoju šalyje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad situacija tampa vis sudėtingesnė. „Akivaizdu, kad virusas atėjo ne iš Baltarusijos, o iš Latvijos, kadangi naujausi afrikinio kiaulių maro židiniai šioje šalyje buvo užfiksuoti netoli sienos su Lietuva.
Lietuva 2014-08-22

Afrikinio kiaulių maro židinys Ignalinos rajone plečiasi

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad dvejuose Ignalinos rajono ūkiuose, esančiuose Ceikinų ir Dūkšto seniūnijose, užfiksuotas kiaulių gaišimas.
Lietuva 2014-08-13

Afrikinis kiaulių maras agresyviai veržiasi į Lietuvą

Vismantas Žuklevičius Lietuvoje skelbiamas didesnis afrikinio kiaulių maro (AKM) pavojus, mat rastas antras šio viruso židinys. Šįkart liga atsėlino į kaimyninį Utenos rajoną. Specialiosios tarnybos trečiadienį sugūžėjo į Skroblo viensėdį, kai paaiškėjo, kad viena ūkininko laikoma kiaulė nugaišo būtent nuo AKM. Rastas antras židinys Skroblo viensėdžio ūkyje iš pradžių susirgo dvi kiaulės. Jos kurį laiką buvo gydomos antibiotikais, tačiau viena jų antradienį nugaišo.
Lietuva 2014-08-08

Lietuvoje – jau antras afrikinio maro židinys

  Lietuvoje rastas antras afrikinio kiaulių maro židinys – Utenos rajone susirgo dvi ūkininko kiaulės. Tai jau antras maro židinys per pastarąsias dvi savaites – liepos pabaigoje šalies rytinėje dalyje, Ignalinos rajone netoli sienos su Baltarusija ir Latvija, židinys rastas didelėje ir gerai saugomoje „Idavang“ fermoje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad abu židinius skiria apie 18 kilometrų.
Lietuva 2014-08-06

Kokio namo reikia lietuviui?

Pasak specialistų, žvalgydamiesi nuosavo namo, lietuviai dažniausiai pageidauja nedidelio, ekonomiško būsto iki 100m² ir 2–3 miegamaisiais kambariais. „Dažniausiai ekonomiškuose namuose planuojama svetainė sujungta su virtuve 30–50 m², miegamieji 9–14m², viena didelė vonia – apie 8m², svečių tualetas – iki 2m², techninėms patalpoms ir koridoriui lieka 10–20m². Taip pat prie namukų numatomos terasos, pietų–vakarų kryptimi.
2014-08-04

J. Milius: afrikinio kiaulių maro židinyje sunaikintos visos kiaulės, atvyksta EK atstovai

Afrikinio kiaulių maro židinyje Ignalinos rajone sunaikintos visos 19 tūkst. kiaulių. Į užkrato vietą bendrovės „Idavang“ Rupinskų komplekse šią savaitę atvyksta Europos Komisijos (EK) atstovai, BNS pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius. „Naktį iš sekmadienio į pirmadienį fermoje užbaigtas kiaulių naikinimas. Dabar liko daugiau fiziniai ir mažiau skaudūs darbai bei dezinfekavimas.
Lietuva 2014-07-28

Lenkija informavo ir apie ketvirtą afrikinio kiaulių maro židinį

Lenkijos atsakingos institucijos, praėjus kelioms valandoms po pranešimo apie jų šalyje patvirtintą trečiąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį, informavo, kad nustatytas ir ketvirtasis AKM židinys kaimyninėje šalyje, praneša Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba.
2014-05-31

Aplinkos ministras lankysis afrikinio kiaulių maro židinyje

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ketvirtadienį lankysis Alytaus rajono miškuose, kur buvo aptikti pirmieji afrikiniu kiaulių maru užsikrėtę šernai. Alytaus rajono medžiotojų klubų medžioklės plotai ribojasi su Baltarusijos siena, todėl jiems tenka didelė atsakomybė suvaldyti į Lietuvą migruojančius šernus ir kitus žvėris, galinčius pernešti užkratą. Medžiotojai pristatys padėtį ir aptars, kokių priemonių imsis šernų populiacijai reguliuoti.
2014-01-30

10 prietaisų, būtinų moderniam būstui

Sudarytas dešimties būtinų moderniam būstui daiktų sąrašas. Šie daiktai, žinoma, jei juos įpirksite, tikrai gali optimizuoti ar palengvinti namų ruošos darbus bei papuošti interjerą, tikina CNN. 1. Ekologiškas tualetas. „Kohler`s Numi“ tualetas turi paskatinančią sėdynę, tualeto dangtį, kvapą šalinantį medžio anglies filtrą, daugiafunkcį bidė, oro džiovintuvą, apšviestus tualeto kraštus ir pėdų šildyklę. Muzikos mylėtojai taip pat nepamiršti – šiame tualete įmontuoti garsiakalbiai.
2013-06-18

Paspaudus šaltukui, netvarkingų krosnių ugnis praryja vis daugiau namų

Meteorologams prognozuojant šalčius savaitgalį, draudikai ir ugniagesiai ragina gyventojus įsitikinti, jog kūrenamos krosnys, židiniai, katilai bei naudojami elektriniai šildytuvai yra techniškai tvarkingi. Draudimo bendrovės „Ergo Lietuva“ duomenimis, spustelėjus stipresniam šaltukui pagausėja pranešimų apie gaisrus, kilusius dėl netvarkingų šildymo įrenginių.
Kriminalai 2012-12-07

Kas geriau sušildo – židinys ar krosnelė

Kai naktimis termometro stulpelis vis dažniau artėja prie nulio, reikia pasirūpinti, kad namuose būtų šilta. Kol nereikia nuolat šildyti būsto, vieni kuria židinius, kiti – krosneles, kurios neužima daug vietos ir gali apšildyti nemažą plotą. Malkų reikia nedaug Ekonomiškų krosnelių panaudojimas – tai vienas iš efektyviausių nedidelių patalpų apšildymo būdų.
2012-10-01

Kurį šildymo tipą rinktis?

Kai naktimis termometro stulpelis vis dažniau artėja prie nulio, reikia pasirūpinti, kad namuose būtų šilta. Kol nereikia nuolat šildyti būsto, vieni kuria židinius, kiti – krosneles, kurios neužima daug vietos ir gali apšildyti nemažą plotą. Malkų reikia nedaug Ekonomiškų krosnelių panaudojimas – tai vienas iš efektyviausių nedidelių patalpų apšildymo būdų.
2012-09-22

Per šalčius – darbymetis kaminkrėčiams

Spustelėję šalčiai privertė šauktis kaminkrėčio pagalbos. Specialistai sako, kad gyventojai neturėtų bėdų, jei tinkamai prižiūrėtų kaminus. Ugniagesiai įspėja, kad pagrindinė gaisrų priežastis tokiu metu – būtent krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir naudojimo pažeidimai. Kaminkrėčiai sako, kad vos tik spustelėjo šaltukas, iškvietimų padaugėjo kone dvigubai.
2012-02-04

Čilėje įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas

Pirmadienį Čilėje įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas. Tai pranešė JAV geologijos tarnyba. Informacijos apie aukas ir sugriovimus kol kas negauta. Žemės drebėjimo epicentras buvo už 50 kilometrų į šiaurę nuo Konsepsjono miesto, o židinys – 19,6 kilometro gylyje.
2012-01-23
Į viršų